Абортът - легализирано убийство

redrum

Well-Known Member
Пускам тази статия по две причини, първата е тая статистика:

11263073_10153131834601387_893966484581539676_o.jpg


Втората е разказ на лекар, който прочетох тук:
“Разкрих матката, разкъсах плацентата, околоплодните води изтекоха и аз започнах да почиствам вътрешността със своите щипки за аборт. Захванах нещо, малко го стиснах, извадих го и го оставих на кърпата. След това погледнах и видях ръка – доста голяма ръка. Детето беше на около 3-4 месеца. Нямах метър, за да я измеря.”

Доста брутално. Направо е шокиращо колко аборта има за 50 години, това са над 5 000 000 човешки живота! 5 МИЛИОНА БЪЛГАРИ! Да благодарим на 21-ви век и неговите ценности, женската еманципация и безотговорността, която ни насаждат. Ако случайно забременеете или жена Ви забременее, помислете че ако вашите родители ви бяха махнали, сега нямаше да четете това.
 
От: Абортът - легализирано убийство

Да няма някакво състезание?
 
От: Абортът - легализирано убийство

Пускам тази статия по две причини, първата е тая статистика:

11263073_10153131834601387_893966484581539676_o.jpg


Втората е разказ на лекар, който прочетох тук:


Доста брутално. Направо е шокиращо колко аборта има за 50 години, това са над 5 000 000 човешки живота! 5 МИЛИОНА БЪЛГАРИ! Да благодарим на 21-ви век и неговите ценности, женската еманципация и безотговорността, която ни насаждат. Ако случайно забременеете или жена Ви забременее, помислете че ако вашите родители ви бяха махнали, сега нямаше да четете това.

Нали си "мърдер", откъде тоз порив на емпатия и филантропия? ;) Статистиката наистина е стряскаща! А цитата - брутален! Колко безотговорни и безчувствени хора има... :(
 
От: Абортът - легализирано убийство

Статистиката е добра. Броя намалява със всяка година...
То по вашата логика, дай да не се продават и кондоми... :D
 
От: Абортът - легализирано убийство

Нали си "мърдер", откъде тоз порив на емпатия и филантропия?
Обичам българския народ и имам собствени деца, които не бих могъл да си представя, че мога да убия или да искам да умрат. Дали ще го убиеш, когато е на 3 месеца или на 6 години, каква е разликата?
 
От: Абортът - легализирано убийство

Статистиката е добра. Броя намалява със всяка година...
То по вашата логика, дай да не се продават и кондоми... :D
Броят намалява, защото статистиката е само от държавните болници. В момента никой не знае точно колко аборта се правят в частните клиники.

И как можеш да сравняваш убийството на човек с несъздаването му?
 
От: Абортът - легализирано убийство

Има един цитат, който казва почти всичко по темата. „Забелязaл съм, че всеки който е за аборта, вече е бил роден.” – Роналд Рейгън.
 
От: Абортът - легализирано убийство

До 72 часа след половия акт не е убийство, от там нататък- вече е!
 
От: Абортът - легализирано убийство

Хм, интресна тема и интересна гледна точка, Ред. Може ли да ми кажеш само: Против ли си ромките да правят аборт, филантропе?

И правиш ли разлика между твоите (желани) деца и децата, които не са желани?

Всеки, който с лека ръка осъжда тази драстична мярка разсъждава плоско и елементарно, без да се замисли върху причините. Малко са жените, които взимат лесно това решение. Повечето просто решават, че това е най-удачното решение за момента и страдат изключително много, че се налага да го вземат.

п.с. цитатът, който си пуснал е също толкова гнусен, колкото и песничката, с която ме поздрави в една друга тема. :) Двойният аршин, с който мериш е очеизваден, което те прави лицемер - поне в моите очи. ;)
 
От: Абортът - легализирано убийство

Против ли си ромките да правят аборт, филантропе?
Те не правят масово. Абортите са нещо твърде характерно за европейските народи и хората от такъв произход, и за някои азиатци. Но, разбира се, че принципно съм против, макар специално да ме е грижа за българския народ.

И правиш ли разлика между твоите (желани) деца и децата, които не са желани?
Нежелано дете може да е само дете от изнасилване. Другото е безотговорно. Или може би, когато дъщеря ми стане на 10, мога да реша, че вече не е желана и да я убия? Каква е разликата между това да я убия на 3 месеца и на 10 години, да не би да е по-малко жива или по-малко човек?

