Свързване на еднородна дейност на фирми

Здравейте,

Имам едно питане и ще се радвам да получа стойностен отговор.
В момента имам фирма еоод без регистрация по ддс за онлайн търговия. Обаче оборота започва да се вдига и вече ще надхвърлям прага на ддс.
За тази цел искам да отворя втора фирма на името на приятелката ми, чрез която да “рязделя” оборотите и да не се стигне до ддс понеже всеки много добре знае, че за фирми с оборот под 100к на година не е изгодно.
А и Оборота очаквам да е около 70-80 к и не виждам никакъв смисъл от ддс.
Та въпроса ми е, възможно ли да Н@П да обедини двете фирми? На различни постоянни адреси и лична карта сме. Нямаме брак все още, един ден се надявам да имаме.
По какви критерий ги обединяват?
Някой запознат ли е?
Благодаря най-сърдечно!
 
Здравейте,

Имам едно питане и ще се радвам да получа стойностен отговор.
В момента имам фирма еоод без регистрация по ддс за онлайн търговия. Обаче оборота започва да се вдига и вече ще надхвърлям прага на ддс.
За тази цел искам да отворя втора фирма на името на приятелката ми, чрез която да “рязделя” оборотите и да не се стигне до ддс понеже всеки много добре знае, че за фирми с оборот под 100к на година не е изгодно.
А и Оборота очаквам да е около 70-80 к и не виждам никакъв смисъл от ддс.
Та въпроса ми е, възможно ли да Н@П да обедини двете фирми? На различни постоянни адреси и лична карта сме. Нямаме брак все още, един ден се надявам да имаме.
По какви критерий ги обединяват?
Някой запознат ли е?
Благодаря най-сърдечно!
Няма да имаш проблем. Обединяват ги по адреси, еднакви собственици, споделени обекти и от този род. Акаунтите при куриерите също...
 
Привет, моят съвет към теб е много прост и ще ти спести доста проблеми, виждам си малко глупав. Спри да бягаш от ДДС и точно обратното, направо регистрирай фирмата, научи се, да развиваш бизнес, ако не си бизнесмен се хвани на работа и затвори този бизнес или смени сферата. Ако бягаш, рано или късно ще получиш удар, явно изкарваш някакви мижави пари и това ти стига, но повярвай това е болест която трябва да излекуваш. Направи го докато е време, седни и учи или търси помощ за развитие на твоят бизнес, това дай да минем тук и там, стига винаги до никъде. Вземи моят съвет и го направи, след време ще ми благодариш.

Мишкарската работа, винаги свършва в проблеми и мизерия.

Поздрави,
Станимир И
 
Няма да имаш проблем. Обединяват ги по адреси, еднакви собственици, споделени обекти и от този род. Акаунтите при куриерите също...
Абсолютно вярно. Не могат по друг начин да намерят общо, за да имат основание да ги обединият и двете да минат доброволно по ДДС. И няма защо. НО и не им давай и някакви подсказки също, не че могат да се закачат по закон с това. Това е поправката, което някак съвпадна с на Мегз схемата:


 
В случай, че след година сключим брак и се водим на един адрес? Могат ли да ги свържат?
Не мисля, защото фактическото събитие е до и след брака. И да ги свържат ще е за обороти след брака. Но, все пак, години назад са нещата, не ги знаеш какво кога ще приемат, ако им за трябват още пари. По добре търси друг човек, да не вземеш да не се жениш накрая заради тая работа.
 
Абсолютно вярно. Не могат по друг начин да намерят общо, за да имат основание да ги обединият и двете да минат доброволно по ДДС. И няма защо. НО и не им давай и някакви подсказки също, не че могат да се закачат по закон с това. Това е поправката, което някак съвпадна с на Мегз схемата:



Така си е, но прага в България не е променян 20 години, според мен трябва да е поне 100 000 лв. До 2 фирми мисля, че е приемливо в тези условия. Иначе за малките бизнеси става тегаво...
 
Не мисля, защото фактическото събитие е до и след брака. И да ги свържат ще е за обороти след брака. Но, все пак, години назад са нещата, не ги знаеш какво кога ще приемат, ако им за трябват още пари. По добре търси друг човек, да не вземеш да не се жениш накрая заради тая работа.
То нали една фирма е на един адрес на учредяването й, другата на друг. Не виждам и аз как ще стане. Аз лично бих намерил не чак толкова обвързан човек, примерно най-добър приятел, по-далечен роднина.
 
Така си е, но прага в България не е променян 20 години, според мен трябва да е поне 100 000 лв. До 2 фирми мисля, че е приемливо в тези условия. Иначе за малките бизнеси става тегаво...
Повече от съгласен съм. И сега с тази инфлация тия 50 000 лв. са абсолютно нищо. 50 000 лв. оборот са 4166 на месец, което ще ме извиняват, си е вече почти нормално да са две заплати.
 
