Съвет за избор на банка (разплащателна сметка).

ADO

Active Member
Скоро ми изтича срока на картата, няма да я подновя, защото мисля да използвам услугите на друга банка. С едно изречение, трябва ми нова разплащателна сметка. Изборите са ми: Експресбанк, ДСК, Корпоративна банка, Райфайзен и ОББ.

В коя банка да си отворя смека?
 
Не мога да те посъветвам коя от тези банки да избереш - вероятно която и банка да споменеш, ще се намерят поне няколко човека които да не са доволни от нея и да ти кажат "никога не ползвай тази банка".
Но мога да те посъветвам за сегашната банка и изтичащата карта - задължително върви в банката да подадеш заявление да не ти я подновяват тази карта - иначе най-вероятно ще ти я подновят автоматично и ще си и платиш за това.
 
От: Съвет за избор на банка (разплащателна сметка).

Мен ако питаш Пощенска. Електронното им банкиране дава възможност и за нареждане на плащания (стига да поискаш) без електронен подпис.
 
От: Съвет за избор на банка (разплащателна сметка).

Райфайзен също предлагат онлайн плащания без ел подпис. Прегледай по-скоро таксите, които взима всяка една банка, това те интересува, условията. Да речем в прокредит зная, че взимат месечна такса за поддържане на карта и сметка, в Райфайзен не прибират такава (или поне аз не съм усетила). Изборът ти е въпрос на прочит на съответните общи условия, които най-вероятно касаят теб и дейността ти :)
 
От: Съвет за избор на банка (разплащателна сметка).

Не знам какъв е „зора“ за използване БЕЗ ел. подпис, хъх. Това си е просто един цифров сертификат за вграждане в браузъра, който на 1-2г. се обновява (персоналния), а централния на банката – на 3-10г.

Относно банка - която и да е, стига да се има повече клонове на нея в съответният град, в който си живее, а не само 1-2, както често се случва. Да, случайно съществуват градове, в които НЕ бъка от банки, както e в Top 3.
 
От: Съвет за избор на банка (разплащателна сметка).

Благодаря на всички за бързите отговори. Ще имам предвид съветите ви.
 
От: Съвет за избор на банка (разплащателна сметка).

Повечето са обществени банки. Влизаш и вижда[ 10 човека на опашка. Ако за теб това е от значение да не чакаш виж MKB
 
От: Съвет за избор на банка (разплащателна сметка).

за една разплащателна просто не виждам кво толкова ще сравняваш - виж коя ти е удобна и няма голяма опашка. като ти трябва електронно банкиране питай имат ли ако трябва тогава питай и тука някой ползвал ли го е, ама за внасяне, теглене на няколко лева е все тая. а пък за разлика в таксата месечно от 20 стинки не можеш ма разкара до зад ъгъла камо ли да ма накараш да се редя с две орди пенсионери в дск или пощенска
 
От: Съвет за избор на банка (разплащателна сметка).

Скоро ми изтича срока на картата, няма да я подновя, защото мисля да използвам услугите на друга банка. С едно изречение, трябва ми нова разплащателна сметка. Изборите са ми: Експресбанк, ДСК, Корпоративна банка, Райфайзен и ОББ.

В коя банка да си отворя смека?

Аз имам в CCB и Райфайзен банк. Доволен съм и от двете. Райфайзен се издъни с PayPal кода ми, но стяват. За CCB нямам нищо. Просто са уникални като банка. Не им правя реклама, просто са добри наистина. ;) И от техния персонал съм най-доволен, като обслужване. Повярвай ми и това е от значение. ;)
 
От: Съвет за избор на банка (разплащателна сметка).

Ако не ползваш активно електронно банкиране и не нареждаш банкови преводи - КТБ. Таксите им за превод са високи и трябва да си купиш електронен подпис. Затова ако ти трябва за пращане на пари - виж някоя от другите.

ОББ имат някои абсурдни такси. Виж таксите на Райфазен и ДСК. Експресбанк не ги харесвам откакто ми отказаха услуга, която на сайта им пише, че я предлагат (инкасиране на чек без откриване на банкова сметка).
 

Горе