Търся помощ: блокира АД акаунт - FACEBOOK

webstil

Well-Known Member
Здравейте, търся помощ от някой човек, който е много запознат с фейсбук и решаването на подобни проблеми или от някаква рекламна агенция, която може да ми подкара рекламите и да се справи с моят проблем. Отворен съм за предложения и контакти към хора, които могат да ми помогнат дори и да не са от форума.

Предистория:


Рекрамирам във фейсбук от 6 години. Първите 4 години рекламирах с личен рекламен акаунт. Акаунта ми беше деактивиран тъй като при опит за плащане нямаше налична сума по картата - директно блокираха картата и акаунта. Направих нов рекламен акаунт от друг профил (регистриран 2009-та година) с нова карта, който функционираше и си работеше прекрасно до преди около 10 дни. Беше деактивиран по подобна причина, плащане с Facebook купони, инициирано от FB. Те ми ги дадоха като компенсация, че съм платил повече отколкото импресии са ми направили и сами си платиха с тях.

Вадя си изводите, че това са причините тъй като веднага след плащанията в същата секунда получих мейл за деактивиран акаунт.

И в двата случая не ми върнаха акаунтите - получих само шаблонни отговори от тях - без да стигна до жив човек.

Проблем:

Мислих си, че ще се оправя сам, принципно съм доста навътре вече с техните глупости, а и 6 години + хиляди долари изхарчени при тях ми дават увереност, че ги разбирам чат-пат правилата им.И така действам си по схема като преди - на вторият ми профил бяха деактивирали само личният рекламен акаунт, направих нов бизнес мениджър и там рекламни акаунти, но просто добавих нов начин за плащане. Пуснах си 2 от старите реклами, тръгнаха веднага, работиха си 7-8 часа, после цъкнах да пусна 3-та реклама на буустнат пост (тук е момента да кажа, че тая реклама вече беше към друга страница), изписа ми че правя твърде бързо нещата и ми банна акаунта.

От 4 дни ползвам нов профил, регистриран преди около година, създадох си Бизнес мениджъра, добавих си акаунт, страниците и пикселите. Изчаках си 4 дни за новата карта, въведох я днес - прие я, всичко точно. От този рекламен акаунт и профил никога не е рекламирано!

Пускам реклама, даже не реклама (реших да не копирам стари реклами) , а просто подсилих 1 пост, в момента, в който подсилих поста към 1 от страниците си (имам 3 страници във фейсбук, но може би тая е проблемна), рекламният акаунт вече беше деактивиран. Но не по начин, който пише - вашият рекламен акаунт е деактивиран понеже нарушава правилата, ако мислите, че е грешка - моля пишете ни. А просто деактивиран и пише, че неактивен акаунт не може да редактира и пуска реклами. Дори и не получаваш съобщение на мейла, че е деактивиран. Без изхарчена нито 1 стотинка.

Явно има някакъв сериозен проблем и за съжаление, не казват какъв е, за да разбера, кое точно е блокирано.

Може би са самите страници? Може ИП? Може би целите сайтове /домейни?
Може и в само 1 страница или сайт да е проблема.
Не знам как да разбера без да ходя всеки ден за нова карта до банката.
Може и лаптопа да са блокирали, вече не знам... в такава параноя съм, че докато пиша това тук имам чувството, че и във форума ще ме блокират...

Така или иначе вече си търся нови варианти за реклама, за да не завися толкова от тях, но ми се иска някак си да продължа и там рекламите. Ако някой може да помогне, сблъсквал се е с нещо подобно или има познат/фирма, моля да ми пише. Всякакви съвети са добре дошли.

П.П. Не рекламирам нищо забранено от правилата им. Продавам модни аксесоари онлайн, нищо страшно или опасно.
 
Не ви увряха главите обаче и не спирате да ползвате Цукебук. Без да се обижда никой, но за мен всеки, който все още ползва Цукебук за бизнес е пълен и 100-процентов кретен.

