Ами аукро ?

Twis7

Active Member
Здравейте колеги,
бихте ли ми разяснили малко принципа на работа на аукро и по-точно плащат ли някакви данъци при извършена сделка и носят ли отговорност при злоупотреби на техни потребители ?
 
От: Ами аукро ?

Отговорност със сигурност не носят, данъци ако плащат сигурно е някъде в чужбина
 
От: Ами аукро ?

Доколкото знам са регистрирани в Холандия.
Не носят отговорност за продуктите, които се предлагат от потребителите, по едно време ги бяха подгонили заради реплики на известни марки и ги спряха уж, но сега пак е същото.

Не ти препоръчвам да правиш бизнес с тях- изключително незаинтересовани са за собствените си потребители, с последните си промени направо си съсипаха бизнеса. Броя на купувачите през юни тази година е 10% от броя на купувачите миналата година юни месец. Иначе много обичат да събират такси.
 
От: Ами аукро ?

Не това ме интересува, бих искал да знам дали плащат данъци и за какво точно са им тези такси (да покриват данъците или за собствени облаги?).
 
От: Ами аукро ?

Да си покриват само разходите те са третото по големина благотворително дружество след Ебай и Амазон, правят го от филантропия
 
От: Ами аукро ?

Плащат данъци в/у това, което получават като комисионна. Най-често 3% от стойността на продаден артикул.
Т.е би трябвало да плащат корпоративен данък в/у тези такси.
 
От: Ами аукро ?

[...] с последните си промени направо си съсипаха бизнеса. Броя на купувачите през юни тази година е 10% от броя на купувачите миналата година юни месец. [...].

Имаш ли конкретни данни или така - на изуст, с пръст във въздуха?!
 
От: Ами аукро ?

Имат да плащат данък върху печалбата. В БГ данъка зависи от това дали си регнат по ДДС или не. Ако е регната фирмата някъде другаде плаща данъците за съответната държавата, в която е регната.
 

Горе