Такса за поддържане на сметка (ЦКБ) ??

От: Такса за поддържане на сметка (ЦКБ) ??

За малко да се объркат! :D

Screenshot_from_2016_01_09_08_04_58.png
 
От: Такса за поддържане на сметка (ЦКБ) ??

От февруари таксата става 1.50 лв., но при повечето банки е такава или по-висока. ЦКБ остава единствената банка, от която плащанията към ePay са без комисионна. ePay са намалили комисионната за MasterCard на всички български банки на 0.4%. За съжаление банките публикуват промените в тарифите само на уебстраниците си.
 
От: Такса за поддържане на сметка (ЦКБ) ??

При ПроКредит банк също плащанията чрез ePay (на битови сметки) са безплатни. Друго решение е да минете на клиент ниво III - тогава може с банков превод да си заредите микросметката и да плащате без такси. Плащате само таксата за банковия превод (примерно 0,50 лв, ако ползвате Ти Би Ай Банк).

Как (почти) безплатно да ползваме ePay.bg за плащане на битови сметки
 
Re: От: Такса за поддържане на сметка (ЦКБ) ??

От февруари таксата става 1.50 лв., но при повечето банки е такава или по-висока. ЦКБ остава единствената банка, от която плащанията към ePay са без комисионна. ePay са намалили комисионната за MasterCard на всички български банки на 0.4%. За съжаление банките публикуват промените в тарифите само на уебстраниците си.

На мен по спомени ми взимаха по 20-30 стотинки на транзакция, включително и към epay.bg - това беше миналата година - с карта Visa Electron от ЦКБ. Сега не знам какви са им таксите, но не вярвам да са ги намалили.
 
От: Re: От: Такса за поддържане на сметка (ЦКБ) ??

На мен по спомени ми взимаха по 20-30 стотинки на транзакция, включително и към epay.bg - това беше миналата година - с карта Visa Electron от ЦКБ. Сега не знам какви са им таксите, но не вярвам да са ги намалили.
Ето линк към страницата с тарифите. Вижда се, че за картите на ЦКБ няма такса.
https://www.epay.bg/v3main/front?p=fee_pay
Виж файлът 13230
 
Re: От: Re: От: Такса за поддържане на сметка (ЦКБ) ??

Това са таксите на epay.bg - те не ми взимаха такса. Самите ЦКБ взимат такса, по спомени 20 стотинки на транзакция от картата към epay.bg. Разбира се ако искаш да спестиш от такси можеш на веднъж да си заредиш микросметката в epay.bg чрез картата и така ще платиш само 20 стотинки такса, а после можеш да си плащаш без допълнителни такси много битови сметки от наличността в микросметката.
 
От: Такса за поддържане на сметка (ЦКБ) ??

Извинявам се, това, което съм написал се отнася само за битовите сметки. Следя си наличността и движението по сметката през CCB Lite и за битови сметки нито epay.bg, нито ЦКБ взимат такса. Това се вижда и от разписките, които получавам по имейла от epay.bg след плащане. За данъците не е така. Когато плащам данък сгради и такса смет удържат 20 ст. От тази година май ще е 40 ст. Картата ми е Master Debit.
 
От: Такса за поддържане на сметка (ЦКБ) ??

С тези ш***ни такси ЦКБ ме удивяват и крайно ме изнервят, значи представете си как за 1 година ставате длъжник на банката!! Това е възмутително същата ситуация като с цените на "Петрола". Аз имам дебитна карта цкб VISA безконтактна и я използвам предимно за пазаруване на стоки от чужбина. Имам въпрос към по компетентните, съществува ли вариант за разплащателна сметка на принципа на дебитна карта без лихви и такси и тем подобни глупости
Някъде четох че при закриване на разплащателна сметка ако си абонат от повече от 1 година нямаш такси при закриване и не ти искат никакви пари това наистина ли е така?
Благодаря ви! Успешни покупки на всички.
 
От: Такса за поддържане на сметка (ЦКБ) ??

