Сбогом Hit.bg

От: Re: От: Re: От: Сбогом Hit.bg

И аз качвах първите си HTML простотии в hit.bg :)
Носталгията е голяма :|
 
От: Re: От: Сбогом Hit.bg

Ама фирмени ли, че не съм гледал. Мислех, че са предимно блогове, довени от хора, които определено имат какво да кажат на света, така де бг аудиторията. :) За привличане на клиенти, не знам, аз лично не бих се доверил на адвокат или счетоводител, имащ сайт, който представя бизнеса му чрез безплатна платформа, която предоставя и dir.bg.

Този на който попаднах, беше фирмен. Някакъв адвокат си представляваше кантората.. Половината от сайта в някакви реклами вертикални, хоризонтални, домейна беше "прекрасен" и друго няма какво да опиша! Аз също не бих се доверил на такива сайтове, бият ми на измама, направен за 2 минути и половина и чакащ някой балама да се върже..
 
От: Re: Сбогом Hit.bg

Дано дойдат с нещо добро, защото всички сме с много смесени положителни чувства към домейна и сайта. :)

Всеки проект има начало и край. За мен hit.bg умря във вида, които ни помогна да научим доста неща. Както казахме повечето първите ни сайтове са били там. Сега каквото и да го правят от мтел то няма да е нищо добро :)
 
Re: От: Re: Сбогом Hit.bg

Всеки проект има начало и край. За мен hit.bg умря във вида, които ни помогна да научим доста неща. Както казахме повечето първите ни сайтове са били там. Сега каквото и да го правят от мтел то няма да е нищо добро :)

Да, доброто свърши, идва материалното. :)
 
От: Сбогом Hit.bg

За сайтовете си в hit.bg някой да е получавал такъв емейл?


...................................
Subject: До собственика на ................hit.bg


Здравейте, искаме да ви уведомим, че сайтът ви не работи от 01.02.2015 понеже hit.bg прекратиха своята дейност.

Бихте желали да ви предложим изработка на уеб сайт на добри цени.

Цена за сайт-визитка: 300 лв. с ДДС

В тази цена се включват:

1. Изработка на уеб сайт които може да менажирате собственоръчно т.е. има административен панел от където можете да управлявате съдържанието на вашият сайт.
2. Домейн за 1 година
3. Хостинг за 1 година
4. Ваучер за Google Adwords на стойност 90 лв.

Всичко това за 300 лв. с ДДС

Ако желаете друг сайт с повече функционалности е необходимо да го договорим допълнително.

Може да разгледате наши проекти на адрес: http://www.dhstudio.bg

С уважение,
Мартин Петров - Управител
/0889014885/
................................................


Доста са напреднали със спама.
 
От: Сбогом Hit.bg

Някой им е оправил блога на сайта:

p14kALN.jpg
 
От: Сбогом Hit.bg

Виж им портфолиото само :lol:
http://dhstudio.bg/project/jenata.org
логото правено с онлайн лого генератор,
хахори са им бутнали блога, един господ знае кога..
http://dhstudio.bg/blog/
Тоя даже има реклами в блога си:
http://mpetrov.net/martin-petrov-dobrich
Код:
© 2006 - 2013 Ди Ейч Студио ЕООД. Всички права запазени.
вече сме 2015-та?!?
 
Това ли е великата идея за монетеризяция и към пък е този "предприемчив" девелопър. :)

Закупувянето на сайт трябва да е по заявка ня човека, а не със спам и не на тази цена. 300 лв. домейн, хостинг, и плес една нулната или фри тема и пей сърце. Баси евтината простотия. ;)
 
От: От: Алтернатива на hit.bg | Сайт като hit.bg | Къде да хостна сайт безплатно

..
Не проумявам какви бизнесмени са тези, които държат фирмени сайтове на безплатен хост. Да не споменавам и колко е нереспективно да използваш поддомейн за бранд. И как ще ги открият потенциалните клиенти, като не ги намира търсачката? ...
Нито е "безперспективно" да си на поддомейн, нито е вярно, че търсачката не ги намира. Качил съм сайт на държавно учреждение на поддомейн, и си го класира Гъгъла, че пушек се вдига!
И на мен първият ми сайт е на хит-а. Май липсва на почти всички.
Аман от предразсъдъци, мътя една анти-тема за рекламата.
 
Re: От: От: Алтернатива на hit.bg | Сайт като hit.bg | Къде да хостна сайт безплатно

Нито е "безперспективно" да си на поддомейн, нито е вярно, че търсачката не ги намира. Качил съм сайт на държавно учреждение на поддомейн, и си го класира Гъгъла, че пушек се вдига!
И на мен първият ми сайт е на хит-а. Май липсва на почти всички.
Аман ол предразсъдъци, мътя една анти-тема за рекламата.
Айде глупости. Предрасъдъци друг път. Гадно е и това е. Все едно да ми обяснят, че е яко да си държиш колата в калта. А колко се ранква, тук никой не спори. ;)
 
От: Re: От: От: Алтернатива на hit.bg | Сайт като hit.bg | Къде да хостна сайт безпла

Все едно да ми обяснят, че е яко да си държиш колата в калта.

