Търся да наема балъци

От: Търся да наема балъци

70% от бг работодателите са селяци-използвачи дето взели на заем от мама и тати 300 лв да си направят фирма и дето спукват г......е на работниците! 20% плащат що-годе добре, но пак спукват з.....те на своите служители - тоест недооценени. 10% имат високи изисквания, но плащат добре и предлагат добри условия на труд, както и работата при тях е посилно за работника количество.
 
От: Търся да наема балъци

70% от бг работодателите са селяци-използвачи дето взели на заем от мама и тати 300 лв да си направят фирма и дето спукват г......е на работниците! 20% плащат що-годе добре, но пак спукват з.....те на своите служители - тоест недооценени. 10% имат високи изисквания, но плащат добре и предлагат добри условия на труд, както и работата при тях е посилно за работника количество.

70% от бг работниците са селяци-използвачи, дето взели на заем от мама и тати 300 лв да се преместят в по-голям град и дето спукват г......е на работодателите! 20% работят що-годе добре, но пак спукват з.....те на своите работодатели - тоест недооценени. 10% имат високи изисквания, но работят добре и предлагат добро качество на своя труд, както и работата от тях е в приемливо за работодателя количество.

Не става така само с констатации, трябва и да се учи - от двете страни на барикадата. Ако ще и при мустака - най-малкото има достатъчно теоретичен опит и научна степен.
 
От: Търся да наема балъци

Нищо не разбирате. Това си е своего рода пазарлък, започващ още преди да е установен контакт. Общата надежда е да се срещнат някъде по средата.
 
От: Търся да наема балъци

1236871_625947177450021_443968953_n.png



:lol: :lol:

Ех жалко, че са я делийтнали. Само, че гугъл я е индексирал... :p - Справка: ЦЪКИ

Само да попитам някой работил ли е с Екзел? За какво ли е тази програмка... :cry:
 
От: Търся да наема балъци

ЗАДАЛЖИТЕЛНО ДА ЗНАЕ ТУРСКИ ЕЗИК ; ДА МОЖЕ ДА РАБОТИ НА КОМПЮТАР

Фифи, то не бил само Екзела-а :lol:
 
От: Търся да наема балъци

Страхотна обява и коментари, смях се от сърце 30 минути поне. Евала. Респект!
 
Пазарна икономика сме - като има хора да работят при такива условия, ще има и работодатели, които да се възползват. Неефективно е да даваш 1000 лв. на човек, който върши работа за 500. Все пак целта на предприятията е да създават оптимално количество блага, използвайки минимално количество ресурси. Ако на някой не му харесва, винаги може да се преквалифицира, на трудовия пазар най-голям успех имат хората, притежаващи гъвкавост. Освен това трудовият пазар не е единствената възможност.

Въпросът, естествено, има и морална страна, но като цяло да се плаща по-висока заплата при положение, че няма нужда, е като да се наливат пари в неефективно предприятие - в началото ще се закърпи положението, но след време пак ще фалира. По същия начин в началото работникът ще живее малко по-добре, но след време, когато се наложи да си смени работата, ще си проличи колко всъщност струва трудът му.

С две думи инвестицията в себе си е основата на успеха. Ако на някой не му се занимава, а чака наготово, проблемът си е негов.
 
От: Re: Търся да наема балъци

Пазарна икономика сме - като има хора да работят при такива условия, ще има и работодатели, които да се възползват. Неефективно е да даваш 1000 лв. на човек, който върши работа за 500. Все пак целта на предприятията е да създават оптимално количество блага, използвайки минимално количество ресурси. Ако на някой не му харесва, винаги може да се преквалифицира, на трудовия пазар най-голям успех имат хората, притежаващи гъвкавост. Освен това трудовият пазар не е единствената възможност.

Въпросът, естествено, има и морална страна, но като цяло да се плаща по-висока заплата при положение, че няма нужда, е като да се наливат пари в неефективно предприятие - в началото ще се закърпи положението, но след време пак ще фалира. По същия начин в началото работникът ще живее малко по-добре, но след време, когато се наложи да си смени работата, ще си проличи колко всъщност струва трудът му.

С две думи инвестицията в себе си е основата на успеха. Ако на някой не му се занимава, а чака наготово, проблемът си е негов.

В повечето случаи работника върши работа за 20 000лв, а му дават с две нули по-малко...

Повечето работодатели се възползват от безработицата, а хората търпят пак заради безработицата. И се получава работи много, аз ще ти плащам малко.

Да не се лъжем... поне едно 70% от шефовете на "фирми" са селски тарикатчета, които по никакъв начин не се опитват да стимулират работниците.

При УЧР има едно нещо наречено "мотивация", само че повечето работодатели дори не знаят какво е това и как да го прилагат. От там нататък се получава нещастни хора ходят на работа.

И оттам се почва: Работодателя вика: "Ааа ша му даам повече пЪри, за кво? Да блъска там...", а пък работника вика "А, ша му блъскам 12 часа на скапаните машини за кво кат ми дава 300лв?"

И оттам работника спира да работи ефективно, а просто си имитира работа, защото знае, че и да работи, и да не работи все същата. От което губи работодателя, а работника се разкарва намусен и недоволен от живота и скапаната си работа.

