Ще преоткрием ли България с новия държавен букинг портал? :)

$INeed$

Well-Known Member
Здравейте момци, и моми. Абе нещо се шуми, че от 1-ви юни ще имаме нов букинг портал, изцяло държавен, който ще започне да "оправя" нашия роден туризъм или поне ще му "помогне". Явно безплатните чадъри и излетите фекали в морето не успяха да събудят апетита на родния авантюрист, та сега и това. Всеки ден от това министерство излизат с поредната "добра" идея. Аз лично съм им фен.

Та въпроса ми е изцяло ИТ насочен. Нищо политическо или спекулативно. Някой да е в екипа на тези разработчици, да има информация какво се гради. То на практика трябва вече даже да е на тестова среда щом се гони началото на другия месец, което е горе-долу след седмица. Нали, дано новината и идеята да е от днес, че за седмица не ми се мисли какъв портал ще изготви. :)

Всякакво инфо е добре дошло. Питам от професионална гледна точна, майната им на данъците, които плащаме и те ги пилеят за глупости. Интересно ми е какво и как ще е направено. Технически.
 
Интересно как така от 1-ви юни ще я пуснат, като до сега никой нищо не е чул за такъв проект, а то държавата е пробита лейка и особено за нещо такова отдавна щеше да се тръби по медиите.
Дори и наистина да го пуснат този проект, аз до сега държавен уебсайт читав не съм видял, така че не мисля и тук да има разлика в очакванията.
и трето, това ще е букинг портал, и да се върнем на първата мисъл, как така изведнъж ще пуснат платформата, то с хиляди хотели трябва да се договорят, с каква норма на печалба ще работи този букинг и къде ще ходят парите? по презумция държавата с такива услуги трябва да работи колкото да се покриват разходите
 

Не виждам нищо държавно, най-вероятно участието ще е събирането на данъците :D

До утре може и други промени да направят :D
Оригинал:
Държавата пуска своя платформа за резервации, обещава високо качество на ниски цени
Сега:
Държавата прави патриотичен "Booking", обещава по-високо качество на по-ниски цени

http://preotkriibulgaria.bg/ Също вече е променен липсват менютата, иначе там седеше дата започваме на 5-ти Юни...
 
Не виждам нищо държавно, най-вероятно участието ще е събирането на данъците :D

Бате, това е държавно. Ние плащаме, те харчат. :)

Не знаех, че може да се почва със затварящ таг, ама върши работа. :)

HTML:
<!-- Page 1 -->
 <div class="w3-row-padding w3-padding-64 w3-container" style="background-color:#f8e300" id="page1">
    <div class="w3-content">
      <h1>ИЗЧАКАЙТЕ ДО ЮНИ ПРЕДИ ДА РЕЗЕРВИРАТЕ ЛЯТНАТА СИ ВАКАНЦИЯ</h1>
      <br>
      <p>Здравейте!</p>
      </p>В момента нашите партньори подготвят най-добрите оферти за Вас.</p>
      </p>Заповядайте отново през юни, за да резервирате своята почивка в хотел или вечеря в ресторант!</p>
      </p>Ако до тогава имате някакви въпроси, можете да се свържете с <a href="[EMAIL='[email protected]']mailto:[email protected][/EMAIL]">нас</a> или да
      разгледате секцията с въпроси и отговори.</p>
      </p>Пазете се и бъдете здрави! </p>
    </div>
 </div>
 
Бате, това е държавно. Ние плащаме, те харчат. :)

Ми не е :D
Tия от дневник дали следят форума?

Днес статията е коригирана така:
Държавата представи патриотичен "Booking", обещаващ по-високо качество на по-ниски цени (коригирана)

Текстът е коригиран към 10 часа на 22 май с уточняваща информация от "Метро България", че платформата е тяхна инициатива заедно с група компании от частния бизнес и в нея няма държавни инвестиции.
 
Ми не е :D
Tия от дневник дали следят форума?