По-скоро да ми обясняват, че домашната храна не струвала пред полуфабриката в магазина, защото вторият бил прилежно пакетиран в лъскава опаковка ;)
 
От: Re: От: От: Алтернатива на hit.bg | Сайт като hit.bg | Къде да хостна сайт безпла

Айде глупости. Предрасъдъци друг път. Гадно е и това е. Все едно да ми обяснят, че е яко да си държиш колата в калта. ...
Въпрос на вкус. Свързано е косвено с подхода и парите за рекламата, преди малко пуснах тема.
 
От: Сбогом Hit.bg

На мен ми се вижда по-глупаво да се рекламира фейсбук страницата, а не личния сайт, което се среща все по-често.
 
От: Сбогом Hit.bg

На мен ми се вижда по-глупаво да се рекламира фейсбук страницата, а не личния сайт, което се среща все по-често.
Верно бе! Ха да питам мнителните горе - Гейбук личен домейн ли ви дава, или ви завира на под-под-под-домейн! Наистина сума народ там държат фирмените си страници.
 
Re: От: Сбогом Hit.bg

На мен ми се вижда по-глупаво да се рекламира фейсбук страницата, а не личния сайт, което се среща все по-често.
Да. много голяма тъпотия. И то по ТВ реклами. Странна работа и тенденция. Казваш си URL адреса и споменаваш нещо от рода на "Или ни намерете във Facebook" и това е. Какво си плеснал скапаната си страница в една социалка. Какво? Да не би страницата ти да успява да предаде повече инфо за бизнеса ти. Ако е така, ще трябва да се сменят маркетинга. :)

Пълна глупост е, няма спор. Нещо започнаха великите маркетинг гурута и специалисти да припознават Facebook като уеб ресурс към бизнеса си, а реално е просто канал за комуникация. Все пак той не е твои уеб ресурс. Просто ползваш платформата. ;) Нещо като на hit.bg, които сега теглят по един среден на бизнеса, ако може и това да се нарече бизнес. :)
 
От: Сбогом Hit.bg

Много хора си мислят, че Фейсбук не е в интернет. На тях да им се рекламира Фейсбук е по-успешно, защото им е познато.

Сбогом и от мен на hit.bg, първите ми изкарани пари от интернет бяха със сайт там...
 
От: Re: От: Сбогом Hit.bg

Да. много голяма тъпотия. И то по ТВ реклами. Странна работа и тенденция. Казваш си URL адреса и споменаваш нещо от рода на "Или ни намерете във Facebook" и това е. Какво си плеснал скапаната си страница в една социалка. Какво? Да не би страницата ти да успява да предаде повече инфо за бизнеса ти. Ако е така, ще трябва да се сменят маркетинга. :)

Блинки от една страна е тъпо да, но се замисли, защо го правят? Повечето брандове, които се рекламират по телевизията не продават нищо през сайтовете си. Безалкохолни напитки, козметика, автомобилни марки, препарати разни и т.н. Абсолютно никой не им влиза в сайтовете. То няма и за какво, след като служат само за инфо. Да вземем например Cappy (първия бранд, който ми дойде на ум). Във Facebook имат 1 300 000 харесвания. Последния им пост има 641 харесвания, а рийча ще в хиляди. Обзалагам се, че сайта им никога не е виждал толкова уникални за един ден. Кой търси Cappy в Google??? Докато във Facebook е къде, къде по-ефективно и лесно да напомнят за себе си и да са в полезрението на феновете си през цялото време. Та в такива случаи е напълно разбираемо, защо предпочитат да кажат намерете ни във Facebook, отколкото намерете ни на www ...
 
Re: От: Re: От: Сбогом Hit.bg

Блинки от една страна е тъпо да, но се замисли, защо го правят? Повечето брандове, които се рекламират по телевизията не продават нищо през сайтовете си. Безалкохолни напитки, козметика, автомобилни марки, препарати разни и т.н. Абсолютно никой не им влиза в сайтовете. То няма и за какво, след като служат само за инфо. Да вземем например Cappy (първия бранд, който ми дойде на ум). Във Facebook имат 1 300 000 харесвания. Последния им пост има 641 харесвания, а рийча ще в хиляди. Обзалагам се, че сайта им никога не е виждал толкова уникални за един ден. Кой търси Cappy в Google??? Докато във Facebook е къде, къде по-ефективно и лесно да напомнят за себе си и да са в полезрението на феновете си през цялото време. Та в такива случаи е напълно разбираемо, защо предпочитат да кажат намерете ни във Facebook, отколкото намерете ни на www ...

Да, така е, но мисля, че дори и да не продават продуктите си на сайтове, сайтовете им реално носят много повече информация от страницата им във Facebook. А и банките съвсем агресивно си продават продуктите на сайтовете си. :)

Кой въобще търси някой бранд от този калибър в Google? Колкото до Facebook, реално това, което генерира като трафик е изцяло, защото чрез други канали и реклама във Facebook са събрали фенове, а от там всеки пост стига вече до определена аудитория, което да, няма как сайта да генерира сам, без помощ от други средства. ;) Това са доста комерс марки и реално на тях Facebook им е по-адекватен канал за комуникация, но нормално, сайтът им сигурно е вече статична част. Но за този тип бизнес ОК, но това няма как да се случи на бизнеси като Mercedes, Alfa Bank, и други подобни. Там сайтът е водещ, защото се чудя кой ще си купи кола или вземе кредит без да влезе в детайли. ;)
 

Горе