Анкета с награди - Как бихте похарчили 1000лв месечно за реклама на онлайн магазин

mantaman

Well-Known Member
1.Как бихте разпределили бюджет от 1000лв месечно за реклама (не само за интернет може и печатни издания или нещо подобно), ако имате онлайн магазин за дребна битова електроника
2. Колко уникални за ден и съответно за месец очаквате да посетят сайта в следствие на рекламата



Правилата са следните :
Всеки който иска да участва ми изпраща своето виждане за разпределение на бюджета на ЛС до 23.59 ч на 09.януари.2010г. (това се прави с цел да не се влияят предложенията едно от друго)
На 10.януари.2010г. публикувам всички предложения за разпределение на бюджет и в продължение на една седмица до 23.59ч. на 17 януари всеки член на форума регистриран преди 2010г. ще може да гласува само по веднъж.
Което предложение събере най много гласове получава наградата на посочен от него адрес в БГ.
А във следващият месец аз ще се опитам да реализирам предложената тактика и ще ви докладвам до колко е била ефективна.
Ще отговарям на всякакви уточняващи въпроси в темата - само много Ви моля да не пишете предложенията си направо в темата за да не Ви копират идеите.
Поздрави и Успешна нова година.

Ако има по удачен раздел за темата нека модераторите да я преместят.
 
Последно редактирано:
От: Анкета с награди - Как бихте похарчили 1000лв месечно за реклама на онлайн магази

Измина първият ден от началото на Анкетата до момента четиредесет и кусур човека са я видяли и нито едно изпратено предложение за разпределение на бюджета. Ако така я караме на края наградата ще я вземе някой със следната оферта - Шибни всичките мангизи в Адлорда и ела гледай какво става :lol:

Ще се радвам ако модераторите сложат темата като главна следващите две седмици в някой по четен раздел белким се раздвижи интереса

Поздрави
 
От: Анкета с награди - Как бихте похарчили 1000лв месечно за реклама на онлайн магази

Ами отговорът не може да се побере в 2-3 изречения и клони към съставяне на бизнес-план и рекламна стратегия.
От което възникват три читателски групи:
- тези, които са прочели темата и не могат да отговорят, не отговарят поради тази причина.
- тези, които са прочели темата и могат да изпълнят задачата, едва ли биха вложили толкова труд и време заради десетина крушки.
- а тези, които се занимават с това професионално, не те зарибяват, тъй като пресмятат, че тяхното възнаграждение надвишава целия ти рекламен бюджет.
 
От: Анкета с награди - Как бихте похарчили 1000лв месечно за реклама на онлайн магази

Да разбирасе че си прав не очаквам светила на СЕО-то да пишат по темата. По скоро това мини състезание е за хора на които това им е хоби и ще им е интересно да участват по скоро заради тръпката отколкото за символичната награда която съм определил за да не е все пак без нищо. Освен това предполагам че на всички ще им е интересно да видят какъв е ефекта от похарчването на такъв бюджет, и всеки ще може да си направи съответните изводи за себе си.
Поздрави
 
Последно редактирано:
От: Анкета с награди - Как бихте похарчили 1000лв месечно за реклама на онлайн магази

Ще ти пиша ЛС малко по късно вечерта :) Сега имам работа :)
 
От: Анкета с награди - Как бихте похарчили 1000лв месечно за реклама на онлайн магази

щото е простотия да се дадат 1000 лева за реклама месечно за подобен сайт с пет крушки и още десетина дреболяка :)

за мога да ти кажа фрее как е най-добре да се рекламира твоя сайт!
засядаш или плащаш на някой да заседне и спам по всички сайтове за обяви !!!
два пъти седмично по 5 обяви в 100 сайта за обяви !
те това е рекламна кампания :) друго не ти трябва :)
 
От: Анкета с награди - Как бихте похарчили 1000лв месечно за реклама на онлайн магази

Всичко е въпрос на гледна точка аз лично никога не бих си рекламирал сайт със спам предпочитам умерената реклама от колкото като ми видят сайта да им се гади на хората.
Но за сега това е първата реална заявка за анкетата въпреки че не отговаря много на условията ако никой не се престраши да изпрати друга ще е печеливша
 
От: Анкета с награди - Как бихте похарчили 1000лв месечно за реклама на онлайн магази

И аз ще се включа преди крайния срок.
 
От: Анкета с награди - Как бихте похарчили 1000лв месечно за реклама на онлайн магази

Аз не виждам никакъв смисъл от този сайт. Кой би си купил крушка за 5лв от сайт, при условие че я има във всеки магазин.
А какъв е смисъла да се дават 1000лв за реклама след като няма какво да се рекламира? То има 5 артикула на кръст в тоя магазин.

Тия 1000лв както и да ги пръснеш са си пари на вятъра. По добре си намери оффлайн магазини на които да им даваш да ги продават.
 
