Алтернатива на адсенс

Solmyr

New Member
Здравейте!

Първият ми пост в този форум :)

Днес сайта ми беше отхвърлен от адсенс с довод "твърде малко съдържание". Разбирам, че на гугъл му е нужен доста текст за да си хареса ключови думи и гугъл смята, че само сайтовете с много текст са полезни за потребителите.

Сайта ми е едва на 2 месеца, но вече съм получил 3 имейла от потребители да ме поздравят колко им бил полезен сайта. Сайта не е тип постове а по-скоро онлайн инструмент/справочник. Работил съм в сферата, в която попага сайта и съм сигурен, че е много полезен, понеже аз самия съм търсил подобно нещо многократно. Сайта е добре таргетиран в отрасъл земеделие за български потребители, където междудругото се рекламира много.

Лично аз съм кодирал всичко (с Yii2 и bootstrap 3) а не готов CMS.
Самия гугъл ранк също не ме долюбва и не показва резултатите не в началато, но мисля, че потребителите имат друго мнение за сайта. Ето по какво съдя:
Pages/session - 4,9
average session duration - 3:20 min
Returning visiotrs - 40%
(в същност не съм сигурен дали е добре, нямам база за сравнение)

Познавам потенциаллните фирми, които биха рекламирали но нямам фирма, с която да фактурирам за директен маркетинг.

Към въпросите :)
1. Други PPC агенции за БГ пазара?
2. Мога ли да привлека рекламодетел без да имам фирма? Те ще искат фактура.
3. Алтернативни методи на монетизация?
4. Предложения?

Доста се постарах, изгубих толкова много време, а това с липсата на монетизация ме демотивира да създавам качество.
 
Последно редактирано:
Между другото и на мен ми хареса сайта ти и сигурно е полезен. Но, за да правиш пари онлайн трябва да се хареса и на гугъл.. Можеш да се регистрираш за афилейт програми или реклама на такива препарати. Според мен, обаче, трябва да удовлетвориш гугъл и програмата адсенс. Вгради си блог в сайта. Там пиши новини по темата или съвети. Друг начин е да си създадеш форум към сайта. Общо взето или ти трябва да запълваш със съдържание или потребителите.
 
Благодаря за отговора.

Първоначалната ми идея не бяха пари, но след потрошеното време искам и да има нькакъв стимул или поне да се плащат разходиете по хистинг/домейн.

Сложих секция с въпроси/отговори вместо форум за да е по-лесно за потребителите. Средната възраст на потребителите ми е доста висока затова гледам да улесня максимално. Да, също мисля да добавя секция с полезни статии, но исках да видя, че всичкия този труд има смисъл.
Според мен е изключително глупаво да се мисли, че само дълги статии носят полезност на потребителите. Аз специално като човек с малко свободно време и лека дислекция искам възможно най-синтезирана информация, която да реши дадения ми проблем. Дори се изнервям кагато трябва да прочета стена от текст за нещо, което може да се каже с 2 изречения.
Гугъл стимулира заблатен текст пълен с глупости, направен за да заблуди потребителя да стои повече на дадена страничка и покрива някакви нормативи на недоизмислен бот, а кратката синтезирана информация я наказва. Уж идията на гугъл е възможно най-бързо да задоволи нуждата от информация а то какво било. От къде да знаяг в гуъл, че инструмента, който съм направил е изключително полезен за земеделци и любители градинари. Нищо чудно, че падат приходите в адсенс, с подобна стратегия.
 
Еми то и за адсенс също е нужна фирма и то по ДДС (ако искаш да си легален де).
 
Няма значение на колко време ти е сайта, а как изглежда за Гугъл Адсенс. Профили и сайтове се одобряват и на две седмици. Погледни сайта от неговата гледна точка и ще разбереш защо не са те одобрили. Вярно е, че имаш много и полезно съдържание... но толкова. Съдържание тип "каталог". Нямаш нито една статия. Нямаш нито едно видео. Нямаш нито една снимка. Ако си беше направил труда да напишеш поне 5 статии със снимки и евентуално видео, ако беше сложил снимки на препаратите и на земеделските култури - без съмнение щяха да те одобрят.Това дали на теб ти харесва или не е без значение: искаш ли да се възползваш от нечия програма, трябва да отговаряш на техните условия.

Иначе статистиката на поведението на хората в сайта ти е отлично.

Фирма се прави лесно. Направо прави фирма и почвай да продаваш това, което пишеш в сайта. Ще печелиш с пъти повече от Адсенс или от други рекламни мрежи.
 
Няма значение на колко време ти е сайта, а как изглежда за Гугъл Адсенс. Профили и сайтове се одобряват и на две седмици. Погледни сайта от неговата гледна точка и ще разбереш защо не са те одобрили. Вярно е, че имаш много и полезно съдържание... но толкова. Съдържание тип "каталог". Нямаш нито една статия. Нямаш нито едно видео. Нямаш нито една снимка. Ако си беше направил труда да напишеш поне 5 статии със снимки и евентуално видео, ако беше сложил снимки на препаратите и на земеделските култури - без съмнение щяха да те одобрят.Това дали на теб ти харесва или не е без значение: искаш ли да се възползваш от нечия програма, трябва да отговаряш на техните условия.

Иначе статистиката на поведението на хората в сайта ти е отлично.

Фирма се прави лесно. Направо прави фирма и почвай да продаваш това, което пишеш в сайта. Ще печелиш с пъти повече от Адсенс или от други рекламни мрежи.

