Съвет: Оптимизиран сайт ще го правя Wordpress

Здравейте :) Имам си едно сайтче, което го спретнах доста добре, но е само php файлове ( около 150-200 ). Всички са индексирани и се оптимизирани добре. Част от тях са на първите страници :) Обаче, дойде време да го направя на wordpress. Но в момента линковете ми завършват с .php а през Wordpress това няма да го има :) Мисълта ми е как да си наредя нещата, че да си ми останат оптимизирани страниците и да не загубя позиции? Това, което ми идва на ум е редирект от линк с .php на линк без .php ? Това удачен вариант ли е? Ще има ли последици или ако имате други идеи ще се радвам да ги споделите :) Благодаря Ви :)
 
Правилно си се ориентирал. Задължително е да запазиш структурата на урл адресите. Колкото до твоя въпрос - чрез .htaccess можеш да добавиш .php на края на адресите.
 
От: Съвет: Оптимизиран сайт ще го правя Wordpress

До колкото знам и в Уордпрес има възможност адресите ти да запазят досегашната структура и да завършват на ".php".
 
От: Съвет: Оптимизиран сайт ще го правя Wordpress

Супер, благодаря Ви за отговорите :) Ако редиректна от .php на url без .php ще си запазя ли позициите в Google. може ли да повлияе, все пак ще изглежда доста по-добре без ;)
 

Горе