Автори за локалан новинарски сайт

glndrk

Well-Known Member
Рейтинг - 0%
0   0   0
Търся автор/и за локален/градски новинарски сайт, които са склонни да пишат срещу 50% печалбата на сайта...

Няма да разпъвам локуми затова ще опише точно и ясно какво предлагам.


Пишете новини е локален градски сайт, и получавате 50% от това което идва от рекламата.

а) Какви са приходите от реклама - в момента никакви. По сайта не е работено/писано сериозно, затова и не генерира приходи към момента.
Сигурен съм, че в сайта има много потенциал, затова и все още не съм го зарязал...
б) за потенциала - сайта работи в район в които понятия като импресии, цена на клик са мътна индия... Общо взето практиката при директната реклама е, казва се цена и клиента или я приема или се пазари. Естествено иска сайта да е популярен, но по-горните понятия са без значение...
За новините - новините могат да се намерят много лесно. Има поне 4-5 новинарски саита коиъо магат фа се следят.
в) за цената - мисля, че 5 лв на ден, на банер позиция е добра цена по много причини. Една от които ще изтъкна е, че подобни news издания искат по 500 лв на банер. Така, че 150 лв за банер за месец си е направо без пари. Сайта има 8 банер позиции, плюс допълнителни екстри, като брандиране и т.н.
г) Риска за автора - Ясно е, че риска които автора поема е да пише, без да получи задоволително заплащане. Това може да се случи, ако към сайта няма интерес, което не виждам как може да стане, при положение, че се пишат интересни и актуални новини. Отделно сайта като функционалност е ТОП. Да кажем, че другите "професионални" медии в района са години назад и като оптимизация и като функционалност...
В крайна сметка, мисля, че това дали сайта ще тръгне ще стане ясно максимум до 3 месеца. Ако до три месеца сайта не потръгне осезателно, явно няма да интерес към такъв проект. Та лиска за автора е 3 месеца да пише, без да му се плаща на статия - по мои изчисления това са примерно за 3 статии на ден ( 4 лв) х 30 = 120 лв на месец или 360 лв за 3 те месеца...
д) За инвестицията - При всяка инвестиция има риск (както се пишеше в една друга тема). При тази аз съм инвестирал, и работа и пари и време. За да получите половината и вие трябва да инвестирате. Да може след 3 месеца, нещата да не се получат и да сте работили напразно(всъщност няма да е напразно, защото на сайта и в момента има реклами, които носят някакви приходи), да кажем, че няма да вземете толкова, колкото обикновено взимате пр. по 1,50 на статия.
От друга страна обаче, при първия директен рекламодател взимате 150 / 2 = 75, при втория = 150 чисти. Като това не казано, че ще се случи след 3 месеца, може да се случи и на първия...

Това е в общи линии. Ако някои желае да инвестира рисково малко от своя труд, нека да пише...
 
Последно редактирано:
От: Автори за локалан новинарски сайт

Не си уточнил за кой град е сайта. Нали не мислиш, че някой който живее във Каварна, ще може да пише статии за град Петрич?

П.П.: Колкото неграмотно си написал обявата, дано поне имаш късмет с бизнеса, че в тази сфера неграмотниците не виреят!
 
От: Автори за локалан новинарски сайт

Не си уточнил за кой град е сайта. Нали не мислиш, че някой който живее във Каварна, ще може да пише статии за град Петрич?

П.П.: Колкото неграмотно си написал обявата, дано поне имаш късмет с бизнеса, че в тази сфера неграмотниците не виреят!

Града ще го уточня допълнително с кандидатите. Защо смяташ, че не може да жевееш в София, и да развиваш саит за Петрич? В случая има достатъчно 'фиидове' които могат да се следят. Тук не става въпрос, да метнеш фотоапарата през рамо, и да обикаляш града, за да хванеш някоя новина...
 
