Американски президент

Кой подкрепяте?


  • Общо гласове
    48
  • Poll closed .

cross

Well-Known Member
Интересно ми е защо още няма такава тема...
Та - айде да коментираме малко и американската политика, защото тя също е свързана с нас, и то май по-пряко, отколкото предполагаме.

За кой сте? Според мен лично си е еволюция жена-президент, а ако Тръмп стане "лидер на света" ще стане трагично. Той е отличен маркетинг експерт - в последните дни гледах всичките му изяви и се впечатлих от това, което прави - има изключителен усет да контролира масите - първо обещава, после си играе със страховете на хората и очерня конкуренцията. Присъствието и кампанията му са много добри - вижте само профила му в Twitter. Има шансове и честно казано ме е страх да не ставе президент. Ако се насочи към бизнеса ще натрупа още милиардчета :D
Все пак кандидатурата му е логична - като се уядеш и забогатееш, какво друго да искаш освен власт, а каква по-голяма власт от президент на Америка?

За Клинтън - Няма спор, че има повече компетенции от него и самият факт, че е жена сега може да и даде допълнителни гласове. И тя не е подходяща, но пред Тръмп е истинско злато. И казвам, че не е основно заради партията й, чийто убеждения са точно онези, които не донесоха на света нищо добро - всички знаем, че там политиката не се води от президента, а от кабинетите им, което направи някои от тях големи карикатури...


Та...нека започваме :D
 
От: Американски президент

В САЩ за първи път има силна поляризация между кандидати, борещи се за избиратели с определено ниво на умствено развитие. Доналд Тръмп е кандидатът на най-глупавата и необразована част от бялото население, а за Клинтън остават всички останали, включително и малцинствата, които може да се окажат недостатъчно за победа, в зависимост от избирателната активност.
 
От: Американски президент

Интересно ми е гласувалите за Тръмп наистина ли го мислят или приемат ситуацията на шега?
Иначе:
Хилъри Клинтън: "На мъж, който се ядосва от пост в Туитър не могат да му бъдат поверени ядрените кодове" :D:lol: Тва изби рибата
 
От: Американски президент

Интересно ми е гласувалите за Тръмп наистина ли го мислят или приемат ситуацията на шега?
и какво му е на Тръмп? Той ако беше глупав нямаше да е милиардер не мислиш ли?
 
От: Американски президент

и какво му е на Тръмп? Той ако беше глупав нямаше да е милиардер не мислиш ли?

Оооо, той е изключително умен и това не може да се оспори. НО! Не става за президент. Може да контролира масите много добре, но това не значи, че е компетентен за политик - с други думи той е човек, който търси разнообразие, вълнение и ВЛАСТ. Така че ще е катастрофален избор ако го изберат...
 
От: Американски президент

Интересно ми е гласувалите за Тръмп наистина ли го мислят или приемат ситуацията на шега?
Иначе:
Хилъри Клинтън: "На мъж, който се ядосва от пост в Туитър не могат да му бъдат поверени ядрените кодове" :D:lol: Тва изби рибата

Ти сам си отговорил в първия пост. Убежденията на Клинтън не носят нищо добро на света. За мен въпросът не е кой от двамата е по-умен, а кой е по-лош човек. Мисля, че Клинтън е много по-голямо зло.
 
От: Американски президент

и какво му е на Тръмп? Той ако беше глупав нямаше да е милиардер не мислиш ли?
Най-простият аргумент, че Тръмп не трябва да става президент е, че е много лош човек. Справка, биографията му. Той е отрицателен герой, точно като по филмите. Хилари също има много кусури, но е по-малкото зло.
 
От: Американски президент

Най-простият аргумент, че Тръмп не трябва да става президент е, че е много лош човек. Справка, биографията му. Той е отрицателен герой, точно като по филмите. Хилари също има много кусури, но е по-малкото зло.
:) добрите герои не правят пари и печелят само по филмите. Това че е прям и казва истината не значи че е глупав и/или лош политик. (не съм му чел биографията), това че е милиардер ми е достатъчно.
 
От: Американски президент

:) добрите герои не правят пари и печелят само по филмите. Това че е прям и казва истината не значи че е глупав и/или лош политик. (не съм му чел биографията), това че е милиардер ми е достатъчно.

Няма да е зле да се запознаеш, ето ти бързо видео по случаят:
[video=youtube;Ej1hlQgwXcA]https://www.youtube.com/watch?v=Ej1hlQgwXcA[/video]
С две думи, ако не е било баща му и наследството му и ако вкараш редицата фалирали проекти/бизнеси надали е щял да прави нещо повече от обръщане на бургери ...
Тръмп няма добри име сред средите на предприемачите/бизнсемните и то от ранг стотици милиони и милиарди - просто защото всичко каквото реши да създаде го осира, а в в НИ и то луксозните не създаваш голяма стойност за обществото ... като цяло Тръмп с нищо съществено, което има стойност не се свързва освен с няколко сделки от преди десетки години(най-вероятно пред прекият надзор на баща му). Иска се и да имаш акъл за да не загубиш богатстовото си, така че не е като да е хептен прост( за почти цял живот ако това не е научил, смятай какъв президент ще е). Страшен е в популизма и риториката и да говори глупости и да омайва маргиналите ... Не че Хилъри е стока, но там друга работа.
 
От: Американски президент

Че е прям е вярно, но лъже ежедневно като разпран циганин и повечето пъти го хващат и изобличават. Освен това е фурнаджийска лопата и си сменя постоянно мнението според посоката на вятъра. А парите не виждам какво общо имат с темата. Хилари също е богата.
 
От: Американски президент

Доживяхме тъмнокож президент на САЩ, време е и за жена президент, лично нямам предпочитания за двамата, но мисля че Хилъри ще спечели.
 
От: Американски президент

Не може ли да се кандидатира някой независим трети кандидат ,който да не е нито от републиканците нито от демократите.
Който и да е ,ще е по-поносим от тия двамата.
 
От: Американски президент

И кой ще е тоя кандидат, който може да извади 1-2 милиарда, за да си плати сам кампанията? Сигурно има двама или трима американци, които могат да си позволят такъв разход, обаче не ми се вярва да искат да стават президенти.
 
От: Американски президент

без значение, всички американски президенти са боклуци
 

Горе