Всеки, който с лека ръка осъжда тази драстична мярка разсъждава плоско и елементарно, без да се замисли върху причините. Малко са жените, които взимат лесно това решение. Повечето просто решават, че това е най-удачното решение за момента и страдат изключително много, че се налага да го вземат.
А не е ли по-лесно да вземат решение да си държат краката затворени или поне да ползват контрацептиви. Аз как мога да се пазя, а други хора не могат? Между другото, доста съм плодовит, винаги става от първия път ;) Всичко е въпрос на желание и вече не опира до егоистичното желание на една жена (съмнява ме, че ако жена иска детето мъж може да я принуди да направи аборт) да НЕ поеме отговорност.

п.п. Пуснах ти песента, за да те дразня. Тук говорим за нещо сериозно ;)
 
Re: От: Абортът - легализирано убийство

Обичам българския народ и имам собствени деца, които не бих могъл да си представя, че мога да убия или да искам да умрат. Дали ще го убиеш, когато е на 3 месеца или на 6 години, каква е разликата?

Виж опита от САЩ със забранените аборти... Когато едно дете е неискано от родителите си родено е само заради закон и третирано като втора категория понеже е провалило дадени планове е много по вероятно вследствие на травмата от това (сериен убиец или да намери оръжие ако е едете на военни например и да убие исканите деца на други в училище)

това за недостатъчното гушкане не е случайно...

Примера го имам от стария блок в който живеех голямото дете беше толерирано за всичко и получаваше всичко, например в края на 90те големия получи компютър който беше заключен с парола за да не го ползва малкия (2 г по малък) и тнт което най малко му спъна развитието, малкия все беше втора категория и в един момент се смахна тръгнал по болници... слушам истории от стария блок че го избива на агресия като го пуснат за малко.... ама големия (коейто е гадно хейтърче) си го тормозеше а на техните не им пукаше... в по ранни години беше ок ... после в един момент вече сдаде...

И не говорим за деца на прости хора а за служители на военното министерство


ПП Не съм напълно сигурен но имам теория как така се е появил и не е обичан - роден е през този последне бум от раждаемостта в края на комунизма в който са опрощавали младоженските кредити ако си родиш второ дете

Тезата която защитавам че всичко изкуствено не свършва добре...

И като е забранен някъде нищо не може да ги спре да идат в съседна страна и да го направят там или мислиш да вкарваш по 29 000 жени на година за убииство в затвора
 
От: Абортът - легализирано убийство

Когато едно дете е неискано от родителите си родено е само заради закон и третирано като втора категория понеже е провалило дадени планове е много по вероятно вследствие на травмата от това
Хора, които разсъждават така са пълни олигофрени и малоумници, егоисти и дебили.

Тезата която защитавам че всичко изкуствено не свършва добре...
Ако някой иска дете, просто да се пази? Аз не разбирам, как някой ако се пази, ще забременее? Ползваш кондоми и свършваш навънка, тогава шансът е почти нулев, трябва спермата на мъжа да е феноменална.

Разбира се, убийството е нещо естествено, но нали сме уж против него?

И като е забранен някъде нищо не може да ги спре да идат в съседна страна и да го направят там или мислиш да вкарваш по 29 000 жени на година за убииство в затвора
Проблемът е в съзнанието на хората, че сме станали зверски егоисти, че си играем на Бог. По какво се различават тия майки от Сталин, който за да не му се развали комфорта е избил милиони? По какво се различават от Пол Пот? Те всички заедно също са избили милиони и то заради собствения си комфорт. Извратено.
 
От: Абортът - легализирано убийство

Ред, айде стига глупости, както казват в една тъпа тв реклама. :)

Прекалено интелигентен си, за да не правиш разлика между ембрион с неразвита мозъчна дейност и основни телесни функции и родено и отгледано дете, което си обикнал, още преди да го зърнеш.

Тук не може да се съди толкова елементарно, защото проблемът е прекалено сложен. Грешки стават, въпреки достъпната контрацепция. Никой не е безгрешен и не е редно някой да страда и да си обърква живота, заради грешка, която е поправима. Поправима по гаден начин, но като няма друг....
 
От: Абортът - легализирано убийство

Прекалено интелигентен си, за да не правиш разлика между ембрион с неразвита мозъчна дейност и основни телесни функции и родено и отгледано дете, което си обикнал, още преди да го зърнеш.
laboratoryinacom.jpg


Ето ти един такъв ембрион ;)

Аз моите деца ги обикнах, още със зачеването им. Радостта, че ще се появяват е може би едно от най-хубавите чувства на тоя свят.

