Фактура от физическо лице

Amigo0o

Well-Known Member
Има ли такова нещо като фактура от физическо лице ? Тук повече предлагате различни freelance услуги но как се оправяте, когато ви поискат фактура ? Че в момента трябва да свърша една услуга и хората ми искат фактура, но нямам фирма и нямам намерение да отварям фирма за извършването на една услуга. Видях системите за електронно фактуриране, но е нужна регистрация на фирма за издаване на електронна фактура.

Някакви идеи ? :)
 
От: Фактура от физическо лице

Няма такъв вариант - фактура.
Сключвате си гражданси договор (договор за изработка) и ти плащат по договора.

Това е вариант , друг вариант е фирмата си обяснява разхода със разходен ордер, трети вариант е друг да ти издаде ф-ра. (ако сумата е по-голяма и искат ф-ра с ДДС) . Тази услуга мога и аз да ти я направя,като само си платиш ДДС-то и 10 % ДОД върху сумата .

Поздрави !
 
От: Фактура от физическо лице

Има вариант.
Отиваш в общината по постоянен адрес и си оформяш кочан с фактури. Може би трябва да минеш през регистрация в БУЛСТАТ - като физическо лице. Издава ти се картонче като на фирмите, на него номера е ЕГН-то ти.
Декларираш доходите в параграф "Други доходи" на ГДД.

Не могат да искат фактура по ДДС! Независимо от сумата.
 
От: Фактура от физическо лице

Благодаря за съветите, това с кочана го бях забравил, а си е идея, онлайн бизнес с издаване на фактури от кочан, малко смешно звучи ама си е решение.
@ksp ще те имам в предвид, благодаря. :)
 
От: От: Фактура от физическо лице

Знам, че не могат да искат задължително ф-ра с ДДС, нали все пак има търговци които не са регистрирани по ЗДДС .
Идеята доколкото разбрах на колегата ,че това е еднократен поне за сега случай , затова му предлагам тези решения .



Има вариант.
Отиваш в общината по постоянен адрес и си оформяш кочан с фактури. Може би трябва да минеш през регистрация в БУЛСТАТ - като физическо лице. Издава ти се картонче като на фирмите, на него номера е ЕГН-то ти.
Декларираш доходите в параграф "Други доходи" на ГДД.

Не могат да искат фактура по ДДС! Независимо от сумата.
 

Горе