съществува ли вариант за разплащателна сметка на принципа на дебитна карта без лихви и такси и тем подобни глупости
Съществува. Купи си една банка и си направи така, че като пазаруваш да не те чарджи, ами да те зарежда сметката.

Ти би ли предоставил една услуга на други хора, в която трябва да инвестираш време и средства (както за откриването на тази услуга, така и за поддръжката й), а да им я предоставиш for free?

Като не те кефи цкб, отиди при друга банка. Обаче това което го търсиш, няма да го намериш. Най-много с някоя кредитна карта и ще си 24/7 под напрежение да не задействаш някоя клаузичка с която ще си присвоят такса дори по-голяма от колкото ако си с дебитна карта.

Повечето банки не начисляват такса за закриване на сметка, ако си клиент повече от 1 година. Зависи какъв договор си подписал и дали нямат направени промени в последствие. Отиди на място в някой клон и питай.
 
От: Такса за поддържане на сметка (ЦКБ) ??

Съществува. Купи си една банка и си направи така, че като пазаруваш да не те чарджи, ами да те зарежда сметката.

Ти би ли предоставил една услуга на други хора, в която трябва да инвестираш време и средства (както за откриването на тази услуга, така и за поддръжката й), а да им я предоставиш for free?

Като не те кефи цкб, отиди при друга банка. Обаче това което го търсиш, няма да го намериш. Най-много с някоя кредитна карта и ще си 24/7 под напрежение да не задействаш някоя клаузичка с която ще си присвоят такса дори по-голяма от колкото ако си с дебитна карта.

Повечето банки не начисляват такса за закриване на сметка, ако си клиент повече от 1 година. Зависи какъв договор си подписал и дали нямат направени промени в последствие. Отиди на място в някой клон и питай.

Като си толкова навит купи ми ти една банка от твое име?
Колега съфорумник незнам от името на какъв ми отговаряш, обаче явно не си наясно въобще мисля че някъде предлагаха виртуална сметка без такси и тем подобни глупости!! А това че си вкарваш парите в едно място наречено "банка" не е ли достатъчно за теб?! Защото за мен е! Да не забравяме какво става с Българските ши**ни банки с високите им лихви при кредит и т.н. Смешното е съобщението в сайта им. Събрали се на масата управителния съвет яли пили и решили да вдигнат таксите общо взето това пише.
Не стига че бензина 2лв за литър/ картела и при банките е същото!!
 
От: Такса за поддържане на сметка (ЦКБ) ??

Извинявай ако съм те засегнал. Беше с шеговит тон, който явно не си доловил. :)

Говоря от името на клиент който търси добро обслужване, но не на всяка цена най-ниската цена.
 
От: Такса за поддържане на сметка (ЦКБ) ??

ауу, обслужването било добро, химика-банкер твърдеше, че банките предоставяли повече услуги и затова почнали да събират такса поддържане на сметка, да попитам какви услуги повече сте получили от банките през 2015-та сравнено с 2008-ма за едната и съща картова сметка?
 
От: Такса за поддържане на сметка (ЦКБ) ??

Имам въпрос към по компетентните, съществува ли вариант за разплащателна сметка на принципа на дебитна карта без лихви и такси и тем подобни глупости

Не си чел внимателно във форума.

Препоръчвам АлфаБанк - сметка "Ултима". Дават дебитна карта безплатно (или даже две), сметката няма месечни такси, няма такса теглене от банкомат на същата банка. От друга банка - 1 лев. Таксата при плащане в чужбина е малка, ако правиш малки покупки излиза по-евтино отколкото да плащаш месечна такса в друга банка. Ако пазаруваш само в България - няма такси.

Уловката е, че трябва да имаш едни хиляда лева да си държиш в сметката за да може да теглиш без такса (иначе може да теглиш само от банкомат на друга банка, 1 лев е таксата) и за откриване на сметката трябва да се внесат 1000 лева.

