Хостинг кахъри :)

AMOUN

Well-Known Member
Сега имам едни въпроси дето ме глождят...
.
Понеже съм във ваканция нали и не пипам хич по сайтовете,
те си стоят на хостовете си непипани и от тях се очаква само едно -да си работят така,както съм ги оставил..
И никой друг няма достъп до тях освен мен, щото колегата не ги разбира хич и само наблюдава и докладва...

Та какво се случи...
Имам един сайт нищо особено, стар скрипт морално остарял, но вършещ добра работа, с кръпки и промени по него, дялане и подобни,обаче си работи скриптчето и носи приходи и посетители.

Та преди месец колегата ми вика, абе на част от сайта му се е преебал енкодинга и вади едни изречения на маймуница...
Питам хостинга правили ли сте проблеми нещо? -Не не е от нас, нали но ще го погледнем и оправим....
Оправиха го!
След 2седмици проблема пак се появи... ей така пак от нищото, пак го оправиха...
Хубаво ама откак го оправиха пък се развали една друга функция за добавяне на разни снимки...
И пак питам...
така и така не съм пипвал по сайта от 4 месеца ? от къде е проблема.
и ми се отговаря че не е от тях проблема?
Та сега според вас, може ли така както си работи сайта ида се развалят разни работи, че ми е чудно как така стана?

Иначе хоста си е супер нямам оплаквания,ама ме човърка това, как така сам се разваля сайта без никой да е пипал :)
 
От: Хостинг кахъри :)

Предполагам, че ако правят някакви промени по конф. на сървъра може да окаже влияние върху скрипта, иначе така от самосебе, освен ако някой от юзерите не се опитва да ти прави сечено, бих казал че няма логика да се скапва. Лично мнение, не се ангажирам с това, че е 100% истина :)
 
Не е нормално да има такива неща, но може и да се случат при дадени обстоятелства.
Вариантите за които се сещам - ползването на пакетен мениджър да ъпдейтва софтуера им (апаче) и пуснат кронтаб за това. Резултата - презаписани конфиг файлове, от което пък следва и промяната на енкодинга по подразбиране.
 
От: Хостинг кахъри :)

да... и за мен проблема е точно такъв... разни ъпдейти по сървъра, които се отразяват на моите лайняни файлове...
но ми е кофти, що не ми кажат така, а ми казват не сме пипали нищо, роблема не е при нас?

Абе защо прецакахте хубавия офтопик не ми излизат новите мнения и не мога да следя най сочният клон на форума дева :(
 
За офтопика имаш два варианта:
1. Като цъкнеш на нови мнения в дясно имаш линк към "Какво ново? + Offtopic" в кутията.
2. Добавяш този адрес http://www.predpriemach.com/search.php?do=getnew&contenttype=vBForum_Post в букмарк таба на браузера ти, който не съдъръжа филтъра за двете секции, и след това си отваряш форума от там.
 
От: Re: Хостинг кахъри :)

Днес ми заявиха че проблема не е по тяхна вина и са сигурни в това...
Странно съвпадение е че от деня в който те правиха промени по сайта,
не могат да се добавят снимки:)...

Аз не вярвам в съвпадения, но ще ми се наложи да повярвам явно...

Не че до половин час няма да си оправя сайта както беше,ама що трябва да е така?
 
От: Хостинг кахъри :)

ГЛЕЙ СЕГА КАКВО СТАВА:)

Получих писмо днес че проблема категорично не е от тях и те не са бутали по файловете които са отговорни за качването на снимките :) а нещо друго
и влизам аз сега за да видя какво става....

И какво да видя
файла който отговаря за качването на снимките е :
primerno.php
и какво да видя:)
откривам около него следните файлове:
--------------------------------------------
primerno.txt
old-primerno.php
backup-primerno.php
------------------------
и всичките са с дата на създаване 12.09.2011 ... точно датата когато от хостинга влизаха да си оправят
проблема който се получи с енкодинга заради ъпдейт на сървъра им предполагам и който проблем също се беше появил сам не по тяхна вина :)

Айде според вас кажете? верно ли не са пипали :)
като никой друг освен мен няма достъп,
а аз не съм и помислял да вляза в хоста и да пипам?
и що така пак съвпадение на датата?
 
От: Хостинг кахъри :)

--------------------------------------------
primerno.txt
old-primerno.php
backup-primerno.php
------------------------

Ееее, мое са пипали ама ти не може да отречеш, че са супер прецизни. Един олд и един бекъп файл. Ти ако се разровиш може да намериш и

backup-old-primerno.php
 
От: Хостинг кахъри :)

ама те не са пипали бре,те сами са се появили тея файлове - AI ли кобеше IA?
цяла седмица отричат да са пипали...
пак че днес лошо времето на морето да седна да погледна какво става...
 

Горе