ддс в България

gorcho

New Member
ако някой може да ми каже
защо един път ддс-то се плаща
и на следващата доставка не се доплаща
на 3тата доставка пак се плаща просто не мога да разбера системата в България :shock::shock::shock::shock:
 
От: ддс в България

Те всичките му теми и мнения са такива.
 
От: ддс в България

ДДС-то се прехвърля по цялата верига на потребление и реално единствено последният потребител по веригата го заплаща, останалите го прехвърлят на следващия по ред. Т.е. например ти произвеждаш шапки, търговец на едро купува от теб, той ти заплаща цената + ДДС; след това препродава на търговеца на дребно, който му заплаща цената + същия процент ДДС. Така търговецът на едро си възстановява ДДС, което той е платил на производителя. След това търговецът на дребно продава на потребителя, който му плаща цената + ДДС. Така търговецът на дребно си е възстановил ДДС, което е платил на този на едро. Единственият, който не си връща ДДС е най-последният потребител по веригата.
 
От: ддс в България

доставка на какво? От къде? Към кого?
 
От: ддс в България

доставка на какво? От къде? Към кого?

на таблети от китай
трябваше да ги получа днес и да ги разпратя по заявените места но в митницата ми казаха че трябва да платя ддс
 
От: ддс в България

ДДС или мито или и двете
 
От: ддс в България

на таблети от китай
трябваше да ги получа днес и да ги разпратя по заявените места но в митницата ми казаха че трябва да платя ддс

:lol::lol::lol: май на тебе трябва да ти се обяснява повече :lol::lol::lol:

Също така трябва да се научиш да питаш. Та да ти отговоря все пак точно на въпроса - първия път трябва да го платиш, втория е под въпрос. Ако не го платиш третия път, четвъртия ще ти искат пари. Или на петия път-зависи. Но със сигурност шестия път няма да ти се размине. На седмия - зависи от шестия, който определя осмия. Деветият път се прескача, независимо от решението им, до десетия. Не съм сигурен нататък как е. Който (те) разбира - да каже.
 
От: ддс в България

:lol::lol::lol: май на тебе трябва да ти се обяснява повече :lol::lol::lol:

Също така трябва да се научиш да питаш. Та да ти отговоря все пак точно на въпроса - първия път трябва да го платиш, втория е под въпрос. Ако не го платиш третия път, четвъртия ще ти искат пари. Или на петия път-зависи. Но със сигурност шестия път няма да ти се размине. На седмия - зависи от шестия, който определя осмия. Деветият път се прескача, независимо от решението им, до десетия. Не съм сигурен нататък как е. Който (те) разбира - да каже.
няма ли нещо интересно да гледаш по бъмеранг или carton neetwork или квото беше там
 
От: ддс в България

Или си минал метър, или има объркване с документите - при една ревизия всичко ще си излезе, ако държиш де

Това не е концерт пожелание, ддс-то винаги се плаща - може се отложи във времето но не и плащането му.

П.С. От мен имаш една червена ряпа писах ти що.
 

Горе