Ако пред теб изпуснат 20-тачка

От: Ако пред теб изпуснат 20-тачка

Напротив , според мен доста хора ще върнат парите и в България.
 
От: Ако пред теб изпуснат 20-тачка

Извинявай ама виж в каква оживена улица е направен този тест , ако го направят и тук с много хора така повечето ще върнат.. ако е някаква задънена улица тогава виж кво става
 
От: Ако пред теб изпуснат 20-тачка

Виждал съм на живо как си прибират парите и веднага в другата посока.
За това и пуснах темата.
Доста хора видяха но само един изтича при човека да му каже за изпуснатите пари.
 
От: Ако пред теб изпуснат 20-тачка

Според мен повечето ще му върнат парите и в България. Разликата е, че ако видят някой друг да ги прибира, просто ще си отминат...
 
От: Ако пред теб изпуснат 20-тачка

Кохорта, с клипче налазваш комюнитито, а и не си пуснал още линк:)
Репутация от мен:)
 
Преди година-две пред мен в Кауфланд един мъж си изтърва към 100 лв, и без колебание ги върнах. Представете си това да са му парите за месец, трябва да съм голям идиот да не ги върна.
Иначе ако направят същия експеримент на някоя улица на която няма хора, резултатите ще са доста по-различни .
 
От: Ако пред теб изпуснат 20-тачка

А на мен ми се е случвало продавачка в някой магазин да ми върне повече пари, винаги им казвам :)

Интересно е обаче, колко хора биха върнали по-голяма сума, ако я намерят на улицата? :)
 
От: Ако пред теб изпуснат 20-тачка

Аз веднъж изтървах в една патрулка 20 лв. и не ми ги върнаха :lol:
 
  • Like
Реакции: Sky
От: Ако пред теб изпуснат 20-тачка

Интересно.
В България последните години има няколко случая в които се връщат сериозни суми.
Спомням си за един железничар който върна седем цифрена сума разпиляна по релсите и без пукнат човек наоколо.



Аз веднъж изтървах в една патрулка 20 лв. и не ми ги върнаха
Май ще отварям нова тема за униформените в патрулките и техните издънки:)
Минавал съм с подкуп - 1лв . (един лев)
 
От: Ако пред теб изпуснат 20-тачка

Точно тематично. На ъгъла на Патриарха и Витошка, до спирката на тролейте има една бутка за ядки. Преди около месец жената която продава ми върна 2 лева повече. 10 минути по-късно забелязах и ходих да и ги върна. Преди 15-20 минути си купувам ядки от същото място и същата жена е там. Взимам си разни неща, плащам 12 лева. Прибира ми ги в пликче взимам си ги и тръгвам. Бъркам да си взема макадамия и осъзнавам, че я няма. Връщам се до бутката и казвам на жената че не ми я е дала - а тя отговори "Как да не съм я дала, няма как. Изгубили сте я..." Няма как да я изгубя но не ми се спореше...

Та, както са казали хората "Няма ненаказано добро..."
 
От: Ако пред теб изпуснат 20-тачка

По принцип мисля, че ще ги върнат, но съм свидетел на следната случка. Един приятел се прибира за малко до тях. Във входа се среща с някакъв комшия с дете, познаваха се тъй като си размениха реплики. Същия човек си изпуска 20 или 40 лева и моя човек ги прибра без да се замисля и не му ги върна. После се връща при мен и ми разправя как човека си, е изпуснал парите и, че не му ги, е върнал. След като му казах, че много зле, той вика: бате не го мисли тоя има пари...
Така, че според мен си, е до човека, а не до държавата, ако ще в Германия да сме съм сигурне, че има такива хора, които също биха прибрали парите :)
 
От: Ако пред теб изпуснат 20-тачка

Бъркам да си взема макадамия и осъзнавам, че я няма. Връщам се до бутката и казвам на жената че не ми я е дала - а тя отговори "Как да не съм я дала, няма как.

Кой туй нещо?
 
От: Ако пред теб изпуснат 20-тачка

Макадамията, известна още с името австралийски орех, е изключително вкусна и питателна храна, полезна както за подрастващите, така и за тези, които искат да намалят нивото на холестерол в кръвта си. С лек привкус на лешник и особено богата на белтъци и калций, макадамията е продукт, който се вписва идеално във всяка диета за редуциране на килограмите.

http://www.bb-team.org/articles/3916_makadamiya
 
От: Ако пред теб изпуснат 20-тачка

Та, както са казали хората "Няма ненаказано добро..."

огледално на "всяко зло за добро"
абе що за народ сме все тъпи и отрицателни,поговорки,максими,сентенции и какво ли не имаме
 
От: Ако пред теб изпуснат 20-тачка

Винаги съм си мислел, че парите ще ги взема, но на.... имам няколко случая вече и връщам парите...
Пред мен са изпускали портмонета, падали са пари и от задни джобове, но винаги съм ги връщал и бягал след хората...
Веднъж намерих нам си колко кинта и обиколих маса народ докато не се уверя на кой са и да ги върна.

Пфууу пуста му съвест, винаги си мисля, че ще си взема ама ей го на :D :p
 
От: Ако пред теб изпуснат 20-тачка

Кой туй нещо?

Някакъв много скъп орех.

Самый дорогой орех в мире – макадамия . Его выращивают меньше, чем производят черной икры. А все из-за того, что ядра макадамии с трудом отделяются от скорлупы.

Източник

Макадамията, известна още с името австралийски орех, е изключително вкусна и питателна храна, полезна както за подрастващите, така и за тези, които искат да намалят нивото на холестерол в кръвта си. С лек привкус на лешник и особено богата на белтъци и калций, макадамията е продукт, който се вписва идеално във всяка диета за редуциране на килограмите.

На български
 
От: Ако пред теб изпуснат 20-тачка

С 20 лева няма да стана по-богат или да си реша някакъв проблем, но за някой пенсионер примерно може да са седмичната му дажба или даже месечна :(
 
От: Ако пред теб изпуснат 20-тачка

Мерси на всички дето пуснаха инфо за ореха. Не съм го срещал тука, ама ще го издиря да го кусам:)
 
От: Ако пред теб изпуснат 20-тачка

Може би е малко офтопик мнението ми, но ще напиша, та:
Преди няколко дни имах работа в жк Иван Вазов (столичен квартал) и бях намусен целия ден, буквално киселяк. Та гледам във въпросния квартал една възрастна жена влачи някакъв стол, буквално сантиметър по сантиметър и попитах - ''Искате ли помощ''
Възрастна жена ми посочи близките кофи и аз загрях, че този стол е за боклука. Та го взех и го метнах там (50-ма метра). Връщам се при въпросната дама за да поттвърди, че точно това е било заданието, че не бях напълно сигурен и тя какво ми отговаря - ''Вчера станах на 100 години, чадо и разчиствам апартамента, след празненството''..
Не знам, ама като й видях благодарната физиономия ми грейна една усмивка, която не успях да си я махна до края на деня:). Поприказвахме си 2-3 минути, била 48 години учител в местно училище:).
Та с това искам да кажа, че в крайна сметка нека да пуснем една усмивка на непознат и гледайте на комплексирания бугарин реакцията:) Ще трябва да е голям майтап:)
 

Горе