Сървър локация на хостинг от jump.bg?

protester

New Member
Здравейте, смятам да започна да използвам услуги от jump.bg. При регистрацията има две възможности за локация на сървърите:
Германия - Използван датацентър Hetzner, Nürnberg и Falkenstein
България - Използван датацентър Telepoint, София
Въпросът ми е, за сайт, който ще бъде посещаван главно от България, кой от двата е по-надежден и съответно - кой ще ме посъветвате да избера?
 
От: Сървър локация на хостинг от jump.bg?

Ами щом посетителите ще са от Бг според мен е ясно че Телепойнт, София
 
От: Сървър локация на хостинг от jump.bg?

Да, заложи на локални сървъри тук. Не само за добра свързаемост, но и опримизация, макар че за нея си има webmaster tools, IP. Но както и да е. И аз съм за локален.Предполагам скоро и Алекс ще се включи по темата, но доста отговори ще са като сегашните. :)

П.П: Добре си дошъл при нас и приятно изкатване тук. Ще се радвам да се задържиш при нас. ;)
 
От: Сървър локация на хостинг от jump.bg?

Аз имам на немските сървъри и свързаността е доста добра и нямам проблеми. :)
 
От: Сървър локация на хостинг от jump.bg?

Ами щом прогнозираш, че клиентите ти основно ще са от България е най-добре сървъра да се намира тук, тъй като ще предложи поне малко по-голяма скорост, от колкото да се колокира в Германия.
 
От: Сървър локация на хостинг от jump.bg?

Доколкото знам свързаността ни с Германия е една от най-добрите за Европа . Както време така и хоп-ове, но ако говорим за сървър колокиран в Телепойнт, твърдо за БГ-то . Виж ако избора бе, Дейтацентър в Германия и Дейтамазе в БГ , избора е ясен :)
 
От: Сървър локация на хостинг от jump.bg?

Телепоинт определено не са Дейтамазе и като техен клиент, не че им правя реклама, гарантирам, че няма да сгрешите с тях. Мениджърския съпорт и MSC са легендарни.
Иначе Hetzner както знаете са едни от най-популярните в Германия и качеството е високо. Все пак подкрепям колегите, за БГ посетители е в пъти по-добре сървъра да е в БГ.
 
От: Сървър локация на хостинг от jump.bg?

Още един глас за дейтацентър-а в България. Щом става дума за БГ сайт, по-добре и хостинг-а да е в България, още повече, че като гледам колко внимание обръщат от Google на геолокацията... по-добре си вържи гащите :)

Иначе наистина разлика при отварянето на сайт-а е доста малка, но я има и се усеща най-вече при ъплоадването на сайт-а, което към сървър-а в Германският дейтацентър.
 

Горе