Фейсбук няма съпорт! Фейсбук не го интересува кой какъв проблем има! Блокирането става, и след това дгд! Аз имах на клиенти бизнес страници, една страница имах Bradao Barbershop, на която аз съм създателя, и уебсайта и дизайн на Бръснарница Брадао правех. И ми баннаха профил на страница с 300 ревюта и 9000 лайка! Какво да говорим!

Защо ме баннаха? И то перманентно. Защото съм написал, че не трябва да има милиони нелегални негри и ISIS членове в България.

Ми сори ама фак офф, Цуке!

Такава съдба го чака всеки, с който тази комунистическа платформа не е съгласна по един или друг начин.

Няма какво да умуваме по тая тема, няма какво да мундрим, нищо не може да се направи! Пий цялата кофа със студената вода и избери нормално място, където да си инвестираш парите без да трепериш всеки ден.
 
Не ви увряха главите обаче и не спирате да ползвате Цукебук. Без да се обижда никой, но за мен всеки, който все още ползва Цукебук за бизнес е пълен и 100-процентов кретен.

Фейсбук няма съпорт! Фейсбук не го интересува кой какъв проблем има! Блокирането става, и след това дгд! Аз имах на клиенти бизнес страници, една страница имах Bradao Barbershop, на която аз съм създателя, и уебсайта и дизайн на Бръснарница Брадао правех. И ми баннаха профил на страница с 300 ревюта и 9000 лайка! Какво да говорим!

Защо ме баннаха? И то перманентно. Защото съм написал, че не трябва да има милиони нелегални негри и ISIS членове в България.

Ми сори ама фак офф, Цуке!

Такава съдба го чака всеки, с който тази комунистическа платформа не е съгласна по един или друг начин.

Няма какво да умуваме по тая тема, няма какво да мундрим, нищо не може да се направи! Пий цялата кофа със студената вода и избери нормално място, където да си инвестираш парите без да трепериш всеки ден.

Ок! Предложете тогава платформа, в която можеш да рекламираш ефективно и без да трепериш всеки ден? Google? Въпроса ми е сериозен, тъй като и аз се видях в същото чудо - нови карти, нови профили (вече им забравих имената).
 
@Vmoro

Ревюта и снимки в Google Maps (Google My Business).
Постове в Google+ / Tumblr.

В Google+ внимавайте, понеже е пълно с араби, кандахарци и други пясъчни войни, които спамят непрекъснато с хиляди линкове и постове на арабски. Да не забравяме и Нгуен. Виетнамците са още повече.

Twitter става. Това бих избрал. Twitter също има опция за лични съобщения, снимки, видео.
 
Здравейте! И аз имам 3 блокирани акаунта ,като 2 от тях са в рамките на седмица. Рекламирането на бизнеса ми във FB е много по-ефективно от това в google. Има ли все пак някакво решение на този проблем ?
 
Здравейте! И аз имам 3 блокирани акаунта ,като 2 от тях са в рамките на седмица. Рекламирането на бизнеса ми във FB е много по-ефективно от това в google. Има ли все пак някакво решение на този проблем ?
Как ти деактивираха 2 профила в рамките на седмица?
 
Горе-долу след 6-7 дни ги деактивират, но може и по-рано. Вече зависи какъв тип ти е деактивацията, ако имаш мейл на пощата, че им нарушаваш политиките за реклама, то най-често трябва да са минали поне 5-6 дни, за да се случи това. Имам предвид през тези 5-6 дни да си пускал реклами и да са те хванали. В този случай трудно ще си върнеш профила, поне аз не съм успявал, а и не съм чувал някой да е успявал.

Рекламен акаунт там обаче могат да ти деактивират и на втория ден, още с пускането на първата реклама. На мен ми се случи няколко пъти, но тогава най-често причините са други, може да е нещо с плащането или просто автоматично системата де усеща и ти деактивира профила. Тогава лесно се връща, ако нямаш мейл че профилът ти е деактивиран за нарушение на политиките, а той реално е деактивиран и в АДС мениджъра имаш само Only active accounts can..., но нямаш линк за обжалване, то тогава може да го върнеш тоя профил. Намираш в Гугъл линка за обжалване, пишеш им, че си имал затруднения с паролата и някой може да ти е влязъл в профила и да е правил неща от твое име или нещо от сорта и ти ги връщат.