От: Автори за локалан новинарски сайт

Включвам се в темата, за да изразя мнението си по този метод за изкарване на допълнителни парички (от нета). Преди 4 години работех на същия принцип, като пишех по 1-2 статии на ден в няколко блога. Популяризирах ги в социалните мрежи задължително. Първите доходи получих към втория месец - 50% от адсенс. Нишата беше силна и кликовете добре платени. В течение на 1 година, ежемесечно получавах прилично възнаграждение (като за странични доходи). Паралелно със всеки превод получавах и статистика за месечните кликове.

Бих казала, че замисленият от теб вариант има потенциал. Може би ще е добре, докато 'кацнат' директни рекламодатели, да помислиш за алтернативен вариант за рекламни приходи.
 
От: Автори за локалан новинарски сайт

Защо смяташ, че не може да жевееш в София, и да развиваш саит за Петрич? В случая има достатъчно 'фиидове' които могат да се следят. Тук не става въпрос, да метнеш фотоапарата през рамо, и да обикаляш града, за да хванеш някоя новина...

Явно си личи, че не си се занимавал със сайтове от типа на "градски, локален сайт", и в момента говориш глупости.

petya77 - По принцип е така, но нали правиш разлика от някакъв нишов блог и местен, регионален сайт? Разликата е огромна, и още по-смешно е ако се разчита само на "фийдове", както смята автора на проекта .
 
От: Автори за локалан новинарски сайт

Явно си личи, че не си се занимавал със сайтове от типа на "градски, локален сайт", и в момента говориш глупости.

petya77 - По принцип е така, но нали правиш разлика от някакъв нишов блог и местен, регионален сайт? Разликата е огромна, и още по-смешно е ако се разчита само на "фийдове", както смята автора на проекта .

Фийдовете могат да се перифразират по достатъчно провокиращ (и уникален) за читателите начин. Удобни са разбира се, ако писачите са от различни краища на страната. Естествено, че за регионален сайт е по-удачно да се впишат местни желаещи, но в случая е невъзможно местните новинари да изявят желание (шегичка ;)).
 
От: Автори за локалан новинарски сайт

Явно си личи, че не си се занимавал със сайтове от типа на "градски, локален сайт", и в момента говориш глупости.

petya77 - По принцип е така, но нали правиш разлика от някакъв нишов блог и местен, регионален сайт? Разликата е огромна, и още по-смешно е ако се разчита само на "фийдове", както смята автора на проекта .

Имам няколко такива сайта. С градове с които нямам нищо общо...
В общи линии ако в един град има 5-6 медийни/новинарски сайта, едва 1-2 от тях имат репортери и екипи отразяващи "от мястото на събитието" (естествено изключваме големите градове, София, Пловдив Варна...)
Всичко останали следят тях и перифразират новините... Имам предвид и медиите които са локално там... Просто за създаване на новини трябва сериозен ресурс..
 
От: Автори за локалан новинарски сайт

Включвам се в темата, за да изразя мнението си по този метод за изкарване на допълнителни парички (от нета). Преди 4 години работех на същия принцип, като пишех по 1-2 статии на ден в няколко блога. Популяризирах ги в социалните мрежи задължително. Първите доходи получих към втория месец - 50% от адсенс. Нишата беше силна и кликовете добре платени. В течение на 1 година, ежемесечно получавах прилично възнаграждение (като за странични доходи). Паралелно със всеки превод получавах и статистика за месечните кликове.

Бих казала, че замисленият от теб вариант има потенциал. Може би ще е добре, докато 'кацнат' директни рекламодатели, да помислиш за алтернативен вариант за рекламни приходи.

Благодаря. Аз и аз мисля точно така. Реклама има и в момента - AdSense + Българска мрежа... Няма как да оставя позициите празни :)
 
От: Автори за локалан новинарски сайт

... Просто за създаване на новини трябва сериозен ресурс..

