хоста

GEIMARCHETO

New Member
Здравейте значи казвали са ми че мога да направя appservera на моя комп като хост но как да си пренасоча dns-тата или кое и как се пренасочва ако някой може да помогне.
 
От: хоста

http://tinyurl.com/yb5wyj5

Едва ли на някого ще му се обяснява толкова при положение, яе има достатъчно информация онлайн.
Още повече, тук не сме фенове на обясненията стъпка по стъпка.
 
От: хоста

Просто е. За NS оставяш тези дето ти ги дава домейн доставчика. Желателно е да са поне два NS сървъра (ако е само един, не купувай от тях). След това просто влизаш в контролния панел (ако няма такъв, не купувай) и нагласяш домейнът да се насочи към твоето реално IP. Ако си с нереално IP, ще ти трябва пренасочване на портове от реалното (аз тук ползвам такова, но мрежата зад реалното IP си е в моя власт). Освен насочването е нужно да си пуснеш web сървър на компа си. Най-добре е да си инсталираш apache. Най-вероятно ползваш Windows, а за тази операционна система не знам да има IPTables (най-добрият firewall), така че трябва бая да подириш за добър firewall (нужно е да спираш мръсния flood и ping flood-а). Ако не предприемеш защитни мерки, пак ще ти тръгне сървърът, но лесно ще бъде сринат.
След като имаш налице домейн насочване и web сървър (желателно с добри защити), просто трябва да почакаш един ден (уж до четири дена) докато се опреснят домейн данните в мрежата и вече си готов.
 
От: хоста

Благодаря Unwise домейните си ги купувам от регия или от godady но нещо немогада настроя писах на подражката и неми отговориха.
 
От: хоста

Благодаря Unwise домейните си ги купувам от регия или от godady но нещо немогада настроя писах на подражката и неми отговориха.

:) какво ги попита? Ако допуснем, че в контролния панел имаш място само за NS, то предполагам че трябва да си настроиш ПЦ то и като DNS сървър и тук беше мястото където се оплетох :)
 

Горе