Със сигурност много са затегнали нещата от преди години и те баннват за квото се сетят. Сега пробвам да пускам реклами от нов АД акаунт през чисто нова страница и ще видим дали ще стане.

Открих 1 пропуск в предишните си реклами, на места по спонсорираните ми албуми и снимки съм слагал goo.gl линкове, не знам дали това е против правилата им, но може би е като се има предвид, че все пак сайта е на Google, как мислите?

Ама все пак може да не ми пуснат рекламата, а те спират акаунта, тма е целият парадокс - за толкова години рекламиране при тях НИКОГА не съм имал неодобрена реклама, обаче деактивирани акаунти вече си имам 4..., а до преди месец беше само 1...
 
На един приятел му спряха Бизнес рекламния профил преди няколко дни. Обжалвахме и хиляди чудеса правихме и нищо не се получи. Сега използваме един друг FB Акаунт, който е на около 2 месеца. Направихме бизнес профил, вързахме пиксел и се опитахме да пуснем реклама. В момента, в който пуснахме реклама на секундата го блокираха. Искат лична карта за потвърждение..
Някаква идея защо така става?

Ако направим 3 акаунт пак ли ще стане така?
 
На един приятел му спряха Бизнес рекламния профил преди няколко дни. Обжалвахме и хиляди чудеса правихме и нищо не се получи. Сега използваме един друг FB Акаунт, който е на около 2 месеца. Направихме бизнес профил, вързахме пиксел и се опитахме да пуснем реклама. В момента, в който пуснахме реклама на секундата го блокираха. Искат лична карта за потвърждение..
Някаква идея защо така става?

Ако направим 3 акаунт пак ли ще стане така?

При такъв автоматичен блок имате шанс да го върнете, щом не е пусната дори и 1 активна кампания, значи ще го върнат - автоматично е блокирането. Ако пише, че нарушава политиките вече шанса клони към 0.
За причина честно казано, може и да няма, чел съм и политиките и нищо не нарушавам категорично.
Може би са флагнали страниците и пикселите. Изчакайте малко, всичко трябва да се прави бавно.
За кое искат лична карта? Най-вероятно попълвате формата, която е за спрени рекламни плащания и същевременно спрян рекламен акаунт. Пробвай с БГ лична карта от нета, просто да има прикачено нещо, най-вероятно ще го върнат този профил.

Към момента пускам от нова страница аз, а ще направя друг акаунт с друг метод за плащане, да тествам по старите страници, за да видя в коя точно е проблема, че е някак кофти...брандирани страници за почти 100 000 фена, набирани с РЕКЛАМИ да ги зарежа...

П.П. За една и съща карта изобщо не е вярно, че блокират веднага. Ако не си имал проблем с плащанет от тази карта, съвсем спокойно си я добавяш на нов профил и си почваш с рекламите, сега вече не мога да кажа на 100% дали те усещат по картата и те деактивират, защото съм имал такъв профил и след 14 дни реклами го спряха, но дали е заради картата или, че съм рекламирал все същите стари реклами от все същите страници - не е ясно.

Със сигурност - 100%, ако си имал проблем с плащането - не са успели да дръпнат пари или нещо от сорта - БЛОКИРАТ самата карта като метод за разплащане и изобщо не може да я добавиш към никакъв акаунт като метод!

Може да ти блокират и възможността за добавяне на методи за плащане на личен профил. Това лесно се оправя като им пишеш и кажеш, че си има проблеми с паролата или нещо от сорта. Случи ми се като добавих един и същ разплащателен метод много бързо на два различни рекламни акаунта.
 
Последно редактирано:
Не е имало никога проблем с картата на акаунта. Нито досега е имало Not Approved реклама, просто си го спряха под предтекст, че нарушава правилата Това е. Пуснаха имейл, и в акаунта написаха, че нарушава правилата. След като се свъразхме с тях изобщо не дадоха ясна и точна причина. Просто го блокираха.

