Рецепта за автоматична инсталация на WordPress стак върху VPS

Искам да споделя с вас група от Ansible рецепти за инсталация на WordPress стак върху VPS. https://gitlab.com/wordpress-automation Защо съм избрал Ansible е извън скоупа на темата.

Споделям я, защото на базата на опита, който имам, според мен много хора все още не знаят как или се страхуват да предприемат стъпката да преместят сайтовете си върху виртуален сървър.

Стака е php-fpm7.2, Nginx, MariaDB плюс още някои неща. Ще направя и блогпост тези дни.

Отворен съм към идеи за подобрения.
 
В този форум има, няма 5 човека, които те разбраха какво казваш в този пост. Поне е нещо полезно. Отдавна не е имало подобна техническа тема с добавена стойност. Този готварски жаргон е обичаен за Chef не са Ansible :) Защо по дяволите всичко трябва да е на Debilian? И защо php-fpm-а е с TCP socket, a не с UNIX socket след като е по-бърз, че и в RAM-а може да се набие?
 
В този форум има, няма 5 човека, които те разбраха какво казваш в този пост. Поне е нещо полезно. Отдавна не е имало подобна техническа тема с добавена стойност. Този готварски жаргон е обичаен за Chef не са Ansible :)

Важното е, че някой ме е разбрал. Може в бъдеще някой да намери темата в Google. Почти няма постове на български език на тази тема, не само във форума тук...

Защо по дяволите всичко трябва да е на Debilian?
Свикнал съм с него - използвам го от 10+ години. Преди аргумента ми беше, че след като Google използват Ubuntu, значи е хубава дистрибуция :D Днес е въпрос на лично предпочитание.

И защо php-fpm-а е с TCP socket, a не с UNIX socket след като е по-бърз, че и в RAM-а може да се набие?
UNIX сокета не скалира добре. Също така освен за тестове рядко използвам само един php-fpm pool.

Хората ги е "страх" да минат на VPS заради цената.

При цена от $5-7 на месец за сървър в Amazon, Google Cloud или Digital Ocean не виждам как цената би била фактор, а в същото време има хора, които плащат по 50-100лв за споделен хостинг с куп ограничения и проблеми. Обикновено пречи скока в знания нужни за да управляваш VPS.
 
При цена от $5-7 на месец за сървър в Amazon, Google Cloud или Digital Ocean не виждам как цената би била фактор, а в същото време има хора, които плащат по 50-100лв за споделен хостинг с куп ограничения и проблеми. Обикновено пречи скока в знания нужни за да управляваш VPS.
Защо смяташ само цената на VPS-а?
Дали ти или друг ще го администрира е без значение - времето е пари.
 

Горе