Анонимните: Смъртта на "Фейсбук" ще е на 5 ноември

Amigo0o

Well-Known Member
Една от най-големите хакерски организации в света - "Анонимните", се готви да удари социалната мрежа "Фейсбук" на 5 ноември.

Във видеосъобщение, качено в YouTube, хакерите обявяват намеренията си да сложат края на цяла една ера в интернет.

Достоверността на изявлението обаче не може да бъде потвърдена.

"Бихме искали да привлечем вашето внимание, надявайки се да се вслушате в предупрежденията ни.

Вашето средство за комуникация, което всички така обожавате, ще бъде унищожено.

Цялата новина
Видеото
 
От: Анонимните: Смъртта на "Фейсбук" ще е на 5 ноември

А Дано! :)

Съобщението,което сте въвели е прекалено кратко.Моля ,въведете съобщение ,което съдържа поне 10 символа.
 
Това ми се чини на евтин ПР.
 
От: Анонимните: Смъртта на "Фейсбук" ще е на 5 ноември

Ако успеят ще бъде голям успех за G+.
@ktomov до сега всички закани, които казаха си ги свършиха успешно. Хакнаха сайта на visa и няколко правителствени.
 
Именно за това казвам, че ми се струва, че е ПР. Реклама за това как ще се срине най-големия сайт (който в момента губи заинтересовани потребители и постепенно пазарния си дял), поява на нов голям конкурент и сюжета се разиграва така.
1. Опита е почти успешен.
2. Фейсбук го няма за близо 10 минути.
3. Фейсбук е отново горе.
4. Излизат с официално становище, че е имало опити за хакерска атака, които само леко са забавили мрежата, но сигурността на потребителите не е била нарушена, няма изтекла информация и от фейсбук са се справили за секунди с проблема.
5. Рекламира се леко това видео http://www.youtube.com/watch?v=RRj2HJx5Il0

И фейсбук отново са в играта, хората са наплашени от Г+, а са сигурни у фейсбукя.
 
И аз не смятам, че ще успеят да направят каквото и да е. Но дано успеят, ако така седят нещата. Ако се продава лична информация е редно да не съществува. А с изтриването на акаунти няма вече как да стане, най-много криене на повече инфо. Възможно е да им спретнат една Dos атака, някой друг фрауд админ аксес, да вкарат вируси, но толкова. С много си персонал си мисля, че ще успеят да закрепят положението. Виж на Гугъл със сигурност нямам доверие, там си е ясно, че си знаят повече за теб и да го духат, ако мислят, че тяхната версия на фейсбук ще пробие, имайки предвид какъв имидж имат като компания събираща данни. Аз лично няма да го използвам, сори, но избирам по-малкото зло. :)
 
От: Анонимните: Смъртта на "Фейсбук" ще е на 5 ноември

Аз съм решил проблема с личните данни във Фейсбук - не публикувам такива. :)
 
От: Анонимните: Смъртта на "Фейсбук" ще е на 5 ноември

Бележка до себе си: Изтрий си акаунта от FB до 4ти-5ти ноември.
Но да мирише от всякъде на рекламна кампания в глобален мащаб. Жалкото е, че работи. Радио телевизия... или по-скоро - Телевизия, интернет, вестници, радио всички отразяват ГОЛЕМАТА новина.
 
От: Анонимните: Смъртта на "Фейсбук" ще е на 5 ноември

Е защо чак на 5 ноември, по-рано не може ли :D
 
Re: От: Анонимните: Смъртта на "Фейсбук" ще е на 5 ноември

Е защо чак на 5 ноември, по-рано не може ли :D

Маите са го предвидили за тогава :D Или пък Г+ може тогава да излиза от затворената бета :)
 
От: Анонимните: Смъртта на "Фейсбук" ще е на 5 ноември

Е защо чак на 5 ноември, по-рано не може ли :D
Не са измислили още метода, с който ще сринат мрежата. Време им е необходимо.
 
От: Анонимните: Смъртта на "Фейсбук" ще е на 5 ноември

Е защо чак на 5 ноември, по-рано не може ли :D

Не може, според българските тайни служби са на почивка в Слънчев Бряг. Ще им трябва време да се възтановят от хранителното натравяне, водка "Цар Киро" и шума на ълошлайф. :wink:
 
От: Анонимните: Смъртта на "Фейсбук" ще е на 5 ноември

Да го "хакнат" няма да стане. Да му направят DDOS е непълно възможно и то в продължение на няколко дена.
 
и мен с хакването ми звучи невъзможно веднага ще ви кажа защо фейсбук не е като големите тромави корпорации задръстени от бюрокрация, където дори за да промениш таитълите на стаии от сайта им трябва да попълниш една камара домкументация която да мине през няколко отдели и сътоветните мениджъри да разпишат, камоли какво чудо е ако искаш да човъркаш струкутрата на сайта им ... фб са най близко до уебмастърите... правят промените в реално време по сайта докато потребителите са онлайн и тестват в реално време така че дори и да има дупка вероятно ще бъде зпушена бързо а данните възстановени от бекъп

единствено и аз за ддос не съм сигурен доколко ще одържът ама то и за това някои са си намерили решение ползвало се double fast-flux това по принцип се ползва за друго... но е най доброто решение да ти е сетъпнана така мрежата (стига да имаш бюджет) ако те ддосват да разпределяш товара докато бомрежата бъде спряна...
 
От: Анонимните: Смъртта на "Фейсбук" ще е на 5 ноември

А как мислите, Анонимните дали наистина съществуват?
 
ДДоС на сайт пръснат на няколко хиляди сървъра в няколко стотин датацентъра за мен граничи с налудничава фантастика.
Не мисля, че някой има налични, а и уменията да управлява толкова голяма ботнет мрежа, че да събори нещо такова.
 
От: Re: Анонимните: Смъртта на "Фейсбук" ще е на 5 ноември

ДДоС на сайт пръснат на няколко хиляди сървъра в няколко стотин датацентъра за мен граничи с налудничава фантастика.
Не мисля, че някой има налични, а и уменията да управлява толкова голяма ботнет мрежа, че да събори нещо такова.
Е как да няма, това са великите Анонимни....:)

п.п. Наистина звучи фантастично :)
 
От: Анонимните: Смъртта на "Фейсбук" ще е на 5 ноември

Управление на 100 000 компютъра се прави с две натискания на бутон и атаката почва и си продължава сама. Ако не вярвате поровете и прочетете повече за ботнет мрежите. Може и повече пак с две натискания на бутон. Тия Анонимните до сега разчитаха на хора които доброволно да инсталират софтуер за контрол на техните пс-та от централизирана машина. С колко компютъра разполагат може само да гадаем. Имаше Руснак наскоро арестуван, който контролираше около 2 милиона компютъра в Азия и Япония и продължаваше да увеличава ботнет мрежата си. На колкото и сървъра да са разпределени, рано или късно ресурсите се изчерпват. Те и нормалните потребители като почнат да рефрешват като не им зарежда и допълнитено напъват сървърите с заявки. Имаше руска хакерска групировка която плащаше по 100$ на всеки 1000 заразени машини от ваша страна с техен софтуер. Един вид качвате си техния скрипт на вашия сайт и на всеки 1000 заразени пс-та те си ви плащат.
 
виж фаст-флукса как се ползва като защита сървърите които обслужват заявките скачат всяка минута или на няколко минути това се ползва като зашитна мярка от доста по малки като борика сървъри от фейсбук фирми във високо конкурентни ниши на който конкуренти в миналото са плащали за да ги ддосят...
 

Горе