@webstil, Искат някакви верификации на профила, за да го пуснат. Лични карти работи и обяснение, кой пускал рекламите от на кой била VISA картата. Картата на този профил е изцяло нова. Не е ползвана никога никъде другаде в друг профил. Общо взето - Стар профил, нов бизнес акаунт, вързвне на пиксел и каталог. Пускане на реклама и бум спиране.
 
Да, точно това е, което ти казвам - автоматичен бан, нещо е флагнато - пиксел, каталог, страница или сайт. Този рекламен акаунт може да го върнете и е ок да го направиш, за да си освободиш картата. Имаш това - Disabled Payments and Ads Manager. На мейла на вторият акаунт не си получил съобщение, че им нарушаваш политикети нали така?

В този случай попълваш формата, че акаунта за реклами е твой, пиши че банковата карта е твоя и пишеш имената там, после пиеш че си я ползвал в България и тя е от България. После има поле за обяснение - пиши им, че не разбираш защо ти е деактивиран акаунта, че дори нямаш 1 пусната реклама и искаш да рекламираш много при тях. Може да добавиш, че си имал проблеми с входа и е възможно някой друг да ти е влизал в акаунта. После добавяш снимка от лична карта, дори може да не е твоя. В интернет има разни снимки - просто добави оттам или си снимай твоята но закрий важните данни - просто искат да има нещо там. Не е нужно името на прафила да съвпада с името на ЛК. И след това ще ти напишат, че го реактириват и се извиняват за причинените неудобства.

Но ако рекламираш после 5-6-7 дни и ти го деактивират и имаш мейл, че им нарушава тъпите политики - просто забравяш за него...
 
Да, точно това е, което ти казвам - автоматичен бан, нещо е флагнато - пиксел, каталог, страница или сайт. Този рекламен акаунт може да го върнете и е ок да го направиш, за да си освободиш картата. Имаш това - Disabled Payments and Ads Manager. На мейла на вторият акаунт не си получил съобщение, че им нарушаваш политикети нали така?

В този случай попълваш формата, че акаунта за реклами е твой, пиши че банковата карта е твоя и пишеш имената там, после пиеш че си я ползвал в България и тя е от България. После има поле за обяснение - пиши им, че не разбираш защо ти е деактивиран акаунта, че дори нямаш 1 пусната реклама и искаш да рекламираш много при тях. Може да добавиш, че си имал проблеми с входа и е възможно някой друг да ти е влизал в акаунта. После добавяш снимка от лична карта, дори може да не е твоя. В интернет има разни снимки - просто добави оттам или си снимай твоята но закрий важните данни - просто искат да има нещо там. Не е нужно името на прафила да съвпада с името на ЛК. И след това ще ти напишат, че го реактириват и се извиняват за причинените неудобства.

Но ако рекламираш после 5-6-7 дни и ти го деактивират и имаш мейл, че им нарушава тъпите политики - просто забравяш за него...
Върнаха профила, рекламирахме 7-8 дни с малък бюджет, след това вдигнах леко бюджета и добавих нова реклама и днес спряха акаунта. Искат някакво ново потвърждение. Искат да им изпратим нова снимка, и да мина антиспам проверка(I'm not robot бля бля). Качихме снимка и от няколко часа няма отговор. Разглеждат снимката.

Супер много са затегнали нещата...
Какво е най-доброто решение?

Нов домейн? Нов пиксел? Нова страница?
 
Пробвай с нова страница, в момента аз съм така с нова страница и рекламирам без директен линк към сайтовете. Реално в новата страница пускам продукти от 3 сайта. Междувременно започвам да използвам стари рекламни акаунти, които нямат БАН и във всеки ще рекламирам отделно през 1 страница 1 сайт, за да мога да се опитам да разбера къде точно е проблема. Тъй като преди рекламирах 4 сайта през 4 страници през 1 акаунт и всеки път гореше. Може би не е проблем с всички, а само с 1 и трябва да разбера къде е. Междурвеменно си ползвам Google Ads и търся други начини за реклама, все повече се замислям, че фейсбук рекламата ми реално не е толкова ефективна. Да в определени кампании и периоди от годината - няма нещо по-силно и мощно. Но сякаш не е като за всеки ден, май е по-добре парите за ежедневен маркетинг да се влагат другаде, а ФБ само на кампаниен принцип.