Днес статията е коригирана така:
Държавата представи патриотичен "Booking", обещаващ по-високо качество на по-ниски цени (коригирана)
Демек, няма да плащаме ние ли? Това са добри новини. :) Не че за всичко останало са ни искали разрешение. Но това го броя за добра новина. ;) И е малко вероятно да се появи поредното недоразумение. ;)
 
Ей деба! Къде са специалистите "това фейк, онова фейк".
Инициативата е на Метро и още няколко компании, държавата само се бие в гърдите как помага с нулеви и още по-символични цени.
 
Има ли развитие по този портал? Нещо новичко да е излизало скоро?
Има само още няколко дни докато официално открият уеб сайта и тогава ще разберем какво са създали и дали си е струвало целият този ПР.

Booking е много удобен когато не ми се занимава лично да звъня на хотела за да ги питам какви стаи има но това удобство си има и своята цена.

На 24 май резервирах апартамент в Обзор за целият Юли защото миналата година останах много доволен от обслужването и малко след това получавам обаждане от управителката на хотела която вероятно си е спомнила за нас и ни препоръча да си откажем резервацията за да може ръчно да ни направи резервацията през личната система на хотела и така цената ни беше с 30% по-ниска което в моят случай ми спести близо 2000лв.

Заради това ако хотела е в България първо си набелязвате един чрез Booking и след което директно звъните на хотела така по-този начин ще спестите адски много пари които може да изхарчите на друго място.
 
Е то тази схема си се практикува отдавна, и за Северна Македония важи, предполагам и за други държави.

Но пък обратното, есента като бях в Барселона, да си букнеш през букинга излизаше по-евтино от на място. Дори служителя в единия хостел ни каза, че по добре да си направим резервацията през букинг, щото ако е на място щеше да е с около 20-30% по-скъпо
 
Е то тази схема си се практикува отдавна, и за Северна Македония важи, предполагам и за други държави.

Но пък обратното, есента като бях в Барселона, да си букнеш през букинга излизаше по-евтино от на място. Дори служителя в единия хостел ни каза, че по добре да си направим резервацията през букинг, щото ако е на място щеше да е с около 20-30% по-скъпо
Явно всичко зависи според държавата и хотела но лично аз не бих да резервирам по телефона ако е държава различна от България.
 
За всяка резервация в букинг, хотелът трябва да им плати комисионна, между 15% и 20% мисля, че беше. В замяна на това получаваш реклама в най-голямата специализирана платформа от този тип и възможност целия свят да открие хотелчето ти. Типична бай ганьовска черта е хем да събираме ползите от тази реклама, хем да минем метър и да не си платим за нея като заобикаляме посредника в последствие с телефонни разговори. Тук вината си е малко и на самите букинг, защото пък те вече не правят почти нищо за да могат клиентите да настояват резервацията им да е през тях...но това е дълга история.

Резервирането на място пък почти винаги е по-скъпо, цената "на гише" е фиксирана и не се обновява толкова често колкото по платформите. И да, излиза по-евтино да седнеш с телефона в лобито и да си направиш резервация през платформата, от колкото на рецепция. Защо е така е също дълга тема на разговор, но е факт и има много причини за това.
 
За всяка резервация в букинг, хотелът трябва да им плати комисионна, между 15% и 20% мисля, че беше. В замяна на това получаваш реклама в най-голямата специализирана платформа от този тип и възможност целия свят да открие хотелчето ти. Типична бай ганьовска черта е хем да събираме ползите от тази реклама, хем да минем метър и да не си платим за нея като заобикаляме посредника в последствие с телефонни разговори. Тук вината си е малко и на самите букинг, защото пък те вече не правят почти нищо за да могат клиентите да настояват резервацията им да е през тях...но това е дълга история.

Резервирането на място пък почти винаги е по-скъпо, цената "на гише" е фиксирана и не се обновява толкова често колкото по платформите. И да, излиза по-евтино да седнеш с телефона в лобито и да си направиш резервация през платформата, от колкото на рецепция. Защо е така е също дълга тема на разговор, но е факт и има много причини за това.
След като управителката на хотела ми звънна и ми направи нова резервация без посредника ми излезе с 30% по-евтино което в моят случай се равнява на 2000лв ако отстъпка от 2000лв на теб ти се струва нищожно то тогава ЕВАЛА вече си в клуба на милионерите.
 

Горе