Ресърч - Колко пари бихте вземи за изработка на фирмен wordpress сайт

@$INeed$ ти маслото знаеш ли колко пара струва, в градския срещаш личности, истински, перфектни за човек с дизайнорско мислене, не от ония изкуствените със заучените фразички за ала бала, абе почти го приех като комплимент :D

Пичуи лошо няма, щом сте са екипизирали с експерти и си брулите за по над 1к wp проекти - евалата.

Идеята беше да се каже, че може и за 200лв. може и за 9к. Даже понякога тия по-скъпите са по зле и от тия по-евтините.

Аз с моите минилани познания, почти мога сам да си инсталирам уордпресчето, да му мислят тия с фирмичките.

@Blinky е най-зле, събрал на тука от капацитет нагоре и то за безПАРА.

Ай успехи.
 
Цялата работа много ми напомня на
аз си имам фирма и по принцип охранявам дискотеки ама гледам програмистките фирми нещо много пари дават и разни гелосани програмистчета се имат за мнго важни.
аз мисля че е добар бизнес да се охраняват аити фирми и всичките програмисти са едни тюфлеци и само малко трябва да им се респектират шефчетата зада потрагне бизнеса.
аз сам си направил сметката че ако един прогрмист взима 5хил то фирмата може да им намали малко заплатите и да отдели едни 10хил за охрана на месец и при 20 фирми това са си двеста хиляди на месец и пари ще много има за всички.

аз тука нищо незаконно не казвам само малко респект трябва

намерисл сам си списак:
https://www.google.com/maps/d/viewer?hl … 7&z=14

и в гоогле ги видях и шефчетата на тия фирми.

които е заинтересован да ми пише саобщение.
 
Може тия глупости, които се сипят тук да са отказали и някои от големите имена да влизат и пишат тук. Идеята е добре да е такава. Всички знаем, че с опит изграждането на един добър WP може да излезе супер смешни пари и точно това, че някой е инвестирал време да научи системата, и всяка една технология около нея (HTML, CSS, JS, PHP, MySQL), го поставя автоматично в позиция да иска пари за това. Иначе няма логика. ;)

Аз с радост бих искал да видя хора, които всички са прота, действат на една вълна и не правят сечено на колегите си. И като казвам сечено, имам предвид да докаже на света, че ще го направи за по-малко само и само да докаже на някой клиент, на който не му пука за нищо друго освен за крайния резултат, че е добър и този, които според него е поискал справедлива цена за труда си е идиот.

Иначе @Blinky ни е събрал все изроди. :)
 
Страшен спор между хора, говорещи за съвсем различни неща. От едната страна на ринга са "кликачите", а от другата тези, които разработват, конфигурират плъгини и надграждат WP. Тези с "> 200 лв." да пуснат техен завършен проект, другите също, да обяснят какво са правили по сайта, колко време им е отнело и ще се види струва ли си. Иначе фразите "ама не струва повече от 100 лв." или "на един приятел му платиха 2к" просто са хвърлени в пространството.
 
Тази тема ми напомня за един индивид, който преди време беше дошъл много ентусиазиран, с намерение да прави лесни пари като пише статии. Това било надомна работа, само си седиш у вас и пишеш на компютъра, колко може да е трудно? Е, написа 2-3 статии, видя че тая работа е много по-трудна, отколкото изглежда отстрани и изчезна. Сигурно сега работи на заплата някаква нормална работа. Та същото е положението и с хората, които се чудят как можело един сайт на Wordpress да струва повече от 150-200. Ами може, когато работата я върши човек с 15+ години опит в правенето на сайтове, портфолио с успешни проекти и документи, доказващи квалификацията му. Защото той ще свърши работата много по-добре от някой дето е станал създател на сайтове преди две седмици, защото е чул че така се правели лесно пари. Между другото, правенето на сайтове на Wordpress не е лесно. Не и когато ги правиш както трябва. Както стана дума по-назад в темата, изискват се много умения или екип с такива умения. Дори сайтът да е на Wordpress трябва да имаш добра представа от програмиране, уеб дизайн, SEO, писмена грамотност и т.н. Човек или екип с такива умения няма как да работи за 150-200 лв. на проект, дори в България. Който смята, че такава цена може да е нормална е или дървен философ, или ентусиаст от тези, които вчера са решили да влязат в бизнеса, защото било лесно и падали добри пари без да работиш.

Експертът върши дадена работа примерно за 15 минути и взима добри пари, но за да стане това възможно преди това е работил 15 години. Както се казва, ако с гледане отстрани се учеше занаят, кучетата щяха да са най-добрите касапи.

Най-после нещо коректно спрямо темата.... трябва повече да се включваш в форума.

Нека все пак поздравя хората тука:

Силата на българска Каба Гайда

Ще се радвам, да видя още мнения по темата, защото мисля че има още кой да се включи за цена на изработка. Прочем аз съм пич към всички, дори към тези които просто се опитват да ме товарят чрез критики без покритие, не е хубаво да се заяждаш с хората, бъдете малко по незлобни.

