Афилиейт БЕЗ Английски???

takamato

Active Member
Вижте следната задачка и помогнете да я развием и да намерим решението й!

1. Имаме един приятел, който се казва Гошо.
2. Гошо преди няколко дни откри форумът за интернет бизнес и предприемачество, записа се в него и започна да чете тема след тема.
3. Днес на Гошо започна да му се изяснява картинката с афилиейт бизнеса, просветна му, че ако се хване да работи здраво и целенасочено, то само след година ще може да се пенсионира с постоянен месечен доход от 2500 лева.

-Минусът на Гошо е че знае около 50 думи на английски (повечето от които изразяват сексуални намерения или частите, чрез които се извършват намеренията)
+Плюсът на Гошо е че е решил да не се предава. Днес той отдели 300 лева (50 спестени, продаде плейстейшъна за 100, и взе на заем от баща си още 150)

xРешението на задачата е че:

-ДА, година след записването си във форума, Гошо ПРАВИ 2500 лева месечно с афилиейт програмите!

Нека заедно опишем стъпките през които мина Гошо :wink:
 
От: Афилиейт БЕЗ Английски???

(нека помогна малко)
Една от първите стъпки, които Гошо направи е да си поръча виза елетрон, да активира интернет банкирането си и да се регистрира в ПейПал.
 
Афилиейт БЕЗ Английски??? No English Affiliate - WTF?

Поздрави на Гошо. Дано да продължава, защото е хубаво чувството. ;) Еми през какво е минал ли? През наколко стъпки е минал:
- Любопитство
- Амбициране
- Проучване
- Четене (и за Английския)
- Практикуване
- Развитие

Това е добра история, но определено ако държите на това, не се отказвайте. Даже и да срещнете някаква такава гадост, която сте (сме) спестили от обучителния процес през малдите ни години.

Мисля, че ако има някой проблем с английския, то предприемачът в него трябва да го реши за секунди. И да избере оптималното решение. Така че да седне да го научиш, който и да е, е повече от добра инвестиция. Определено не е като да ги опукаш в Син Сити за една вечер. :) Или да те мързи, ей тук си е ... майката. ;)

Аз лично съм забелязал, че това е голяма тенденция тук във форума, хората започват да учат или предоварят езика, защото го чувстват като пречка към определена цел. Много се радвам, като видя такова нещо. Добра темичка е, публикуваното тук. И се надявам и другите, чудещите се за това, да се повлияват от това - малко или много.

И да си го кажем - нема такова животно, както се вика, терминолофията е също част от проблема. :) Много добър пример, още веднъж. Ако кажа, че и аз ходих, преди започването ми с това, на нещо като опреснителен курс със специализация. ;) Това е реалността. :) Успехи на всички.

Дано да има повече такива истории. А тук може да се види Старт в Интернет Бизнеса, за започващите и заинтригуваните от историята: Старт в Интернет Бизнеса.

П.П: Нарочно съм дал 2 линка. ;)
 
От: Афилиейт БЕЗ Английски???

Ем аз все си мисля, че не само анлгийския е проблем. Все пак е нужно в началото да знаеш как да си докараш трафик, да знаеш как да развиеш сайта.
Темата иначе е много хубава :)
 
От: Афилиейт БЕЗ Английски???

Гошо трябва да изчопка креативното в себе си, да се развива непрекъснато, да не си въобразява, че като сега има некви знания те са му 100% достатъчни - винаги има нещо ново, нещо неизвестно, нещо което да се усъвършенства. Трябва да експериментира, защото личния опит е най-полезен.
 
От: Афилиейт БЕЗ Английски???

Аз пък се замислих - това действителен случай ли е? :)
 
От: Афилиейт БЕЗ Английски???

Гошо трябва да научи английски или поне базови познания, мисля че за 300 лв. може на хубав курс да отиде ;)
 
Афилиейт БЕЗ Английски??? No English Affiliate - WTF?

