Светкавичен Wordpress или силата на opcode cache

r.stefanov

Well-Known Member
Ето още една статия от мен (извинявам се, че този път не е толкова кратка :lol:).

Знаете, че за търсачките едно от най-важните фактори за това как се индексира е колко бързо се зарежда вашата страница. Ако не и най-важният. Ето как много лесно можете да изкарате 95+ рейтинг според Google PageSpeed и други инструменти като webpagetest.org.

Подробности тук.

Ето и снимка с това, кои точно добавки съм използвал. Очертал съм тези свързани с оптимизацията. Тествал съм ги и работят с 3.5.1+ включително алфа и бета версиите. Не съм открил грешки за сега.

2vx3zlx.jpg
 
От: Светкавичен Wordpress или силата на opcode cache

благодаря ти много, точно това ми трябва в момента за един проект с WP - спестяваш ми много време!
 
От: Светкавичен Wordpress или силата на opcode cache

Нещата ти изглеждат добре, но всъщност блога ти колко поста има?
Защото има разлика дали тествам блог с 30-40 поста или с 1500. Друго, което ми прави впечатление - не ползваш големи снимки, което в твоят блог може да е ок, но в друг се ползват снимики 600х400, което колкото и да ги оптимизира човек пак е в пъти повече.
 
От: Светкавичен Wordpress или силата на opcode cache

Нещата ти изглеждат добре, но всъщност блога ти колко поста има?
Защото има разлика дали тествам блог с 30-40 поста или с 1500. Друго, което ми прави впечатление - не ползваш големи снимки, което в твоят блог може да е ок, но в друг се ползват снимики 600х400, което колкото и да ги оптимизира човек пак е в пъти повече.

Резултатите ще са абсолютно същите с 5 и с 2000 поста. Това и целта на самата система, която изградих и в момента е в нещо като алфа етап. Поне с dummy съдържание при тестове с платената услуга на https://www.blitz.io/ така се получава. Картините не са от голямо значение тук (освен обичайното оптимизиране на размера), мога да го демонстрирам ако те интересува.

Всъщност сайта е с малко по-различна конфигурация от момента, в който писах първият пост (примерно вместо APC, новият Zend идващ с php 5.5). Като цяло, колкото повече посетители има, толкова по-бързо работи.
 
От: Светкавичен Wordpress или силата на opcode cache

Не споря, а търся решение за мой WP сайт, който не ми харесва с каква скорост зарежда и колко CPU мин генерира. Та за това и питам за да му намеря решение. Ползвам Hyper Cache Extended, а М Лазаров в друга тема беше казал, че комбинацията му с други кеширащи добавки води до забавяне, което малко ме кара да се колебая в ползването на показаните от теб. Виж, това за js файловете, което е от принт скрийна ми свърши чудесна работа и има подобрение, но не и такова, каквото искам да постигна.
Smush.it ми говори за 77 мин да ми смушне снимките (1500+) и след като прочетох малко негативни отзиви за него не съм убеден, че искам да го ползвам...
Та това са общо взето драмите и страховете ми :)
 
От: Светкавичен Wordpress или силата на opcode cache

И аз съм имал смесени резултати със Smush.it, явно зависи от самата конфигурация. По принцип отбягвам добавките.

Относно картинките, ти ми даде много интересна идея сега и ще я тестваме след 2-3 дни. :)
 
От: Светкавичен Wordpress или силата на opcode cache

Доста интересно четиво. Благодаря на автора, че споделя своето мнение и опит в областта :)
 
От: Светкавичен Wordpress или силата на opcode cache

Знаете, че за търсачките едно от най-важните фактори за това как се индексира е колко бързо се зарежда вашата страница. Ако не и най-важният.

Надявам се не го приемеш като заяждане или нещо такова, но това как точно го установи? Защото изобщо не е истина. Иначе и аз съм фен на бързото зареждане.
Поздрави.
 
От: От: Светкавичен Wordpress или силата на opcode cache

Надявам се не го приемеш като заяждане или нещо такова, но това как точно го установи? Защото изобщо не е истина. Иначе и аз съм фен на бързото зареждане.
Поздрави.

Не, няма проблем :) Ще намериш достатъчно информация на тази тема из резултатите в Гошо. :beer:

Ето няколко примера http://googlewebmastercentral.blogspot.in/2010/04/using-site-speed-in-web-search-ranking.html , http://googlewebmastercentral.blogspot.in/2009/12/your-sites-performance-in-webmaster.html и http://searchengineland.com/google-now-counts-site-speed-as-ranking-factor-39708 нищо, че са доста стари постове.