Грешки стават, въпреки достъпната контрацепция. Никой не е безгрешен и не е редно някой да страда и да си обърква живота, заради грешка, която е поправима.
Тогава няма да правиш секс бре. Или ако не правиш секс, пак можеш да забременееш? Щом има бебе, значи ТЯ или ТОЙ трябва да се появи на тоя свят. Ти да не си Бог, че ще решаваш кой да живее и кой не, и ще наричаш някой грешка.
 
От: Абортът - легализирано убийство

Ето ти един такъв ембрион

Аз моите деца ги обикнах, още със зачеването им. Радостта, че ще се появяват е може би едно от най-хубавите чувства на тоя свят.

Колега това е голямо дете дето го показваш на 4D (на 4-5 месеца ли се правеше 3D?). Аборт се прави до 3-тия месец. Аз също съм против абортите, но трябва да се съгласиш, че има случай в които е наложително да се направи. Това са медицинските случаи,когато например плода е увреден или нещо от сорта.
 
От: Абортът - легализирано убийство

Това, което си постнал е фетус на повече от три месеца. Ако оплодената яйцеклетка се експлантира в първия месец, то това не е убийство, защото още не оформен човек. Освен това, човек ставаш, когато душата се всели в тялото, а това почти според всички теории се случва или при раждането или малко преди него. Не се мисля за бог - и ти недей! Не можеш да решаваш, че някой трябва да бъде родител, въпреки че той не го иска.

Няма да задълбавам в спора. Хората няма да спрат да правят секс и ще продължат да допускат грешки.

Ще те питам ''за'' или ''против'' си ако дъщеря ти допусне такава грешка на 12-13г.
 
От: Абортът - легализирано убийство

Пускам тази статия по две причини, първата е тая статистика:

11263073_10153131834601387_893966484581539676_o.jpg


Втората е разказ на лекар, който прочетох тук:


Доста брутално. Направо е шокиращо колко аборта има за 50 години, това са над 5 000 000 човешки живота! 5 МИЛИОНА БЪЛГАРИ! Да благодарим на 21-ви век и неговите ценности, женската еманципация и безотговорността, която ни насаждат. Ако случайно забременеете или жена Ви забременее, помислете че ако вашите родители ви бяха махнали, сега нямаше да четете това.

Гледай тоталната корелация с комунизма обаче каква е.

12 години след окупацията почва чудовищен ръст на аборта като от 1960 аборите са повече от ражданията - като за 1 година близо 4 пъти скачат.
И от там насетне абортите водят над ражданията.
10 години след комунизма са били да се пречупи тренда.
 
От: Абортът - легализирано убийство

@Black, не е така. Просто статистиката е непълна, защото никой не знае какво се случва в частните болници.

Това, което си постнал е фетус на повече от три месеца. Ако оплодената яйцеклетка се експлантира в първия месец, то това не е убийство, защото още не оформен човек. Освен това, човек ставаш, когато душата се всели в тялото, а това почти според всички теории се случва или при раждането или малко преди него. Не се мисля за бог - и ти недей! Не можеш да решаваш, че някой трябва да бъде родител, въпреки че той не го иска.
Абе какво значи, че не го иска? Искаш да кажеш, че до трети месец може, а вече в четвърти не може?

Ето го на три месеца, нима не е живо?


Няма да задълбавам в спора. Хората няма да спрат да правят секс и ще продължат да допускат грешки.
Докато има хора, които мислят като теб, проблем ще има. Ако някой допусне грешка, да си носи отговорността. Това е. Хората трябва да се научат да носят отговорност, дори ако това значи да се отрекат от себе си.

Ако дъщеря ми роди на 13, ще запази детето, разбира се. То не е виновно, че дъщеря ми е слабоумна (тя не е, но говорим хипотетично). Но след това ще я пребия.

Колега това е голямо дете дето го показваш на 4D (на 4-5 месеца ли се правеше 3D?). Аборт се прави до 3-тия месец. Аз също съм против абортите, но трябва да се съгласиш, че има случай в които е наложително да се направи. Това са медицинските случаи,когато например плода е увреден или нещо от сорта.
Да, разбира се. Ако има медицински причини е логично да се избере живота на майката. Тук спор няма.
 
От: Абортът - легализирано убийство

Гледай тоталната корелация с комунизма обаче каква е.

12 години след окупацията почва чудовищен ръст на аборта като от 1960 аборите са повече от ражданията - като за 1 година близо 4 пъти скачат.
И от там насетне абортите водят над ражданията.
10 години след комунизма са били да се пречупи тренда.

Ако тогава ги бяха забранили...сега щяхме да сме около 20 милиона... :p дори повече
 

Горе