П.П.: И под мотивация нямам предвид само парична... Във всяка фирма хората са различен тип и следователно имат различни нужди. Те могат да бъдат мотивирани чрез различни начини - например, за някои е важна свободата (гъвкаво работно време), за други е важна оценката и доброто отношение (което трябва да го има навсякъде де...), за трети нещо друго... и т.н. и т.н.
 
Не ме разбирай погрешно, не казвам, че работодателите са цвете за мирисане. Напротив, доста са далеч от това. В случая коментирам поведението на работниците.

20 000 лева са много пари, обикновените работници са доста под тази сума, a редките индивиди, които действително произвеждат 20 000 лева добавена стойност, получават доста висока заплата. Друг е въпросът, че същите тези при такава продуктивност не биха стояли във фирма на заплатка... Или пък биха стояли заради липса на предприемчивост. Но това пак си е техен проблем.
 
От: Търся да наема балъци

Който смята, че трудът му струва 20 000 (а му дават 200) - да напусне работа и да работи „за себе си“ (да си регистрира фирма и да прибира печалбата).

В реалния свят няма как да „работиш за себе си“, винаги произвеждаш нещо, което някой друг потребява (и получаваш срещу това пари, които харчиш за да получиш нещо, което ти не можеш или не искаш да произвеждаш).

Когато „работиш за себе си“, пак работиш в полза на другите, но поне получаваш повече пари в замяна (пари = възможност другите да работят повече в твоя полза, пропорционално на ползата, която те имат от твоя труд).

До сега никой не е успял „работейки за себе си“ да задоволи всичките си потребности без да сътрудничи с други хора (сам да си произвежда храната, сам да си прави компютрите, сам да си строи жилището, сам да си произвежда автомобила и т.н.).

Пазарната икономика (парите, ценовата система) е инструмент, който улеснява доброволното сътрудничество между хората.
 
От: Търся да наема балъци

Абе, какво го гледате тоя джобс въобще, аз приятелката ми постоянно ми праща някви смешни обяви даже не ги и преглеждам в повечето пъти. Ако някой иска да си наеме 8 години учение и труд за смешни пари да ходи в Индия. На такива хич не им цепя басмата. Тъпи цървули!

Искам някой да може да ми свърши всичко ама , ако може и за без пари. :-o
 
От: От: Търся да наема балъци

Който смята, че трудът му струва 20 000 (а му дават 200) - да напусне работа и да работи „за себе си“ (да си регистрира фирма и да прибира печалбата).

В реалния свят няма как да „работиш за себе си“, винаги произвеждаш нещо, което някой друг потребява (и получаваш срещу това пари, които харчиш за да получиш нещо, което ти не можеш или не искаш да произвеждаш).

Когато „работиш за себе си“, пак работиш в полза на другите, но поне получаваш повече пари в замяна (пари = възможност другите да работят повече в твоя полза, пропорционално на ползата, която те имат от твоя труд).

До сега никой не е успял „работейки за себе си“ да задоволи всичките си потребности (сам да си произвежда храната, сам да си прави компютрите, сам да си строи жилището, сам да си произвежда автомобила и т.н.).


Не съм казала, че трудът струва 20 000 лв, а че толкова би могъл "да изкара" даден работник на дадена фирма!!! Само, че и там има разходи и освен това трябва да генерира печалба, което означава, че ако си изработил продукция, която да се продаде за 20 бона, не означава, че трябва да получиш 20 бона съответно. Но заплатата пак трябва да е добра.

Относно "работи за себе си" - не всеки човек може да цъка на клавиатура и да е в ИТ сферата, примерно. И не всеки е предприемчив. Нали се сещаш, че няма как всеки да си направи фирма - тогава кой ще работи във фирмата?!?

Тук става за взаимно уважение и ценене. Ако работодателя използва подходящата мотивация, на служителя ще му хареса да работи там и няма да иска да сменя работата. Ще полага усилия и старание, за да запази работата, защото щом тя е добра - условия + заплащане, съответно ще има много кандидати.


Така, че "на който не му харесва да напуска" не е правилно.
 
От: Търся да наема балъци

Абе, какво го гледате тоя джобс въобще, аз приятелката ми постоянно ми праща някви смешни обяви даже не ги и преглеждам в повечето пъти. Ако някой иска да си наеме 8 години учение и труд за смешни пари да ходи в Индия. На такива хич не им цепя басмата. Тъпи цървули!

Искам някой да може да ми свърши всичко ама , ако може и за без пари. :-o

Аз пък искам хората да не се хващат на работа за малко пари, да видиш тогава как ще се молят работодателите и ще дават мотивации... Обаче това реално няма как да се получи.

В момента работи само в ИТ сферата и то при програмирането (там е най-голям недостига), защото там или знаеш или не - яко учене се иска и практика, примерно. И ако си добър, всеки гледа да те привлече.
 
От: Търся да наема балъци

@хепи,

А ти защо мислиш, че някой трябва да си продава труда и знанието за без пари?
 
От: От: Търся да наема балъци

То и аз искам, защото така ще се дигне цената на труда в целия сектор, и няма някви измислени лапачи от вън да се подиграват с труда на хората тук.

Аз пък искам хората да не се хващат на работа за малко пари, да видиш тогава как ще се молят работодателите и ще дават мотивации... Обаче това реално няма как да се получи.

В момента работи само в ИТ сферата и то при програмирането (там е най-голям недостига), защото там или знаеш или не - яко учене се иска и практика, примерно. И ако си добър, всеки гледа да те привлече.
 

Горе