С развитието на блога ще го демонстрирам и нагледно ако ми остане време.
 
С годините опити и тестове ползвам тези плъгини за скорост и оптимизация: WP Minify, DB Cache Reloaded Fix, Hyper Cache Extended и евентуално Smush It.
Частични проблеми съм имал с WP Minify, който понякога е в конфликт с други плъгини или css и javascript код.
 
От: От: Светкавичен Wordpress или силата на opcode cache

Не, няма проблем :) Ще намериш достатъчно информация на тази тема из резултатите в Гошо. :beer:

Ето няколко примера http://googlewebmastercentral.blogspot.in/2010/04/using-site-speed-in-web-search-ranking.html , http://googlewebmastercentral.blogspot.in/2009/12/your-sites-performance-in-webmaster.html и http://searchengineland.com/google-now-counts-site-speed-as-ranking-factor-39708 нищо, че са доста стари постове.

С развитието на блога ще го демонстрирам и нагледно ако ми остане време.
Знам, че бързината е един от факторите при класирането. Но това, което казваш е че е един от най-важните в индексирането. Което не е вярно. Дори и да приемем, че имаш предвид в че е един от най-важните в класирането, това също е изключително грешно. По-правилно би било че е един от най-маловажните. Дори в линковете, които ми даваш се казва че този фактор не е изобщо от най-важните. За това се обадих да те поправя.
 
От: От: Светкавичен Wordpress или силата на opcode cache

Знам, че бързината е един от факторите при класирането. Но това, което казваш е че е един от най-важните в индексирането. Което не е вярно. Дори и да приемем, че имаш предвид в че е един от най-важните в класирането, това също е изключително грешно. По-правилно би било че е един от най-маловажните. Дори в линковете, които ми даваш се казва че този фактор не е изобщо от най-важните. За това се обадих да те поправя.

Като събере повечко данни ще можеш да видиш в цифри за какво точно говоря. Тогава вече ще можем и да спорим (в добрия смисъл) ако искаш, защото ще имаме някакви данни :wink:. Имам доста статистики от мои сайтове, но не са достатъчно. Дали е от най-важните фактори или не, всеки преценява за себе си. Аз лично имам в пъти по-добри резултати, когато всичко работи гладко и бързо.
 
От: Светкавичен Wordpress или силата на opcode cache

CPU времето скочи двойно.

Добави memcached с модула за php memcache или memcached. Има разлика между двата, овен буквата. Varnish също върши чудеса, но аз за сега не го използвам, защото Nginx кешира достатъчно добре. Без подходящо решение за кеширане ще имаш проблеми с процесорното време.

Целта на упражнението е скорост. А резултатите зависят от сървъра. При нас чрез определена конфигурация процесорното време спада в пъти, защото при заявка почти не се докосва php.
 
От: Светкавичен Wordpress или силата на opcode cache

Благодаря много за съветите в статията ти!

Само да попитам, грешния линк (стереиди) търсен ефект ли е ?
 
От: Светкавичен Wordpress или силата на opcode cache

Tъй като е вероятно голяма част от читателите на темата ти да са нови в тази сфера, е добре да напишеш и статия обясняваща бекъп-а, преди използването на предложените плъгини. Така дори да се омаже нещо, хората пак ще дойдат при теб да четат.

п.п. Благодаря за репутацията :)
 
От: Светкавичен Wordpress или силата на opcode cache

Добави memcached с модула за php memcache или memcached. Има разлика между двата, овен буквата. Varnish също върши чудеса, но аз за сега не го използвам, защото Nginx кешира достатъчно добре. Без подходящо решение за кеширане ще имаш проблеми с процесорното време.

Целта на упражнението е скорост. А резултатите зависят от сървъра. При нас чрез определена конфигурация процесорното време спада в пъти, защото при заявка почти не се докосва php.

memcache върши чудеса, но предлагате ли го на shared хостинг?
 
От: От: Светкавичен Wordpress или силата на opcode cache

Да.

ъъъ 10 символа.

Да - ограниченията на платформата.

А не смятате ли, че може да възникне някакъв проблем в сигурността? Всеки може да прочете всичко от memcached и да запише чужди данни дори.

НЕ СЕ заяждам, просто имам малко по-различен поглед над нещата.
 

Горе