Адсенсе отряза рекламите за GSM

elflame

Well-Known Member
Какво се случва защо от адсенсе отрязаха приходите от банерите за GSМ от 1 февруари спада е с 90% ако си имал 50евро сега са 5евро

По принцип си мислех, че спада на приходите са си от месеца и няма друга причина но днес като разгледах банерите и се шашнах направо при мобилния баннер 320х100 спада е -90% при еднакъв трафик
 
Трафика е легален да при вас имали такава закономерност или не ползвате този размер баннер, по принцип как са ви баннерите за GSM?
 
Мисля, че проблемът е в българските рекламодатели, които гледам въртят едни и същи реклами. За да има кликане, трябва да има и разнообразни реклами. Поне при мене от месец на сам са почти един и същи. Забелязал съм, че когато пуснат някоя нова реклама в мрежата си и веднага ми се покачват кликовете, а оттам и PRM
 
Никакво значение няма, стига да ти е 100% легален трафика.

Напротив, има голямо значение от къде е трафика.
 
Напротив, има голямо значение от къде е трафика.

На много места хора като теб са го казали ясно, че има значение дали трафика идва от фацето но кво да правиш винаги има някой който си пее песничката тралала тралала :D
 
На много места хора като теб са го казали ясно, че има значение дали трафика идва от фацето но кво да правиш винаги има някой който си пее песничката тралала тралала :D

Хей, песнопойке, и ти пееш същата песен. Това, че си казал нещо не означава, че и други не мислят като теб и не трябва да говорят същото!

Колеги, защо Гугъл не харесва трафика от Фейсбук, според вас?

Защото е "лош" трафик.
 
Лош, ама сваля правителства и избира президенти.
Започва войни (Сирия), прави Арабски революции и манипулира общественото мнение.
 
До Странника: Какво значи, че трафикът е "лош"? Сайтове като Viralnova и Buzzfeed печелят милиони на месец само чрез ФБ! При тях не е лош, но при нас е лош? Не е лош, просто конвертира доста по-слабо от органика, но пак се печели достатъчно, стига да имаш голяма база истински фенове под формата на ФБ страници.
 
Колеги, защо Гугъл не харесва трафика от Фейсбук, според вас?

защото 99% от хората във фейсбоклук ще разделя на:
- прости
- влезли за забавление

много трудно може да накараш един прост да си купи нещо. трябва да имаш много голяма база от прости
 
До Странника: Какво значи, че трафикът е "лош"? Сайтове като Viralnova и Buzzfeed печелят милиони на месец само чрез ФБ! При тях не е лош, но при нас е лош?

И е така, и не е така. :)
 
И е така, и не е така. :)
Журналист интервюира овчар:
- По колко килограма вълна дават овцете ви?
- Кои – черните или белите?
- Черните.
- По два килограма.
- А белите?
- И те по два килограма.
- А колко мляко дават?
- Черните или белите?
- Ами черните...
- По два литра.
- А белите?
- И те по два литра.
Журналистът е вече съвсем объркан:
- Добре де, защо все питате – черните ли, белите ли…
- Ами виж сега, черните овце са мои…
- Аха, ясно... А белите?
- И те са мои.
 
Момчета този спор се води от доста време! Но темата не е за PRM, а за мобилните баннери, за целия януари на баннера 320х100 имам по 1000 клика и на 1 и 2 февруари станаха 100 клика при едни и същи нива на трафик и източник на трафика???

Лично аз нямам обяснение, погледнете си при вас имали такава закономерност при този размер баннер.
 
Не мисля, че от Фейсбук трафикът е "лош", а зависи откоя държава идва. Средата на октомври миналата година пуснах сайт, който беше с почти 99% Фейсбук трафик и RPM от 0,95 до 1,50 евро, но имах тогава и доста трафик от Западна Европа, САЩ и Канада.
 
Хей, песнопойке, и ти пееш същата песен. Това, че си казал нещо не означава, че и други не мислят като теб и не трябва да говорят същото!

Повече имах предвид, че хората като теб са го казали ясно но се намира винаги някой да твърди обратното и да си знае неговото
 
Лично аз нямам обяснение, ...

Е, има си обяснение: От Адсенс имат изисквания за определено поведение на посетителите в сайт, и когато според Адсенс тези изисквания не се покрият, следва орязване на кликове, суми... . Вместо да се вайкате, вземете и отделете малко време и потърсете и прочетете информация, и ще знаете кое защо се случва и как да подобрите нещата.

Повече имах предвид, че хората като теб са го казали ясно но се намира винаги някой да твърди обратното и да си знае неговото

А, помислих, че нещо се заяждаш, извинявай. Иначе - да, винаги има недоволни, но съм забелязал, че тези хора не знаят как да управляват нещата и все другите им виновни.
 

Горе