Търся офлайн маркетингови стратегии

galinstefanov

Well-Known Member
Здравейте, колеги, приятели и т.н. От скоро помагам на близък, който е в сферата на кредитите. Правим офлайн маркетингови кампании. До момента сме разлепяли обяви( така наречените "късачки" с моб.телефон и име) естествено брандирани и небрандирани с логото на компанията.Както и брошури по пощенските кутии/колите. Търсим различни офлайн маркетингови стратегии, ще се радвам да чуя вашите предложения !

Поздрави,
Галин
 
От: Търся офлайн маркетингови стратегии

Че кой би си поръчал кредит от хвърчаща бележка? Трябва много пари да се налеят като начало за реклама.
 
От: Търся офлайн маркетингови стратегии

Да, няма начин! Хората са свикнали, че това е нещо сериозно и се предлага от сериозни хора. Такива хвърчащи обявки само могат да асоцират с някаква измама :wink:
Като за начало може да се пробвате с купища евтини обяви по 10-на вестника. Много хора не вярват, но наистина весниците продължават да се четат масово от 35+ аудитория. Обаче този таргет едва ли ще има интерес от НОВИ играчи, тъй-като това са хора предимно с опит, препатили и тн :wink:
Така че по-скоро с офлайн нищо няма да направите ако търсите таргета 20-30, който реално най-много търси подобни услуги
 
От: Търся офлайн маркетингови стратегии

Местни вестници, Билбордове, местни сайтове, по-сприки и по-автобуси слагате реклама.
Слагате по кафенета, по-магазините и местата където се струват доста хора - е там слагате брошурите си. Брошурите трябва са качествени, да се създава усещането за стабилност, стил, класа. Трябва да се гради добър имидж.
Не на последно място реклама и то доста в местното радио.

За да дам повече инфо ми трябва инфо, кои са целевите ви пазара, кои сегменти търсите - микро кредитиране, средно или голямо. За какви нужди, битови, потребителски харочве или извънредни.

Трябва градите маркетингова кампания спрямо таргета си.

Така с обяви няма стане
 
От: Търся офлайн маркетингови стратегии

Така, ефект има и се работи по този модел от години насам. Компанията е Профи кредит и рекламните материали не са тип да отбием номера. Относно вестниците ще се пробва за да се види там какъв ще бъде резултата. Всеки клиент е питан от къде е научил за компанията и се води статистика. На 1000 разлепени обяви има 10 обаждания от тях 7 стават срещи и се сключват до 3 договора с различна номинална стойност, което като цяло е добра конверсията с оглед на множеството подобни компании и, че всеки лепи обяви през няколко дни.
ReminD, хвърчащите обяви са за да вземеш контакт с кредитен експерт и евентуално да си насрочиш среща за да ти обясни условията на кредита. И аз не вярвах,че има ефект, но го виждам с очите си. Не искам да ме разбирате погрешно, че правя някакъв ПР на компанията. Просто търся различни варианти да помогна, аз самият не работя в тази компания.

Поздрави
 
От: Търся офлайн маркетингови стратегии

Здравейте, колеги, приятели и т.н. От скоро помагам на близък, който е в сферата на кредитите. Правим офлайн маркетингови кампании. До момента сме разлепяли обяви( така наречените "късачки" с моб.телефон и име) естествено брандирани и небрандирани с логото на компанията.Както и брошури по пощенските кутии/колите. Търсим различни офлайн маркетингови стратегии, ще се радвам да чуя вашите предложения !

Поздрави,
Галин

eдин вид лихвари - така ли да разбирам?

Никога не вземайте кредит от Профи Кредит!!!!!
 
От: Търся офлайн маркетингови стратегии

Че те профикредит са име на пазара и добри кредити взимат с още по-добро ГПР, аз мислих че те първа прохождате. С едни приятели мислихме това да правим и ние та още събираме инфото и капиталите.
 
От: Търся офлайн маркетингови стратегии

Какви вестници? Таргет групата са хора, които не могат да вземат кредит от банка и работят на принципа "взимам сега, че ми трябват, а пък как ще ги връщам - ще му мислим после". За такава група - само листовки и висене във веригите за предлагане на стоки на изплащане. Естествено - тв клипове в паузите на турските сериали също биха свършили работа, но са вече по-скъпо удоволствие. Може да се мисли и за реклама в обществения транспорт (най-вече метрото).
 
От: Търся офлайн маркетингови стратегии

Спонсорирайте различни събития или организирайте такива. Така много бързо ще се разпространите от уста на уста. Например "ходи ли вчера на партито на профи кредит". Не казвам да правите партита, но организирайте събития, от които се интересуват таргет групата ви.

Например, ако можете да предоставите услугата онлайн теглене на кредит, добре идея би била, да изкачите някой връх в България и да изтеглите онлайн кредит от върха, след това се погрижвате за това на медиите да им стане ясно. Така хем ще поставите рекорд, че сте изтеглили единствения кредит в България от толкова високо, хем на медиите и хората ще им е интересно, хем ще разпространите услугата ви.

Това са само идеи, които ми хрумнаха в момента, преставете си ако разширите креативноста ви, убеден съм, че ще измислите нещо необичайно и добро!
 
От: Търся офлайн маркетингови стратегии

До uphero, който дори не е коментирал в темата а ми е праснал отрицателна ряпа с коментар " аман от тарикати ,рекламирай си лихварския бизнес другаде " ей до сега не си бях позволявал да се изразявам така в тоя форум ама и на мен ми писна. НЕЩАСТНИК да съм те карал да четеш темата? Какво ми биеш репи? Кой беше ти, че не мога да се сетя, ако не можеш да помогнеш с това за което питам не коментирай, аз така правя в тоя форум и не съм имал проблем до сега. Изградил съм си някакво име макар и малко във форума като неконфликтна личност, а ти бай хуй си тръгнал да ми говориш, че съм бил лихвар. Аз самия не се занимавам с кредити, а се опитвам да намеря начин да пробвам различни офлайн стратегии, което ще ми донесе също и някакъв опит. Това, че са лихвари - ВСИЧКИТЕ СА ТАКИВА. Ама да ти кажа по мои наблюдения на хората не им пречи да си теглят, че и по 8 хиляди си взимат някои... ей писна ми на оная работа.
Благодаря много на всички писали ПО темата и са помогнали или изкритикували по някакъв начин. Много хейт има в тоя форум и не мога да разбера на някои хора какво им бърка в здравето какво правят другите.

ПОЗДРАВИ
 
Последно редактирано:

Горе