Аз пък се замислих - това действителен случай ли е? :)
Истински е, защото не го срещам за първи път това като случка. И това мотивира останалите. Знам, че takamato лично е имал някакъв контакт с този човек. Не се и съмнявам в това.
 
От: Афилиейт БЕЗ Английски???

за една година едва ли ще прави 2500 месечно
 
От: От: Афилиейт БЕЗ Английски???

за една година едва ли ще прави 2500 месечно

"Без знамение дали си мислиш че ще постигнеш нещо, или предполагаш че няма да успееш, ти винаги си прав!!!"

Средната цена на афф продукт е 50$, от които ти прибираш средно 15$ = ~20лева
2500/20=125, което означава че трябва да се правят около 4 продажби дневно.
30 сайта х 1 продажба на седмица
или
60 сайта х 2 продажби на месец
ще ги донесат!
Скоро ще разкрием методите, които Гошо използва :)
 
Последно редактирано:
От: Афилиейт БЕЗ Английски???

Тая схема много сайтове малко продажби не ми се вижда печеливша.

Тука възникват два въпроса:

1. Разходите за тези 30-60 сайта дали ще се поберат в 2500лв. и каква е чистата печалба за Гошо?
2. Дали Гошо ще може сам да администрира тези 30-60 сайта или ще се наложи да се събере с Пешо и ще трябва да си делят парите и да му намалее печалбата?

Аз съм на принципа-Направи 5 сайта ама качествени.
 
От: От: Афилиейт БЕЗ Английски???

Прав си gangster.
Един човек може спокойно да поддържа 10-15 сайта, но е нужно време докато те найстина станат сайтове - със посещение, продажби, редовни посетители... след това вече е лесно и е нужна малко по-малко работа :)

Темата ми харесва, дано се развие така, че да е полезна на всички :)

П.С.
И един съвет от мен... не се задълбавайте само с тия билковите неща и афф програмите, направете си и един user friendly сайт за нещата от които се интересува всеки един човек, не само за хапчета и секс играчки :)
 
Темата ще бъде споделяне на методи или се търси решение на проблема (2500лв)? Мисля, че е възможно да се изкарват прилични пари дори с посредствен английски. Но съвсем пък без абсолютно никакъв английски... Как ще знаеш какви ключови думи да таргетираш? Няма ли да стане излишно брутален спама :)
 
Последно редактирано:
От: Афилиейт БЕЗ Английски???

Аз знам 200-300 думи на английски и смяатам,че се справяам добре :).
Просто човек трябва да си прецени възможностите и все ще измисли как да се справи. Спор няма че езика си е голямо предимство.

А повечето от сайтовете са си чист спам.Да вземем за пример сайтовете за хербал продукти.Под път и над път са вече.:(
 
те са под път и над път отдавна от 4 години беше в подем нишата сега кризата се усеща :( ама пак пазара е прекалено голям че да го запълним една камара хора от форума...
 
От: Афилиейт БЕЗ Английски???

Наистина интересна тема!
--- Гошо записа един курс по английски и за 4 месеца го владее повече от задоволително.
 
От: Афилиейт БЕЗ Английски???

Много добра инвестиция ако питате мен. ;)

Има и интензивни, има и разсрочени. Изберете си, но определено е добра специализиране с доста бъдещо приложение. Може и да им се вярва на някой, но това малко или много ще им помогне да прескочат определени граници, за които не върваме, че могат да бъдат такива.

Не случайно съм в тази тема на всеки 5-и, 6-и пост :) Успехи и бъдете предприемачи. ;)
 
От: Афилиейт БЕЗ Английски???

Защо не това:
box_aok_big.gif

от тук
Инвестицията в платен курс е след 3-месец и представлява 50% от реализираната печалба.
 
От: Афилиейт БЕЗ Английски???

Ами ако Гошо има технически умения и добър английски и иска да съкрати тази година на 6 или 3 месеца? Ще успее ли?
 

Горе