Дойдохме си на думата. Тръгнал си да правиш нещо и да наемаш работници без да имаш ресурса да им платиш. :)
 
От: Автори за локалан новинарски сайт

Дойдохме си на думата. Тръгнал си да правиш нещо и да наемаш работници без да имаш ресурса да им платиш. :)

В случая предлагам сериозен процент на "работниците"... Всичко трябва да започна от някъде... Дай боже след време сайта толкова да се развие, че да мога да плащам на хора на щат...
Иначе по тази логика, нищо на трябва да правим, защото каквото и да е за да го направиш(даже и плод и зеленчук) както трябва да се налеят много пари....
 
Хубаво е наоистина да живееш в града за който правиш сайт локалните новини може да ги създаваш много бързо със снимки и тнт, освен да пренаписваш

локалното рекламиране и разбирането с локалния бизнес ще ти докара трафико който никой конкурент не може да получи....

например един такъв градски сайт се е разбрал с местния интернет доставчик техниците като минават слагат за хоум пейдж този сайт ако е достатъчно полезен и интересенсен хората няма да си го сменят, локални новини не препечатани от друго място, прогноза за времето локално... - получаваш истински не зависещ от гугъл трафик

един друг от локалните сайтове собственика си е закачил уебкамера от тях понеже явно живее в центъра и понеже не бях ходил дотогава в този грас си я пуснах да видя как е :)

има още много такива локални неща който може да се напрвят
 
От: Автори за локалан новинарски сайт

А ако ядосаш някой от локалните бизнесмени с амбиции за мутра, може и да дойдат до вас непоканени да уточните условията по сделката за реклама :) .
 
От: Автори за локалан новинарски сайт

"Всичко трябва да започна от някъде" - именно от бъдещите автори ще започне. Ако сайта ти е респонсив с мобилен изглед, още по-добре - ще се чете и от мобилни устройства. Предоставяш авторства на писачите като сътрудници, чрез Г+ профилите им. Проекта ще се вдигне за норматив, ако се пълни с актуални новини. Разбира се, за да хване позиции, ще трябва всеки автор да си шерва новините в по-тръстовите социалки. Вярвам, че ще успееш заедно с бъдещия колектив. Просто предоставяш платформа за изява, като заплащаш първоначално от адсенс приходите.
Пожелавам ти успех с проекта! ;)

Странник - всичко е възможно, стига да има разбирателство между двете страни. Когато ми предложиха същата работа, приех я меко казано странно. Но, с течение на времето приходите идваха и за възложителя ми, и за мен. Така, че и без капитал (предварителни заплати няма офлайн) може да се постигнат добри резултати ;)
 
От: Автори за локалан новинарски сайт

"Всичко трябва да започна от някъде" - именно от бъдещите автори ще започне. Ако сайта ти е респонсив с мобилен изглед, още по-добре - ще се чете и от мобилни устройства. Предоставяш авторства на писачите като сътрудници, чрез Г+ профилите им. Проекта ще се вдигне за норматив, ако се пълни с актуални новини. Разбира се, за да хване позиции, ще трябва всеки автор да си шерва новините в по-тръстовите социалки. Вярвам, че ще успееш заедно с бъдещия колектив. Просто предоставяш платформа за изява, като заплащаш първоначално от адсенс приходите.
Пожелавам ти успех с проекта! ;)

Странник - всичко е възможно, стига да има разбирателство между двете страни. Когато ми предложиха същата работа, приех я меко казано странно. Но, с течение на времето приходите идваха и за възложителя ми, и за мен. Така, че и без капитал (предварителни заплати няма офлайн) може да се постигнат добри резултати ;)

Напълно те подкрепям в мнението. Предполагам и защо имаше критики, но смятам, че не са до там основателни. Все пак по този път е решил да тръгне, изложил е + и - пред евентуалните желаещи, а дали ще има такива или не, няма как да предвидим.

