Афилиейт маркетинг със имейл спам ?

Aleluq

New Member
Здравейте Колеги,

Хрумна ми една идея, съответно изчетох всичко, което намерих и преди да съм направил някоя глупост бих искал да попитам по-опитните колеги, няколко въпроса.

Идеята е да се генерира трафик със спам от купен български имейл лист към уебсайт за новини с афилиейт банери.

Доколкото разбрах ЗЕТ забранява изпращането на непоискани търговски съобщения до физически лица, да разбирам ли, че щом изпратя съобщение до потребителите с линк към сайта е много вероятно да отнеса глоба от КЗП или друга компетентна институция?

Възможно ли е при евентуална продажба, афилиейт партньорът да не ми изплати комисионна ?
 
Aко афилиейт партньорът разбере,че спамиш ще те банне.Най-вероятно няма да разбере,щом трафика върви към твой уебсайт.
Спаменето е забранено от закона.За глоби не знам,но спам филтрите ще блокират тия имейл съобшения.
 
В мейла напиши здравейте приятели, вижте какво намерих за вас, баси якото, обезателно го гледайте... така съобщението излиза от търговска цел. :D
Това беше бъзик, но ако искаш да си навлечеш проблеми и си падаш по адреналина, имаш пълното си право да използваш креативността ти.
 
Идеята е да се генерира трафик със спам от купен български имейл лист...

Някъде ще си изядеш боя! ;)
 
  • Like
Реакции: ADO
Благодаря за коментарите, идеята отива в кошчето... от спокойствието по-ценно няма! :)
 
За чужбина как е? Пак ли е забранено да се изпращат е-мейли, а ако са от събскрайб листа?
 

Горе