То нали една фирма е на един адрес на учредяването й, другата на друг. Не виждам и аз как ще стане. Аз лично бих намерил не чак толкова обвързан човек, примерно най-добър приятел, по-далечен роднина.

По скоро да не си прецака личния живот ми е мисълта и/или да живее в притеснения. Щото не ги знаеш какво ще направят. Примерно това със съжителството нали го официализираха и него, може нещо по тая линия да стане, не знам....

Повече от съгласен съм. И сега с тази инфлация тия 50 000 лв. са абсолютно нищо. 50 000 лв. оборот са 4166 на месец, което ще ме извиняват, си е вече почти нормално да са две заплати.

За съжаление тука е така, трябват им престъпници, укриващи данъци, че по лесно обръщат джобовете, като ги нападнат мизерниците.
 
За съжаление тука е така, трябват им престъпници, укриващи данъци, че по лесно обръщат джобовете, като ги нападнат мизерниците.
Да, защото е по-лесно така. Ще ми се да изправят юристите на НАС срещу тия на Лукойл, защото Лукойл са типичен пример, че може и да не се плащат данъци. От сега ще ти кажа какви ще са резултатите. Ние данъколатците ще си платим за делата загубени от НАП, а Лукойл пак ще си правят каквото искат. ;)
 
ДДС прагът е абсурдно нисък и наистина трябваше отдавна да е вдигнат. Не мога да разбера защо продължава тая държава всячески да спъва най-перспективния платец, демек микро и малкия бизнес, и така умело да отказва повечето хора с идеи от това да ги пробват. Аз лично обаче не бих си нарушил съня за едното ДДС и не бих посмял точно там да се опитвам да правя схеми.
 
ДДС прагът е абсурдно нисък и наистина трябваше отдавна да е вдигнат. Не мога да разбера защо продължава тая държава всячески да спъва най-перспективния платец, демек микро и малкия бизнес, и така умело да отказва повечето хора с идеи от това да ги пробват. Аз лично обаче не бих си нарушил съня за едното ДДС и не бих посмял точно там да се опитвам да правя схеми.
Също така трябва да има минимален праг за облагане на данък. Да кажем около 7000лв за да се развива бизнеса. Не както е сега 10 лв да изкараш първо данък трябва да платиш
 
ДДС прагът е абсурдно нисък и наистина трябваше отдавна да е вдигнат. Не мога да разбера защо продължава тая държава всячески да спъва най-перспективния платец, демек микро и малкия бизнес, и така умело да отказва повечето хора с идеи от това да ги пробват. Аз лично обаче не бих си нарушил съня за едното ДДС и не бих посмял точно там да се опитвам да правя схеми.
Никаква адекватна реакция. Нормално за дъжавата ни. Все едно да ми кажат, че сега с 5 000 лв. може да си купиш същите неща, както преди 20 години. Пълни идиоти, не знам защо този оборот от 50 000 лв. не върви успоредно с инфлацията, стандарта на живот и други икономически параметри, сменящи изцяло стойността на лева.
 
Благодаря на всички за адектватните отговори.
Радвам се, че всички мислим трезво!
Разбира се, че като се вдигне прага на ДДС в държавата ще влизат по-малки суми. Следователно по-малко пари за кражба, отговорът е много прост :) Следователно държавата няма да има толкова възможности за натиск върху дребния бизнес.

Искам да попитам хората които са против законното заобикаляне на ДДС чрез пръскане на оборотите между две фирми:
Има ли смисъл при оборот от 70-80к да се забъркваш с ДДС?
Нали се сещате, че печалбата ми ще падне драстично, на никой краен клиент не му се плаща с 20 лв повече, защото моя продукт например е на цена 100 лв.
То по-добре да спра да продавам на 50к :) Същото ще е :)
 
Благодаря на всички за адектватните отговори.
Радвам се, че всички мислим трезво!
Разбира се, че като се вдигне прага на ДДС в държавата ще влизат по-малки суми. Следователно по-малко пари за кражба, отговорът е много прост :) Следователно държавата няма да има толкова възможности за натиск върху дребния бизнес.

Искам да попитам хората които са против законното заобикаляне на ДДС чрез пръскане на оборотите между две фирми:
Има ли смисъл при оборот от 70-80к да се забъркваш с ДДС?
Нали се сещате, че печалбата ми ще падне драстично, на никой краен клиент не му се плаща с 20 лв повече, защото моя продукт например е на цена 100 лв.
То по-добре да спра да продавам на 50к :) Същото ще е :)
Да, защото като цакаш българина всичко влиза в хазната? Ефектът тук обикновено е обратния - дереш, дереш и накрая освен, че всичко е опоскано, овцата не идва вече доброволно. ;)

Според мен си е направо към 100 000 лв., което е малко над 8 000 на месец оборот. Прави се с малка квартална бакалия това на не повече от 40 кв. м. с две продавачки, които се въртят. Голям бизнес, голямо цедене на ДДС, няма що.
 

Горе