Като цяло държа да отбележа, че схемата е идейна, гъвкава и справедлива. Друг е въпросът колко души ще се престрашат да пробват.
 
От: Re: Автори за локалан новинарски сайт

Хубаво е наоистина да живееш в града за който правиш сайт локалните новини може да ги създаваш много бързо със снимки и тнт, освен да пренаписваш

локалното рекламиране и разбирането с локалния бизнес ще ти докара трафико който никой конкурент не може да получи....

например един такъв градски сайт се е разбрал с местния интернет доставчик техниците като минават слагат за хоум пейдж този сайт ако е достатъчно полезен и интересенсен хората няма да си го сменят, локални новини не препечатани от друго място, прогноза за времето локално... - получаваш истински не зависещ от гугъл трафик

един друг от локалните сайтове собственика си е закачил уебкамера от тях понеже явно живее в центъра и понеже не бях ходил дотогава в този грас си я пуснах да видя как е :)

има още много такива локални неща който може да се напрвят

Даже да живееш в града. Работата на репортер ще отнема прекалено много врме. В смисъл трябва да се занимаваш само с това. От там следва тази деиност да ти носи достатъчно, средства за да се издържш от нея
 
днес пича е щракнал някакво локално сътстезание в детската градина, вчера абитуриентите, препечатал е две новини , озиден едни дупки дето са взели да ги оправят, все неща който вълнуват местните хора, можеше ако е имало съвещание на общиснкия съвет и от там да пусне новини... и се получават нещата


Общо взето много зависи колко голям град и какво работиш... ако си имаш друг бизнес с офис в центъра на града и не е много голям града може да си запълниш времето с един портал :)

Ако имаше сайта конкурент който само препечатва тия дни щепше да е пуснал само две новини...
 
От: Re: Автори за локалан новинарски сайт

днес пича е щракнал някакво локално сътстезание в детската градина, вчера абитуриентите, препечатал е две новини , озиден едни дупки дето са взели да ги оправят, все неща който вълнуват местните хора, можеше ако е имало съвещание на общиснкия съвет и от там да пусне новини... и се получават нещата


Общо взето много зависи колко голям град и какво работиш... ако си имаш друг бизнес с офис в центъра на града и не е много голям града може да си запълниш времето с един портал :)

Ако имаше сайта конкурент който само препечатва тия дни щепше да е пуснал само две новини...
:D
Това форум за првьпроемачи ли е или за репортери
 
От: Автори за локалан новинарски сайт

за потенциала - сайта работи в район в които понятия като импресии, цена на клик са мътна индия... Общо взето практиката при директната реклама е, казва се цена и клиента или я приема или се пазари. Естествено иска сайта да е популярен, но по-горните понятия са без значение......

Отново приказваш глупости. Ясно си личи, че не знаеш как да правиш сайт. Това, че ти не знаеш и не можеш да продадеш рекламата си, не означава, че хората не разбират, подценявате бизнесмените на местно ниво.

coolice ти даде някакви съвети, ако такъв местен сайт се направи добре, с лекота би печелил минимум 5-10к на месец.
 
От: Автори за локалан новинарски сайт

Отново приказваш глупости. Ясно си личи, че не знаеш как да правиш сайт. Това, че ти не знаеш и не можеш да продадеш рекламата си, не означава, че хората не разбират, подценявате бизнесмените на местно ниво.

coolice ти даде някакви съвети, ако такъв местен сайт се направи добре, с лекота би печелил минимум 5-10к на месец.

5-10 k на месец. Има медии с над 10 години опит. Които не печелят толкова...

Добре, приемам, че не знам. Ще ми обясниш ли как?
 
От: Автори за локалан новинарски сайт

5-10 k на месец. Има медии с над 10 години опит. Които не печелят толкова...

Това си е техен проблем, да са се научили.

Добре, приемам, че не знам. Ще ми обясниш ли как?

Да, ще обясня - прави се с акъл!
 

Горе