Собствен домейн в блогер - Как?

slimlady

Member
Днес успешно регистрирах домейн име в Godaddy , но не знам как да го сложа в блогера си ? моля Ви спешно за помощ
 
От: Собствен домейн в блогер - Как?

Благодаря ... сега ще видя ... дано се справя :)
 
От: Re: Собствен домейн в блогер - Как?

Обаче моя блогер е малко по различен ... :(
 
От: Собствен домейн в блогер - Как?

Добре , възможно ли е нещо в регистрацията на сайта ми да е възникнала някаква грешка , понеже не ми позволява да го сложа в блогера ми и ми изписва

Не успяхме да потвърдим правата ви за този домейн. Грешка 12.

На уебсайта на регистратора на домейна намерете настройките си за системата за имена на домейни (DNS) и въведете следните две стойности за CNAME:
Поле Име, Етикет или Хост Поле Местоназначение, Цел или Насочва към

www ghs.google.com

vjkxjwod3ofz gv-7vfpfe3erstkmd.dv.googlehosted.com

Вижте подробните ни инструкции за предоставянето на CNAME за различни регистратори или вижте пълните инструкции за настройки за повече подробности. Ако имате проблеми с въвеждането на второ CNAME в domainverify.googlehosted.com, можете вместо това да потвърдите, че притежавате този домейн, с TXT запис чрез инструментите на Google за уеб администратори тук.


От Godaddy.com свалих един ПДФ файл в него има кодове.... не знам каква ми е грешката.
 
От: Собствен домейн в блогер - Как?

Следвай инструкциите в blogger или тези на GoDaddy
 
От: Собствен домейн в блогер - Как?

много се извинявам всъщност си го купих от Namecheap.com
 
От: Собствен домейн в блогер - Как?

Да доста добре е обяснено , но ми дава тая грешка и всичко е до там ...
 
От: Собствен домейн в блогер - Как?

Значи Google не разпознава ключа, който ти е дал за домейна.
 
От: Собствен домейн в блогер - Как?

и в този случай , ако си плащам за хостинг ще имам ли този проблем?
 
От: Собствен домейн в блогер - Как?

Хостинга няма отношение. Виж кода който копираш дали няма интервали.

Пробвай с този тул какви данни имаш за домейна и ги сравни с тези от гоогле да видиш кое е разликата и ще решиш проблема с грешка 12
 
От: Собствен домейн в блогер - Как?

Възможно е и нещата да не ги правя както трябва ... един вид аз щракам където сваря пък каквото стане ... следя им мисълта и начина както го правят ,но когато дойде момента за

- Click All Host Records in the left-hand menu. (Note! If you do not have All Host Records option for your domain, this means your domain is pointed to third party nameservers and you need to contact your hosting provider to create these settings).

и всичко спира и не знам как да продължа.... ясно е че не успявам да го разбера. Моля за помощ :(
 
От: Собствен домейн в блогер - Как?

1. В блогер казваш че имаш регистриран домейн: пишеш си www.domain.com и цъкаш бутона;
2. Получаваш 2 реда, които въвеждаш през панела за управление на домейна ти(следвай картинките от примера на namecheap)
3. Връщаш на таба на блогера и цъкаш бутона Save

Нормално е първият път да ти даде грешка 12, но след това като направиш записите всичко е наред. Пак казвам провери с посоченият по-горе от мен тул какви данни ти връща домейна и според резултатите пиши на някой от двата съпорта(това в случай че продължава да не работи)
 
От: Собствен домейн в блогер - Как?

Ето до къде съм стигнала ... до кривата круша ,но все до някъде

Истината е че правя всичко което ми казват ... какво ли не пробвам но не става... та така

след като влязох в профила си в Namecheap дадох на MyAccount --> Manage Domains
Щракнах на сайта си след това дадох на All host records
Започнах да попълвам
на www написах ghs.google.com - така написаха в блоггер
на @ написах името на сайта си
и му дадох да се сейфа

обаче има нещо което не се получава и отново ми дава грешка

иска ми да въведа тези неща , но аз не знам къде да ги напиша в профила ми на домейн продавача

Поле Име, Етикет или Хост Поле Местоназначение, Цел или Насочва към
www ghs.google.com
vjkxjwod3ofz gv-7vfpfe3erstkmd.dv.googlehosted.com


възможно е да ви ядосвам с тези си въпроси , но ми простете за първи път ми се случва да се сблъскам с такова нещо , моля ви за търпение. Благодаря
 
От: Собствен домейн в блогер - Как?

след това отметнах
User (Mail Server's Host Name Required)

и под него въведох

на HOST NAME написах www.ghs.google.com
на MAILSERVER HOST NAME написах vjkxjwod3ofzgv-7vpfe3erstkmd.dv.googlehosted.com

и после си сейфах и се върнах в блогер и дадох да се запамети и пак грешка :(
 
От: Собствен домейн в блогер - Как?

Просто следвай инструкциите на Namecheap, сравни и картинката с това което виждаш ти като редактираш данните за домейна.
 

Горе