Ходите ли на фитнес, спортувате ли?

Green Bars

Well-Known Member
И така, Петъка дойде , Заклехме си президента, днес ще заклеват и американският.
Но да си почнем петъчната тема: Спортувате ли, ходите ли на фитнес или някакви други тренировки?

Аз пролет-есен си движа повечко навън, но в тоя студ, сняг и поледици реших да ходя на фитнес. Днес ми беше 3-тата тренировка и се чувствам като разбит, всичко ме боли от предните, а хем си правя малко по-големи паузи като дни.

Споделете вие как поддържате някаква форма.

ПС: ще е интересно който иска да сподели с какъв индекс на телесна маса е и други подобни
ПС2: в момента съм 98кг , целта е 90 , но да видим как ще се развият нещата
 
В момента съм 110 кг, но гаджето ме кара да се разхождаме доста ( от СУ до Борово да речем). Сега на 22-ри, когато повелителите от Гугъл решат да ми платят, смятам да си купя велоаргометър, щанга и разни други неща (взех си вече дъмбели и др. подобни вече). На фитнес ходех преди години, но нямам намерение да ходя пак. Просто не ми харесва идеята да докосвам уреди, които други са докосвали. А и съм интроверт, не ми импонира идеята разни батки и др. хора да са ок. мен докато спортувам.
Иначе поддържам форма като извеждам кучето и гаджето. И в двата случая е голяма борба и се изисква сила.
ПП И моята цел е 90 к
 
Обикалям по залите вече близо 20 години, последните години ходя само на фитнес, но като по-млад ходех на борба, джудо, бокс, кик-бокс, тай-бокс и някакви други, дето н си ги спомням вече, все от този род. Освен на фитнес ходя и да бягам рано сутрин, когато го позволява времето.

С тая професия да не правиш нищо е самоубийство! До към 30-35 не е проблем, ама от там нататък почва да натежава заседналия начин на живот...

Спорта е изключително важен за бизнеса, ако не си в перфектна кондиция и пълен с енергия нищо не можеш да направиш като хората.
 
И аз от няколко дена започнах да тренирам, но за жалост в моя град няма фитнес. И зползвам програмите на passion4profession
 
Я елате да насечете дървата. :D
 
Преди съм ходил на фитнес, но вече го преместих вкъщи, че не ми се занимава да ходя до там (а и съм си интроверт).
Сега имам два дъмбела с допълнителни дискове, лост за врата и бягаща пътека. Това ми стига за всички мускулни групи.
 
И аз мисля да започна усилено от 1 март, че нещо съм се залежал, преди бягах много и ходих на карате, а пък още по-преди бях футболен съдия и там си требваше бягане. Ама откакто разбрах как се включва компютър нещо съм спрял с активностите, само вкъщи си правя некви бейсик упражнения с дъмбели и лицеви, ама не е работа. Липсва ми бягане и усещам как ме болят краката понякога..
 
До 18г. на кик бокс, след това футбол, сега маааалко фитнес и от време на време футбол.
 
Аз преди се опитвах да ходя на фитнес докато не установих, че да се изтезаваш безсмислено е голяма щуротия;), замислете се - влизаш във фитнеса мирише на пръчове, всички уреди са мазни от пот , но това не те притеснява за малко мускулна маса си готов да пуснеш и ти малко секрет:) и почваш безмислено да блъскаш някакви тежести, като внимаваш да не се осакатиш я кръста, я некое сухожилие, но колкото и да внимаваш на следващия ден си като разглобен, ама си викаш трай бабо за убост- уат да фак:) , има къде по-приятни начини да влезеш във форма:
Плуване, колоездене, ски, сноуборд, тенис, разходка в планината...
От копането на Вискяр се гърбавее не се убавее, затова то отпада:) , но пък там има нещо друго- удовлетворението от свъшената работа, контакта със земята, абе там е една друга енергия, която не е за всеки разбира се:) , от друга страна не винаги е имало супермаркети и връщането към естествения ни начин на живот, тоест близо до земята винаги е здравословно:)
Така, че следващта среща на форума при Вискяр за по едно дръвче;)
 
Голяма глупост написа. Няма да ти обяснявам защо, само ще ти кажа, че в моя фитнес ходят професионални колоездачи, плувец, да не ти казвам колко боксьори и други спортисти. На следващия ден може ти да си разглобен, аз като изляза от фитнеса, като си тегля един душ, чувствам толкова енергия в себе си, че съм готов да обърна света. Личи си че освен гребане с лъжица в паница, с друг спорт не си се захващал, без да се обиждаш! Ходене два пъти на фитнес не се брои :). По-горе написах, че ходя по залите от 20 години. Та за тези 20 години бедните в залите, които съм видял са изключително малко, ако ме разбираш. Изключвам тези като тебе, дето са отишли по един път и са се "разглобили", после не са стъпнали във фитнеса. Стигнал съм до извода, че този, който е активен в спорта е активен и в живота. Нещата са свързани, много е дълго за обяснение, а и вероятно няма да ме разбереш.


