Ако.... еврото падне?

dalasweb

Well-Known Member
Какво ли ще стане,ако еврото падне и всички държави си върнат националните валути?
Дали пък апартаментите в булгариа ще станат по 15 хиляди лева като преди и на село къщятите по 5 хилки.А курвите на магистралата да минат към марката?:)
 
От: Ако.... еврото падне?

нема никакво значение, освен ако нямаш колосални спестявания в евро, Защото ако апартаментите станат по 15 000 лв, всички ще имат пари да си ги купят, и лека полека цената ще се вдигне, докато не стигне до някакво равновесие.
Няма да забогатееш , освен ако нямаш кредити в Евро, които обслужваш без проблем и по някакъв начин да се обезцени еврото, а левът да задържи позиция спрямо германската марка
 
От: Ако.... еврото падне?

те така си и говореха през 97 да не се размечтавам,когато лева се обезцени и мойта последна заплата беше точно 8 доларес.И друго как е възможно апартамент струващ 12-15 хиляди около 2000-2001 година ,веднага с влизането НИ в европа да стане 45-50 хиляди!
 
От: Ако.... еврото падне?

Причината за повишаването на цените на бг имотите в сравнение с 2001-2002 не е в еврото. Цените на имотите се качиха заради поправка в закона, с която се даде възможност на чужденците да купуват бг имоти. А това че сме член на НАТО и ЕС засили още повече интереса. До преди няколко години в Македония имаше същото ограничение, не знам до колко това се е отразило това на пазара, но някой ден с влизането им в ЕС цените и на техните имоти ще се покачат както стана и в бг.

П.П. Ако някой знае как са цените там може да сподели, тъй като може да се окаже добра инвестиция.
 
От: Ако.... еврото падне?

Какво ли ще стане,ако еврото падне и всички държави си върнат националните валути?
Дали пък апартаментите в булгариа ще станат по 15 хиляди лева като преди и на село къщятите по 5 хилки.А курвите на магистралата да минат към марката?:)

КАКВА ЩЕ Е ФАЙДАТА ЗА ТЕБЕ АКО СТАНАТ ПО 15 000 ЛЕВА АПАРТАМЕНТИТЕ?

мислиш ли че няма да се срине лева и 15 милиона да са = на 15 000 ?

ако апартаментите са по 15 000 това означава че заплатите ще са по 150 долара
как със 150 долара заплата ще си купиш апартамент за 10 000 долара?
 
От: Ако.... еврото падне?

те така си и говореха през 97 да не се размечтавам,когато лева се обезцени и мойта последна заплата беше точно 8 доларес.И друго как е възможно апартамент струващ 12-15 хиляди около 2000-2001 година ,веднага с влизането НИ в европа да стане 45-50 хиляди!

ама това ти пея :)

2000 -2001 колко беше заплатата?

200 лева беше средна заплата в София
помня един ми предлагаше за 8 000 лева боксониера...
за мен беше невъзможно да си го помисля дори да я купя.

тогава долара командваше
за 10 000 долара беше един нормален апартамент...
това 10 000 долара бяха невъзможни пари- ако чакаш на заплата.
 
Re: От: Ако.... еврото падне?

Причината за повишаването на цените на бг имотите в сравнение с 2001-2002 не е в еврото. Цените на имотите се качиха заради поправка в закона, с която се даде възможност на чужденците да купуват бг имоти. А това че сме член на НАТО и ЕС засили още повече интереса. До преди няколко години в Македония имаше същото ограничение, не знам до колко това се е отразило това на пазара, но някой ден с влизането им в ЕС цените и на техните имоти ще се покачат както стана и в бг.

П.П. Ако някой знае как са цените там може да сподели, тъй като може да се окаже добра инвестиция.

всъшност въпроса е комплексен хората си помислиха че чужденците ще ги изкупят и ще станат толкова скъпи че българин няма да може да си ги позволи , отделно се отпуши и кредитирането банките даваха 110% ПАПАПАПА кредит за жилище, някой си помислиха че хванали господ за шлифера... и я добутахме до там.... като спряха да дават лесно и да искат самоучастие и 30% и я добутахме дотук....

ето я любимата ми статия за балона и причините
http://www.capital.bg/biznes/imoti/2004/12/25/229434_hronika_na_edna_predizvestena_spekulaciia/

иначе по темата ако еврото падне с 30%-40% ще се по конкуретноспобни спрямо турските зеленчуци и спрямо турския туризъм...
 
От: Ако.... еврото падне?

колелото на историята се върти :)

та догодина надолу - по нататък нагоре, пак надолу и така
и евро и имоти и курнишони...
 
От: Ако.... еврото падне?

