Трафик танци ! - Панда? Г Наказание? Помагайте

maiak

New Member
Здравейте,
Моля погледнете графиката – тя е много красноречива (точно 2 месеца е периода с „вълните”). Някой имал ли е подобен случай ?

Графиката показва трафика.



Става дума за англоезичен продуктов сайт.
Мерките взети още при първия спад:
- Добавяне на canonical tag
- URL normalization през Webmaster Tools – изключени са URL с нежелани параметри
- Добавяно е ново съдържание
- Текстовото съдържанието е преместено преди продуктовото (above the fold)
- Текстовете са проверени и минават Copyscape
- Вкарани са HTML5 + Microdata
- Целия сайт е преровен наново от ботовете и от 170 000 се изчиства до реалните 20 000 индексирани страници

Но, явно това не е достатъчно...

Ако някой може да помогне като даде съвет или направи предложение, нека пише в темата или да ми прати лично съобщение.

П.С.
Няма съобщение за нарушение в Webmaster Tools
Външно SEO в този период не е правено.
А преди това има един бласт 5000 форумни профила към домейна (беше неразумно) – казвам го, но не очаквам това да е причината за тази графика.
 

Прикачени файлове

  • graph.jpg
    graph.jpg
    25.5 KB · Преглеждания: 1
Последно редактирано:
а имаш ли го на предвид че пандата може да наказала сайтовете от които имаш линкове и тогава тези линкове ги няма

колко процента е разликата между дъното и върхът това от уебмастър тулса ли е или от аналитикса

не ми се случвало с вълни от пандата просто пада ниско долу така че не е панда
 
От: Re: Трафик танци ! - Панда? Г Наказание? Помагайте

Здравей coolice,

Графиката е от аналитикс.

Разликата в трафика при вълните е 4 пъти.

Като цяло линкбилдинга на сайта е слаб.
Нямам представа какво се случва когато сайт изгуби линкове от наказани от пандата сайтове...

Имам ли основание да подам Request for Reconsideration ?
 
мисля че няма да стане Request for Reconsideration е за баннати сайтове не за наказани в идеалния случаи ще предизвика ръчна проверка но за качване нагоре съмнявам се

тези 4 пъти много зависи едно е от 25 до 100 потребители на ден (блъскате на горе за някои малък киурд разлика между първа и втора страница) друго 5000 до 20 000 посетители (така с оксъдно инфо закъде сте да хвъляме боб)

понатрупаи му малко линкове и виж дали ще се стабилизира сайтовете с малко линкове имат навика да играят... следи си позициите и топ лендинг пейджовете в дните в които имаш спица нагоре да видиш от къде е дошъл трафика и за какво и наблюдаваи ранкинга ръчно като открие от къде са дошли
 
От: Трафик танци ! - Панда? Г Наказание? Помагайте

Ще опитам да натрупам малко линкове.
Изпратих лична бележка с боб :)
 

Горе