Аз преди се опитвах да ходя на фитнес докато не установих, че да се изтезаваш безсмислено е голяма щуротия;), замислете се - влизаш във фитнеса мирише на пръчове, всички уреди са мазни от пот , но това не те притеснява за малко мускулна маса си готов да пуснеш и ти малко секрет:) и почваш безмислено да блъскаш някакви тежести, като внимаваш да не се осакатиш я кръста, я некое сухожилие, но колкото и да внимаваш на следващия ден си като разглобен, ама си викаш трай бабо за убост- уат да фак:) , има къде по-приятни начини да влезеш във форма:
Плуване, колоездене, ски, сноуборд, тенис, разходка в планината...
От копането на Вискяр се гърбавее не се убавее, затова то отпада:) , но пък там има нещо друго- удовлетворението от свъшената работа, контакта със земята, абе там е една друга енергия, която не е за всеки разбира се:) , от друга страна не винаги е имало супермаркети и връщането към естествения ни начин на живот, тоест близо до земята винаги е здравословно:)
Така, че следващта среща на форума при Вискяр за по едно дръвче;)
 
Биарро тренирал съм борба 5 годин като малък и от там мога да кажа, че излизах като прероден, фитнеса като допълнение към някакъв вид спорт за поддържане на мускулатурата тоест в умерна форма да, но във самоцелната му във вида ,,да стана ебати животноту,, е пълна простотия особено в комбинация с разни коктейли които си инжектират някой момчета, всеки разбира се си има своите разбирания и предпочитания.
В залата знаеш винаги има някакво съревнование мъжко и не можеш да отидеш и като мадама да вдигаш 50 от лежанка требе 150 минимум и ако е възможо още сега:), аз не бях готов да се инжектирам все пак бях отишъл за здраве, опитвам се бъда самоироничен, така бях може би затова набързо приключвах и след това отново се връщах и накрая реших, че това просто не е за мен въпреки, че имах физически данни, неправелен подход просто;), много хора правят тази грешка.
П.П.
Не бях виждал един приятел с кого ходехме на фитнес от година и го срещам един ден той свалил 30 кила, плочки на корема и си викам как е възможно мама му стара, а после се сетих, че химията напредва, така че това е спорт който те провокира да посегнеш към химията, а това за мен не е много здравословно
 
Последно редактирано:
В такива дискусии се чудя - как сме живяли без фитнес зали, без Кауфланд, бъмъвъта, редбул и екстази. Пък рядко имаше дебели хора, по състезания - които бяха масови, се показваха и рекорди. Грипните ваканции бяха рядкост.
Аз никога не съм бил поклонник на бъхтенето, освен на умственото. Може би заради това, на заставата, мушнах няколко гола на една окръжна футболна звезда, и го накарах да почне да си пази вратата и да има по-сериозно мнение за "вързаните в краката". :D
Спорта е хубаво нещо, но фитнеса не ми влиза в представите за спортуване.
Съвременния фитнес е като бизнес - всичко е по план, всичко е целесъобразно и максимално ефективно относно целите - бедра, бицепси и прочие. Но един човешки организъм не е само мускули.
Ако искате да освежите с кислород целия си организъм, играйте тенис, плувайте, ходете на работа или до кафето/бирарията с велосипед. Това са дейности, които раздвижват цялото тяло.
От копането на Вискяр се гърбавее не се убавее, затова то отпада
Много правилно. Затова съм го изключил и не мога да се отърва от мацки. :p
 
Това вече е съвсем друго! Съревнованието е като си по млад, на мен не ми пука, понякога ходя само да се раздвижа и си ръчкам съвсем леко. Младите кандидат батки само ме забавляват, като ги гледам как се напъват. Те такива обикновено отпадат след първата травма или като се увредят от боцкането. Виждал съм ги всякакви.... Това дето го описваш знам, че се случва, защото се случи и на мен. Прекъснах за около 2 години и се върнах, като се абстрахирах от всичко и всички. И до момента съм така, все едно няма никой в залата. Здравей, здрасти, ако обичаш не ме занимавай.... :) То аз ходя много рано сутрин и предимно си ръчкам с жените :D, така че нямам проблеми с комфорта :). Въпреки че има една, дето леко се опитва да ме комплексира, ама гледам и нея да я игнорирам. Те баш батките обикновено ходят вечер по-принцип и почти не се засичаме... Аз няма проблем с тях, защото повечето знаят, че аз като съм ходил на фитнес, те са ходили прави под масата и си имаме уважението.