Споко бе, това с падането няма как да стане туко така има много силни интерси, а дори и да падне няма да стане от неделя за понедлник, изведнъж - ще отнеме малко повече време всички големи играчи, да се превалутират, а като почне това значи е ясно къде ще духа вятъра.

При разпад евро остава марка, моментално БНБ купува германски дцк и всичко тип топ, е верно е че превалутирането и деноминрането ще е по някъв доста странен курс но в най-лошия случай ще е по ECU-то на германия, а и не забравявайте че БНБ има резерви в евра, които подържат м0 паричен агрегат така че няма кво лошо се случи от тази гледна точка, Лошото е че ни чака яка световна депресия, нокой няма полза.

А какво ще се случи, ще вземат пак куци решения на 9-те днес ЕЦБ свали с 25 базис пунката лихвените равнища до 1%, Супер Марио, Новия на ЕЦБ - Марио Монти яко сваля, после ще направят дългово финансиране с частни инвеститори, но пак няма е от позла и накрая ще превърнат ЕЦБ в кредитор от последна инстанция и тогава печатницта ще почне. Като цяло обезценката добре би ни дошла - все едно индиректно ни е паднал вал. борд - износа ще расте, местното производството и то ще расте, само ще го духаме от към вноса(и по точно на енергийни ресусрси), но пък готиното е че и дългоовете ни в евро ще паднат.
 
От: Ако.... еврото падне?

Всъщност, ако еврото се обезцени, левът съответно също ще падне, защото сме във валутен борд. Единствената полза ще бъде за тези, които си имат спестявания в долари, или преди да се срине еврото си закупят такива на сегашната цена.
 
От: Ако.... еврото падне?

Бени, лева няма се обезцени така както евротото, просто лева ще се обезцени към Х пазарна кошница в евро, но лева ще е със същата покупателна сила спрямо пазарната ни кошница която е в Лв. Т.е. и 100 евра да имаш ще си купиш 200 кг домати( 1кг домати е 1лв) при 50% обезценка пак 100 евра ще ти купят 200кг домати фиксирани сме 1:2, само дето тука е тънкия момент, ако 1 кг домати в германия е 50 евро цента(т.е. пак 200 кг домати) и да кажем еврото се обезцени двойно т.е. един кг домат става 1 евро то чичкото от германия с тези 100 евро доходи ще си купи 100кг домати, но ще има потребност за още 100, та в този момент бай Иван дето изнася домати за германия ще удари кьоравото :D Това е положителната част, както и че ще има ръст на местното произвдоство и намаление на дълга ни в евро но минуса е повишен внос и то на енергийни ресурси.
 
От: Ако.... еврото падне?

Coolice добра статия дал, ето това една много стойносттна и с много точен анализ, за това какво е в УС и е показателно пътя който ЕС върви, само дето се надявам нашите шмекери да се окажат по умни от хамериканските:

http://www.investor.bg/news/article/121417/363.html
 
От: Ако.... еврото падне?

нещо се случва в еврозоната переспективно с еврото - имам предчуствието, че всичко ще се срине за 3-5 дни, но не знам кога
 
От: Ако.... еврото падне?

хехе чак ми е кеф, да чета такива апокалипсиси в реално време, още малко и ще е дошло времетото за сеидба. Това е целия сценарайй, края на света къвто го знаем и в един щастлив ден се будим и всичко е спасено и се оказало че е една голяма спекулация на Goldman Sachs с оснвона заслуга на леля меркел и чико кози .....
 
От: Ако.... еврото падне?

това с доматите хич не го схванах,но се замислих за китайските стоки.Дали те не са за случващо се с еврото?Защо няма закон в Европа с който да се забрани внос на стоки от Китай.Всичко да се први и върти у европата.По този-начин европейските стоки ще бъдат произведени в европа и ще има работни места за безработните.А не да се изнастт цели заводи извън европа.Винаги съм се запитвал един беден европеец ,колко кюфтака може да хапне ,за разлика от един богат европеец?
 
От: Ако.... еврото падне?

Абе оставете ги тия измислени валути. Обръщайте всичко в диаманти или инвестиционно злато. Там поне няма какво толкова да се обърка :)))
 
От: Ако.... еврото падне?

Да, няма, сега както раздуха балона със златото, след време като го пукнат, знаете ли колко народ ще фалира и колко спекуланти ще забогатеят?
 
От: Ако.... еврото падне?

И какво ще рече това, че ако обърна всичките ми спестявания в долар, и валутата евро се срине, ще западне малко и лева, дефакто долара ще се вдигне, и в крайна сметка, ще обърна в лева и уви, ще стана доволно богат?

Или..? Сметките ми не излизат, или е прекалено явно ?
 

Горе