От: Анкета с награди - Как бихте похарчили 1000лв месечно за реклама на онлайн магази

Радвам се че не виждаш смисъл защото иначе ще станеме много маймуни на клона. ;)

Верно че за сега повече наливам от колкото получавам но се надявам в рамките на три месеца да обърна тренда. А опита който натрупвам е безценен

Поздрави
 
От: Анкета с награди - Как бихте похарчили 1000лв месечно за реклама на онлайн магази

ТАРГЕТ ! ТАРГЕТ ! ТАРГЕТ !
 
От: Анкета с награди - Как бихте похарчили 1000лв месечно за реклама на онлайн магази

Моето предложение ще го постна публично:
Ходи в catalog.bg, събери контакти на _големи_ фирми и им дай предложения на едро.
Или намери някакви фирми, която знаеш, че ще отварят скоро. Или се разходи по улиците и събери контакти на изпълнителите на строежи. Тоя сайт освен като каталог с продукти и ценоразпис не виждам за какво можеш да го ползваш. Не знам някой да си търси крушки из нета, не вярвам и да научиш хората да го правят.
 
От: Анкета с награди - Как бихте похарчили 1000лв месечно за реклама на онлайн магази

ТАРГЕТ ! ТАРГЕТ ! ТАРГЕТ !

Да това е и моето последно прозрение. Нали знаете кое е най ценното нещо на този свят - Последният акъл на българина но да ти дойде най напред.
Та за сега това за таргета съм го прозрял, въпроса е как да го реализирам защото Адлорда не е с неограничени възможности трябват свежи идеи.

До д-р Гигулс Директният подход го пробвах и по складове и по малки железарии, обаче стагнацията в момента е тотална и дори като им оставя на консигнация продават по 10 броя на месец и не си заслужава да обикалям да си събирам парите.
Пробвал съм и чрез е-майл стратегия събрах от нета мейлите на всички който гугле ги даваше по ключовите думи и им изпратих перфектни оферти - над 150 мейла нито един отговор за какво да говориме.


Поздрави
 
От: Анкета с награди - Как бихте похарчили 1000лв месечно за реклама на онлайн магази

Аз бих купил патени ревюта от блогове за жълти стотинки. Ако сайта не е минавал събмит по директории и социалки бих взел един за около 10$ от пазара. След това останалите пари в adsense.
 
От: От: Анкета с награди - Как бихте похарчили 1000лв месечно за реклама на онлайн ма

Та за сега това за таргета съм го прозрял, въпроса е как да го реализирам защото Адлорда не е с неограничени възможности трябват свежи идеи.
Ти ме уби. Ако адвордсът не дава таргетиран и евтин трафик, не знам коя друга идея ще ти даде такъв. Сори ама с 1к на месец си само за адлордс :).
 
От: Анкета с награди - Как бихте похарчили 1000лв месечно за реклама на онлайн магази

А защо не 1к за сео и да си го имаш тоя адурдс перманентно :?
 
От: Анкета с награди - Как бихте похарчили 1000лв месечно за реклама на онлайн магази

В интернет има всякакви хора,аз ако съм един собственик на магазин за ел.техника и набарам добра оферта няма какво да ме спре да си поръчам от сайта му ;) Успех с начинанието
 
От: От: От: Анкета с награди - Как бихте похарчили 1000лв месечно за реклама на онлай

Ти ме уби. Ако адвордсът не дава таргетиран и евтин трафик, не знам коя друга идея ще ти даде такъв. Сори ама с 1к на месец си само за адлордс :).

Не си ме разбрал правилно - Адуорда ми дава супер таргетиран трафик, защото ключовите думи ги наблюдавам вече над два месеца и съм докарал СТR до над 25% и конверсия над 2% - проблема е че по думите дето се продава няма толкова голям трафик колкото на мен ми се иска иначе с удоволствие бих ги дал паричките на чичко гугле. Та за това казвам че ми трябват свежи идеи как да похарча парите и да получа близки до това резултати

Да бих ги дал и за СЕО обаче миналата година покрай изборите се нагледах на какви ли не СЕО специалисти дето взеха луди пари и не направиха нищо, че май ще е по добре да ги вложа в собственото си самоСЕОобразоване дори и да ми излезе по скъпо и по дълго.
 
От: Анкета с награди - Как бихте похарчили 1000лв месечно за реклама на онлайн магази

Мда, има логика. Както имаше "червената брадва посече тройната коалиция", така може да има и "три сеота-веселушки светят като крушки" :)
 
От: Анкета с награди - Как бихте похарчили 1000лв месечно за реклама на онлайн магази

По мое мнение никой нищо не каза до момента - сео-та, мео-та, адЛордс, адВордс, адУрдс, платени ревюта... Абе вие чувате ли се въобще?!

Човека има сайт за крушки и електроника. Ако не е само онлайн магазин може да потърси каталози като Golden Pages, в противен случай това нещо изгаря. Наистина AdWords е най-евтиният начин за докарване на трафик, но дали това ще бъде най-ефективният начин??? Почти съм сигурен, че за думи като "крушка" и "енергоспестяващи крушки" няма да дава повече от 5 стотинки на клик.

Перфектната комбинация е... на ЛС ;)
 

Горе