Аз всъщност апелирам точно за фитнес в умерена форма, не за фитнес тип ,,да стана ебати животноту,,. Така че явно сме на едно мнение, ама в първия пост се изказа генерално. Връщам си думите назад за гребането с лъжица в паница, извинявай :)



Биарро тренирал съм борба 5 годин като малък и от там мога да кажа, че излизах като прероден, фитнеса като допълнение към някакъв вид спорт за поддържане на мускулатурата тоест в умерна форма да, но във самоцелната му във вида ,,да стана ебати животноту,, е пълна простотия особено в комбинация с разни коктейли които си инжектират някой момчета, всеки разбира се си има своите разбирания и предпочитания.
В залата знаеш винаги има някакво съревнование мъжко и не можеш да отидеш и като мадама да вдигаш 50 от лежанка требе 150 минимум и ако е възможо още сега:), а не бях готов да се инжектирам все пак бях отишъл за здраве, опитвам се бъда самоироничен, аз така бях може би затова набързо приключвах и след това отново се връщах и накрая реших, че това просто не е за мен въпреки, че имах физически данни, неправилен подход просто;), много хора правят тази грешка
 
Да де, аз затова го харесвам. Който търси максимална ефективност, това е начина. Бягането също много го харесвам, ама зимъска не е много оферта :) Плуването не го харесвам, от колелото се пада, с колективни спортове не мога да се занимавам, че не мога да чакам други хора да се натуткат. От индивидуалните харесвам бойните много, ама вече не съм на години, дето като те понабият на другия ден нищо ти няма :) Тъй че избора не е голям за мен... Най-лесно у фитнеса и на стадиона. Може да е извратено за някой, ама като е ок времето ставам в 5.30 сутринта, търчим 3-4 киломентра по крачкомера и в 7.30 съм готов за подвизи, още преди другите да са станали :)

ОрганизЪма не е само мускули, ама не е и само мозък. Вече казах, че едното е свързано с другото. Едното като залинее, повлича и другото, факт.

Съвременния фитнес е като бизнес - всичко е по план, всичко е целесъобразно и максимално ефективно относно целите - бедра, бицепси и прочие. Но един човешки организъм не е само мускули.
 
Така че явно сме на едно мнение, ама в първия пост се изказа генерално. Връщам си думите назад за гребането с лъжица в паница, извинявай :)
Е чак генерално не, казвах само иститата: във фитнеса мирише на пръчове и е мазно и потно навсякъде:), аз във фитнеси с мацки не ходех, че се разсейвам:)
Също така самото блъскане с тежести само по себе си е безмислено занимание не е ли така, примерно като караш колело отиваш от точка А до точка Б, разсееш се, поразгледаш, подишаш въздух, е по някога и газове от колите ама какво да се прави, карането на ски - качиш се на чист въздух, разходка в планината, разннобразиш ала бала и т.н.т., разбираш какво искам да кажа.
Може би трябва да пробвам във фитнес с жени, ама и аз одъртях вече та ме наболва некой и друг прешлен;)
 
То зависи от фитнеса, аз където ходя си мирише на пролет и не съм засичал нищо мазно и потно никога никъде. Всичко се бърше и лъска постоянно. Не че не съм ходил на мазно и потно, но вече някак не ми отива. :) Вярно че е скъпо, ама мога да си го позволя :)

Истина, истина, ама истина за теб, както знаеш има много истини. Моята истина е, че с фитнеса и бягането е най-лесно и безопасно да постигнеш физическа и ментална кондиция. От твоята гледна точка обикалянето на квартала или стадиона в свински тръст също е безсмислено. За мен пък да тръгна на накъде с колелото и да стигна до там потен като прасе, надишан с изгорели газове и евентуално блъснат от кола, никак не ме кефи. Или карайки ски да свърша като Шумахер, не че във Варна има къде да се практикуват де.... :) Разходките отнемат много време, което аз нямам... и това отпада.

Истината е, че от фитнеса, комбиниран с бягане, по-добро няма измислено. Та ето, моята истина се различава от твоята, а и двете са истини :)

Е чак генерално не, казвах само иститата: във фитнеса мирише на пръчове и е мазно и потно навсякъде:), аз във фитнеси с мацки не ходех, че се разсейвам:)
Също така самото блъскане с тежести само по себе си е безмислено занимание не е ли така, примерно като караш колело отиваш от точка А до точка Б, разсееш се, поразгледаш, подишаш въздух, е по някога и газове от колите ама какво да се прави, карането на ски - качиш се на чист въздух, разходка в планината, разннобразиш ала бала и т.н.т., разбираш какво искам да кажа.
Може би трябва да пробвам във фитнес с жени, ама и аз одъртях вече та ме наболва некой и друг прешлен;)
 

Горе