Каква нова снимка ти искат пък сега? Спряха ти ad account-а или fb профила?

Използвай, ако имаш рекламен акаунт на 1 месец или повече, да е създаден преди време, не ползван или ползван, ама без да е деактивиран.
Направи нова страница или ползвай такава, за която си сигурен че няма наказание, може да пробваш да закупиш някоя тук. Започни бавно с рекламите, всеки ден по 1 нова, да не е повече и нека в началото да са безобидни - примерно някаква готина картинка, която ще събере повечко харесвания и споделяния - boost и готово. Направи 3-4 такива boost-а, за по 1-2 дни всеки, да може да станат completed успешно без проблеми. И след това прави други реклами вече. НЕ ТРЯБВА ДА СА НАПЪЛНО СЪЩИТЕ! Не ги копирай от предишен акаунт, направи ги наново! Най-добре започни пак с някакъв бууст на продукти и чак след време пусни карусел реклама ил идруг тип реклама, която ще ги изкарва извън ФБ - към сайта ти!
 
@webstil ами блокираха профила.. Искат да им изпратим снимка, която се вижда лицето, което управлява профила. Изпратихме им още вчера през деня, вече 24 часа никакъв отговор.

Тъпото е, че едната страница си е само на бранда, който е граден много години..

Вече обмислям варианта - стара страница - нов домейн, нов пиксел и нова карта..
 
Тъпо е да, и моите са брандове, страници с над 100 000 фенове - за БГ, никак не са малко и то правени с реклама!
Общо взето пари на вятъра се оказва...
Но това за профила не ми се е случвало, най-вероятно ще го върнат, за това е хубаво да имаш админ на страниците - истински човек - ти или познат, като искат такива неща да можеш да ги предоставиш.
Аз успях да върна фалшиви профили дори с разпознаване на приятелите. Нямаш ли такава опция? Да ти показва снимки на приятели и ти да кажеш как се казват?

Прави нещата бавно, знам че е трудно, но...
Пробвай първо през нова страница, не мисля че е нужно да сменяш домейна, не може ли да продаваш директно през ФБ? Или трябва да ги водиш до сайта?
 
ФЕЙСБУК БЛОКИРА ЗА НЯМА НИЩО. СЪПОРТА Е УЖАСЕН И НЯМА КОЙ ДА ТИ ОТГОВОРИ, ЩОМ СТАВА ВЪПРОС ЗА НЕЩО БАННАТО! Тия копелета за 4 години ми изтриха над 100 000 човека таргетирана аудитория, която е изключително трудна и малка спрямо сферата на работа. Хиляди съпорти съм изпращал и хуя. Преди два дни ми изтриха официалната страница, щото нещо не им се нравила профилната ми снимка (а тази профилна снимка беше като тази на профила ми тук) , автоматичната им система минава през теб блокира те и се чудиш "ЗАЩО АЗ НА 2-3 МИЛИАРДА ПОТРЕБИТЕЛИ" , "ЗАЩО НЕ БАННАХА НЯКОЙ ЕВРЕЙН" и така. После пък като ги видя тия тарикати където продават памук с фейсбук маркетинг, фейсбук продажби, фейсбук реклами и ми става смешно. Искат да ме научат как да правя пари, чрез фейсбук, като фейсбук си е просто една голяма лъжа и измама за много пари".

Така че, гледай да не се тормозиш много с тия тъпанари от фейсбук. Аз лично не бих разчитал на страница, която да запазя в дългосрочен план и да ми носи трафик или клиенти. При тези безумни неща е тъпо да правиш страница в дългосрочен план и да влагаш много в нея. Правиш страница , нов акаунт , еднократна голяма реклама. След това ако те блокират пак и пак и пак. Просто гледай едва ли не "Еднократните големи реклами" да ти насочват аудиторията там където трябва да отиде.
 

Горе