Поздрави,
Станимир
 
Ще се радвам, да видя още мнения по темата, защото мисля че има още кой да се включи за цена на изработка. Прочем аз съм пич към всички, дори към тези които просто се опитват да ме товарят чрез критики без покритие, не е хубаво да се заяждаш с хората, бъдете малко по незлобни.

Поздрави,
Станимир
тебе може да ти се сипва без мярка, ти си човека ферман без грам опит.
 
Отделно от това, разходите за реклама, които са напълно задължителни, не можеш да ги отчетеш - за да отчетеш разходи от компания като Google Ads трябва да си регистриран по ЗДДС, което добавя едно 20% към тази цена.
Че ти само да си купиш колата за 200К си влязъл по ДДС, за апартамента за половин милион да не говорим.
 
Виж аз разбирам необходимостта да се печелят пари. Но сайт на WP, Joomla, Presta, Open Cart всякакви готови системи , добре да речем за над 500 лв ( без хостинг, тема, сео което е тотална глупост ) си е пладнешки обир.

В Англия обикновен WP сайт започва от 400 паунда нагоре, магазин на WP е 300 паунда. Реално излиза по евтино от БГ в пъти спрямо стандарта на доходите. Всичко от рода на:" За под 1000 лв да си правят сайта сами " е чиста проба изхвърляне на мокър пясък


1-5 pages
Template Design
Hosting & domain
Basic SEO

Self-employed workers
Small businesses in traditional industries
Best for those who do not need to update their content regularly

£300 - 600 upfront
£30-£100 ongoing

Какво значи "спрямо стандарта на доходите.". Да разбирам ли, че ако един фар за мерцедес в англия струва 200 лири, в България трябва да струва 200 лв, заради ниския стандарт?
 
А не, какви 150 лева , е какви оферти има във freelance.bg
За 30 лева човека ви прави сайтчета :)

upload image
Хахаха, новата ценова графа "Бързо сайтче - 30 лева" :) Това стандарта на доходите е много разтегливо понятие. Навсякъде iPhone струва едно и също. Да, работата на програмистите и друг тип девелопъри тук е по-ниска от Англия, Германия, САЩ и прочие, за това избират тук да има техни офиси. Но като цяло, цената на крайния продукт към клиента винаги е една и съща в повечето случаи. ;)

В Германия ще ти сглобят един VW 1:1 като в Турция, но дали работника в Турция ще получи същото заплащане като този в Германия. Съмнявам се. Индия дори не я и броя, там сигурно и за две кенчета кока кола на ден някой ще се навие. :)
 
Слаба ракия са тия с 30-те кинта на сайт. Мога да тура една формичка шефчетата на фирмички да си попълват данните, оттам скриптчето автоматично си пуска сайта на хостинга, слага тема на рандъм принцип, и връща мейл на клиента с данни за достъп и документация как да си ползва със здраве новия сайт.

Примерно 20 лева за кефчето. Без да си мърдам пръста или даже да разбера, че видиш ли имам нов КОРОРАТИВЕН клиент! Вече ако шефчето на фирмичката реши че иска къстъмизация, отива на друга формичка с други цени....

Някой ако има ресурса да довлече масово клиенти (поне 500/м.), да ме контактне. Мога да го направя.
 
Слаба ракия е меко казано. Това са някакви мошеници по-скоро. :) Не ми изглеждат много леджит тази оферта. Само да кажа, че този скрипт ще трябва да прави още 100 неща, познавайки капризите на тия клиенти, но е едно добро начало. :)
 
Какво значи "спрямо стандарта на доходите.". Да разбирам ли, че ако един фар за мерцедес в англия струва 200 лири, в България трябва да струва 200 лв, заради ниския стандарт?

Ами направи си сам извода. Един 50 инчов смарт LG в Aнглия е 300-500 паунда в България е 2500 лв. Същото е и с WP. Все едно някой да се опитва да продава улучна мастия на цената на лован хрътка.
 
Ами направи си сам извода. Един 50 инчов смарт LG в Aнглия е 300-500 паунда в България е 2500 лв. Същото е и с WP. Все едно някой да се опитва да продава улучна мастия на цената на лован хрътка.
Може ли линкове за телевизорите?
 
Разликата е че в Англия ВП сайтовете за по толкова пари не ги правят БЕЛИ хора... Тука девелъпърът може да е мързелив, нагъл, прост, и грозен... Но ще е поне 2-3 нюанса по-светъл откъм боя.
 
Не мисля, че ще е коректно сравнение ако е бил на промоция.
Да, то и много хостинги дават 3-6 месеца фри промоция, и домейн и не знам си какво. Но нека го сравним с девелопър, който не работи на промоция. :)
 
Да, то и много хостинги дават 3-6 месеца фри промоция, и домейн и не знам си какво. Но нека го сравним с девелопър, който не работи на промоция. :)

Така въроса беше:
Колко пари бихте вземи за изработка на фирмен wordpress сайт

разбрахме, че може и за до 200 лв. И като почнахте от 9 кладенеца вода. Тема, хостинг, домейни, VPN .... Факт изработването на самия сайт и 50 лв понякога не струва. Другите неща не влизат в тази цена. Но дори и с тях рядко би надхвърлило 700 лв
 

Горе