Търся: Агент за внос от Китай

cross

Well-Known Member
Рейтинг - 100%
41   0   0
Здравейте,
След няколко неуспешни опита да си намеря добър агент за внос на стоки от Китай пускам тема тук. Търся човек/фирма, с когото комуникацията да бъде лесна и безпроблемна. Подчертавам, че става въпрос за много малки по обем стоки, които искам да ни бъдат изпратени с air freight, а не за контейнери и обемисти неща.

За съжаление в България нивото на бизнеса е доста ниско както всички знаем, не се спазват срокове, трябва да се звъни 2 пъти на фирмата, за да си погледне мейла и в общи линии комунакацията ми с подобни фирми до този момент е ужасна. Ще се радвам да споделите препоръки ако сте работили вече с такива фирми/хора.

Благодаря!
 
Ако директно поръчвате от китаеца производител на нещата, не е голяма философия да си ги взимате сами тук на нашето летище от DHL, стига той да може да ги праща по този начин. Занимавката на митница ако документите са ви ок не е голяма.
 
Този много го хвалят по групите, особено в тази на Шерифа:

Мда, 2 седмици ме мотаха и накрая дори не отговориха на последния ми мейл. Искали да товарят цели контейнери видиш ли, много работа било с такива малки поръчки, ама щели да измислят нещо за мен... накрая мотаене до безкрай и тънки намеци да си увеличиш обеча на поръчката. И това при положение, че са ми казали минимална сума на поръчката първоначално, която аз надхвърлям. Изключително лоша комуникация с него и Марияна, към която ме прехвърли след като говорихме.
 
преди години тука от форума ми се предложи, пробвай го ако искаш

Здравейте,
Видях че се интересувате от превоз на товари. Можете да ми пишете за всякакви въпроси на [email protected] сайт: https://mgl.bg/bg/.
MGL BULGARIA
MGL България ООД е международна транспортна и спедиторска компания, която извършва висококачествени и надеждни транспортни и логистични услуги, като предлага гарантирани и удобни срокове за доставка. Нашият екип от специалисти с дългогодишен опит е готов да реагира бързо и адекватно.
MGL България предлага следните услуги:

• Транспорт на всякакъв тип карго (включително опасни товари)
• Температурен контрол
• LCL & FCL контейнери (стандартни, отворени, хладилни, танкери)
• Multi-modal cargo transportation, project cargo handling
• Извънгабаритни и товари с наднормено тегло, Ro-R0 услуги и други
• Магазинаж и препалетиране
• Застраховка, консултации и проверка на стоката
• Митническа обработка на документи
 
Абе като цяло повечето са взели дали, то дори логистичните компании от 10 мейла 8 ще са ти без отговор, затова и както ти казах на ЛС, намери си търговец в Китай, китаец, който да поръчва от другите ти доставчици, това ще ти е най-изгодно и ще ти спести време и пари. Никакъв не му е проблема да ти ги събира тези продукти, защото заемат супер малко място и после да ти ги пуска за насам.
 
Ако директно поръчвате от китаеца производител на нещата, не е голяма философия да си ги взимате сами тук на нашето летище от DHL, стига той да може да ги праща по този начин. Занимавката на митница ако документите са ви ок не е голяма.
Така и така правим митническото оформяне, не това е идеята. Нашите производители доставят само на китайския пазар и не правят международни доставки.

преди години тука от форума ми се предложи, пробвай го ако искаш

Здравейте,
Видях че се интересувате от превоз на товари. Можете да ми пишете за всякакви въпроси на [email protected] сайт: https://mgl.bg/bg/.
MGL BULGARIA
MGL България ООД е международна транспортна и спедиторска компания, която извършва висококачествени и надеждни транспортни и логистични услуги, като предлага гарантирани и удобни срокове за доставка. Нашият екип от специалисти с дългогодишен опит е готов да реагира бързо и адекватно.
MGL България предлага следните услуги:

• Транспорт на всякакъв тип карго (включително опасни товари)
• Температурен контрол
• LCL & FCL контейнери (стандартни, отворени, хладилни, танкери)
• Multi-modal cargo transportation, project cargo handling
• Извънгабаритни и товари с наднормено тегло, Ro-R0 услуги и други
• Магазинаж и препалетиране
• Застраховка, консултации и проверка на стоката
• Митническа обработка на документи
Много ти благодаря!
Абе като цяло повечето са взели дали, то дори логистичните компании от 10 мейла 8 ще са ти без отговор, затова и както ти казах на ЛС, намери си търговец в Китай, китаец, който да поръчва от другите ти доставчици, това ще ти е най-изгодно и ще ти спести време и пари. Никакъв не му е проблема да ти ги събира тези продукти, защото заемат супер малко място и после да ти ги пуска за насам.
Да, това и търся в момента. :)
Въпросът е да не изчезне със стоката все пак, защото и този момент го има
 
Просто някой от тези, с които вече търгуваш. Правиш си поръчката от него и му пращаш другите неща, които искаш и му казваш дали може да ти ги намери, той ако е добър търговец и не е твърде голям ще ти каже, че може да ги намери. Реално ще ги поръча от друго място и ще си сложи надценката и готово. Аз така съм тръгнал с един търговец от само един вид продукт, а в момента зареждам всичко от него, всякакви неща и то по цял контейнер. Агента го ползвам само да се свърже с търговеца ми и да си предадат стоката. Агента е на логистичната компания, на която си плащам и въпреки това агентите винаги се опитват да си сложат още някой лев за нещо, това им е основната функция. А за да не изчезне със стоката може да се ползва някоя платформа посредник, където превеждаш парите, но се освобождават при потвърждение някакво или просто да платиш част от сумата в началото, а друга на следващ етап.
 
Мда, 2 седмици ме мотаха и накрая дори не отговориха на последния ми мейл. Искали да товарят цели контейнери видиш ли, много работа било с такива малки поръчки, ама щели да измислят нещо за мен... накрая мотаене до безкрай и тънки намеци да си увеличиш обеча на поръчката. И това при положение, че са ми казали минимална сума на поръчката първоначално, която аз надхвърлям. Изключително лоша комуникация с него и Марияна, към която ме прехвърли след като говорихме.
Толкова го гледам да го препоръчват из темите на тази група, че реших, върши работа и са доволни. Такъв фидбек като твоя не съм засичал, когато става дума за него. Склонен съм да вярвам, защото аз нямам инфо от първо лице. ;)
 

Горе