Иначе няма проблем салдото по сметката ти да е под 1000 лева (ако просто си пазаруваш при български търговци).

Ако ти трябва разплащателна сметка за банкови преводи - ТБИ Банк. Цената на банковия превод е 0,50 лв, няма месечна и годишна такса, няма такса теглене на каса до 5000 лева (вж. в тарифата точно колко беше), няма такса внасяне на каса. Само ако искаш дебитна карта ти взимат месечна такса.
 
От: Такса за поддържане на сметка (ЦКБ) ??

От всички банки най съм доволна от ЦКБ. Не ми блокират детските, за разлика от другите банки, където не мога да си ги изтегля, лихвата в Универсална сметка е прилична на фона на другите - 1.4% - и няма месечна такса, както и такса теглене или внасяне.
 
От: От: Такса за поддържане на сметка (ЦКБ) ??

Препоръчвам АлфаБанк - сметка "Ултима". Дават дебитна карта безплатно (или даже две), сметката няма месечни такси, няма такса теглене от банкомат на същата банка. От друга банка - 1 лев. Таксата при плащане в чужбина е малка, ако правиш малки покупки излиза по-евтино отколкото да плащаш месечна такса в друга банка. Ако пазаруваш само в България - няма такси.
Уловката е, че трябва да имаш едни хиляда лева да си държиш в сметката за да може да теглиш без такса (иначе може да теглиш само от банкомат на друга банка, 1 лев е таксата) и за откриване на сметката трябва да се внесат 1000 лева.

Имам MasterCard от ЦКБ. Нито в България, нито в чужбина има такси при плащане в търговски обекти. Есента на миналата година бях в Македония и плащах с нея. Обменния курс беше на практика този на БНБ и никакви такси и комисионни.
 
От: Такса за поддържане на сметка (ЦКБ) ??

Почти всички банки, които имат месечна такса нямат такса при плащане в чужбина. Има и нагли банки - хем ти взимат месечна такса, хем такса при плащане в чужбина. Гледайте внимателно в тарифата. (При Алфа Банк таксата при плащане в чужбина беше много по-малка от месечната такса на други банки и затова беше изгодно.)

Пощенска банка купиха Алфа Банк и вече ще има месечни такси (по информация актуална от преди няколко дена). Картите, издадени от Алфа Банк ще изтекат преди срока, обозначен на тях и на клиентите ще им бъдат издадени карти от Пощенска банка, които вероятно ще бъдат с месечна такса (според тарифата на новата банка). Вероятно няма да въведат нови предложения без месечни такси, но може и да греша. Тенденцията е таксите да се увеличават.
 
От: Такса за поддържане на сметка (ЦКБ) ??

таксите и лихвите им бяха добре до миналата година. Сега явно са решили да си увеличат приходите, таксата по кредитна карта я увеличиха от 25 на 40.. Явно ще се търси друга банка. Клоновата им мрежа и банкомати са доста зле. Да не говорим за обслужващия им персонал в клоновете - намръщени, нелюбезни, държат се надменно..
 
От: Такса за поддържане на сметка (ЦКБ) ??

таксите и лихвите им бяха добре до миналата година. Сега явно са решили да си увеличат приходите, таксата по кредитна карта я увеличиха от 25 на 40.. Явно ще се търси друга банка. Клоновата им мрежа и банкомати са доста зле. Да не говорим за обслужващия им персонал в клоновете - намръщени, нелюбезни, държат се надменно..
Бил съм клиент на 4 банки досега и твърдя, че в ЦКБ са най-любезни и отзивчиви. Таксите и лихвите им и сега са добри, а кредитна карта с такса под 40 лв. никъде няма. Като изключим националната кредитна карта на Транскард, която е само за България. И ЦКБ едни от последните си вдигнаха таксите.
 
От: Такса за поддържане на сметка (ЦКБ) ??

да видим в кой кучи гъз цкб ще заврат рекета "синхрон", такса с която "можеш" да ползваш IBAN-та на сметката за входящи/изходящи операции.
 

Горе