1. Напълно ми е ясно защо съм отхвърен.
2. Снимка на препарат е абсурдно. Каква полезност има в снимка на една туба?
3. "Ако си беше направил труда" нямаш си на представа колко време съм отделил.
4. Не е въпроса дали на мен ми харесва е каква е идеята? Безмислени снимки на туби и преразказан текст е безмислено. Защо му е на гугъл да вади една и съща информация казана по 10 начина. Нямам намерение да правя поредния тъп блог.
5. Да правя фирма за сайт, който не му е ясна съдбата и да отроша маса пари за нищо. Кой тук е тръгнал първо с фирма и после със сайтове?

Благадаря за мнението.
 
1. Напълно ми е ясно защо съм отхвърен.
2. Снимка на препарат е абсурдно. Каква полезност има в снимка на една туба?
3. "Ако си беше направил труда" нямаш си на представа колко време съм отделил.
4. Не е въпроса дали на мен ми харесва е каква е идеята? Безмислени снимки на туби и преразказан текст е безмислено. Защо му е на гугъл да вади една и съща информация казана по 10 начина. Нямам намерение да правя поредния тъп блог.
5. Да правя фирма за сайт, който не му е ясна съдбата и да отроша маса пари за нищо. Кой тук е тръгнал първо с фирма и после със сайтове?

Благадаря за мнението.
Говориш като човек, готов да се откаже, а идеята ти е хубава. Познавам хора, които се занимават с такава тематика и знам, че намират трудно информация, а твоята е подредена и добре структурирана. Колко е полезна не знам. Остава само да си поддържаш една секция (блог) със статии, новини, напр. идва пролетта и лозята трябва да се изрежат или третирайте с еди какво си срещу еди какво си. Даже нека не са новини, за да са циклично актуални през годините и сезоните и готово. Не се отказвай, ами попиши малко. При теб е хубаво, че ще пишеш по позната и явно интересна за теб тематика.
 
Solmyr - няма абсолютно никакво значение колко труд си отделил. Нещата са ясни: искаш ли да се възползваш от нечии услуги, то трябва да отговаряш на техните правила. Точка!

Колкото до "снимката на една туба" - нямаш си и представа колко е полезна.

Пък това, за фирмата... явно не ти се работи а търсиш оправдание за всичко. Аз, а и не само аз, а въобще ако е някой друг на твое място, с твоя сайт, може да прави много пари (разбирай 4-5 цифрена сума на месец). А още повече ти имаш знания и опит, с твоите знания и опит може да правиш и шестцифрени суми на месец. Но ти не, ти си стой на едно място и се оплаквай.
 
Говориш като човек, готов да се откаже, а идеята ти е хубава. Познавам хора, които се занимават с такава тематика и знам, че намират трудно информация, а твоята е подредена и добре структурирана. Колко е полезна не знам. Остава само да си поддържаш една секция (блог) със статии, новини, напр. идва пролетта и лозята трябва да се изрежат или третирайте с еди какво си срещу еди какво си. Даже нека не са новини, за да са циклично актуални през годините и сезоните и готово. Не се отказвай, ами попиши малко. При теб е хубаво, че ще пишеш по позната и явно интересна за теб тематика.
Да имам подобен замисъл, но да си призная много повече удоволствие изпитвам в писането на кода отколкото да пиша текст към аудитория. Така като гледам май само с удоволствието ще си остана :D. Тия дни ще добавя секция със статии/новити (едно и също е :p), кода е почти готов.
 
1. Не е задължително да е само гола туба. Може да е лого, може да е бутилка. Примерно това викаш е лошо да се интегрира в статия!? Напротив....
2. Много голяма полезност има! Не само за гугъл....
3. Явно не е достатъчно!
4. Не е въпроса как си мислиш ти, че е правилно, а как е правилно да се прави в действителност. Хората ти казаха, че сайта макар и полезен, не е структуриран добре. Гугъл не харесва такива сайтове тип каталог и то навързан целия с тагове. В "очите" на гугъл нямаш съдържания, както е видно.
5. Точно така, каруцата се слага след коня!



1. Напълно ми е ясно защо съм отхвърен.
2. Снимка на препарат е абсурдно. Каква полезност има в снимка на една туба?
3. "Ако си беше направил труда" нямаш си на представа колко време съм отделил.
4. Не е въпроса дали на мен ми харесва е каква е идеята? Безмислени снимки на туби и преразказан текст е безмислено. Защо му е на гугъл да вади една и съща информация казана по 10 начина. Нямам намерение да правя поредния тъп блог.
5. Да правя фирма за сайт, който не му е ясна съдбата и да отроша маса пари за нищо. Кой тук е тръгнал първо с фирма и после със сайтове?

Благадаря за мнението.
 
Solmyr - няма абсолютно никакво значение колко труд си отделил. Нещата са ясни: искаш ли да се възползваш от нечии услуги, то трябва да отговаряш на техните правила. Точка!

Колкото до "снимката на една туба" - нямаш си и представа колко е полезна.

Пък това, за фирмата... явно не ти се работи а търсиш оправдание за всичко. Аз, а и не само аз, а въобще ако е някой друг на твое място, с твоя сайт, може да прави много пари (разбирай 4-5 цифрена сума на месец). А още повече ти имаш знания и опит, с твоите знания и опит може да правиш и шестцифрени суми на месец. Но ти не, ти си стой на едно място и се оплаквай.

Това със цифрите ми е интересно. От къде имаш такава информация? Мога ли да видя статистика или нещо. Не се заяждам просто искам да разбера дали има реален потенциал цялата ситуация. Това е ми е първи сайт и нямам идея какав потенциал има.

ПС:Човече незнам от къде ги вадиш тия заключения - "не ти се работи" :D
 

Горе