БГ манталитет!

zack

Active Member
Цъкам си аз из списъците с БГ директории да добавя едно ново сайтче насам натам и попадам
на един сайт, на който ми изскача един джам, който ме следва неотлъчно и дори няма
close X или нещо подобно на него. Само и единствено линкове към реклами от google!
Гледам 5-10 секунди тъпо и затварям шибания сайт.

Та се чудя, какво точно ни е сбъркано на нас българите, все да се мъчим да се прецакваме и да
сме по-по-най-големи тарикати. Представям си някой обикновен юзър, особено такъв, който не знае
английски, как цъка на адсенс кода и се мъчи да затвори тоя скапан джам.

После защо била евтина адсенс рекламата в България, защо да правиш бизнес тука е трудно,
защо българите са бедни и защо живеем в нещо средно между помийна яма и резервоар с фекалии!!!

ДОКАТО НЕ НИ СЕ ОПРАВИ СКАПАНИЯ МАНТАЛИТЕТ ПЕД.РАСКИ, НЯМА ДА Я БЪДЕ....

P.S. Не съм написал името на сайта умишлено :(
 
От: БГ манталитет!

НЕ Е ЛИ ЗАБРАНЕНО ОТ ПРАВИЛАТА НА ГОГЛЕВИ ?
да се хакат обяви по такива попъпи?
 
От: БГ манталитет!

Ами писах на google, да видим колко още ще ги има рекламите :D Мамицата им на такива, дето заради тях страдаме всички....
След това ще напиша името на сайта!

За мен това си е чиста кражба, не само от рекламодателя, който може да сме аз и вие, не само от google, ами пак от нас,
получавайки по-ниски цени за клик след това :(
 
От: БГ манталитет!

Това си е абсолютно забранено, няма да изкара дълго тоя сайт с рекламите така. Просто не са го видели.
 
От: БГ манталитет!

Има и друг тип терикати - обяви в jobs.bg - с няква сравнително висока заплата и за повече подробности - уеб сайта - отиваш в уеб сайта и кво да видиш - едно лого горе, а в средата 3 адсенса от дългите и най-долу написано, че сайта се обновявал.
Безработните цъкат естествено...и сигурно стигат до други сайтове в които пращат св-та...
 
От: БГ манталитет!

Забранени са разбира се. Не са ги надушили още, затова съществуват ;)
 
От: БГ манталитет!

Ами писах на google, да видим колко още ще ги има рекламите :D Мамицата им на такива, дето заради тях страдаме всички....
След това ще напиша името на сайта!

За мен това си е чиста кражба, не само от рекламодателя, който може да сме аз и вие, не само от google, ами пак от нас,
получавайки по-ниски цени за клик след това :(

що ми се струва че нещо куца в мненията ти : http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=15272&page=5


Тука прочетох какви ли не неща и искам да питам напълно сериозно!!!!???

Преди имах фирма. Не плащах осигуровки защото от компанията, в която работя ме
осигуряват на максималния праг. Писна ми да си задържам плащанията, та някой
ако може да ми каже, освен данъчна декларация нещо друго трябва ли да попълвам???

Би трябвало след като се ме осигуряват на сума над максималния осигурителен праг,
да не трябва да се самоосигурявам и т.н.????


И ако съм го изтървал имаш ли идея до колко е възможно да ме санкционират?
Не знам просто тотално се обърках. Май ще е най-лесно да емигрирам!!!!

и май и ти си крадец ?
 
Последно редактирано:
От: БГ манталитет!

Разбира се. В този форум предимно пишат крадци. Такива, които крадат парите на държавата. Защото 30-50% от парите, които изкарвате по закон принадлежат на държавата (данъци, данъци "осигуровки", данъци върху потреблението "ДДС" и т.н.). И ако ги запазите за себе си сте крадци.

Освен задължение да давате част от парите, които изкарвате имате и задължения да подавате декларации. И дължите глоба, ако не подадете декларацията. Незнанието на закона не ви оправдава.

И ако съм го изтървал имаш ли идея до колко е възможно да ме санкционират?

Тук става въпрос за точно това задължение - подаване на документ. Самото подаване на документа не води до задължение за плащане на данъци. Обаче неподаването му (ако ви хванат) води до задължение за плащане на глоба. Защото ако всички спрат да си подават декларациите, заявленията и другите документи държавните служители ще останат без работа и ще трябва да ги уволнят. Затова - подавайте си всички документи в срок - създавайте работа на държавните служители.

И после гласувайте пак за политици, които създават работни места за държавни служители и задължения за гражданите да подават декларации, заявления и други документи.
 
Последно редактирано:
От: БГ манталитет!

Разбира се. В този форум предимно пишат крадци. Такива, които крадат парите на държавата. Защото 30-50% от парите, които изкарвате по закон принадлежат на държавата (данъци, данъци "осигуровки", данъци върху потреблението "ДДС" и т.н.). И ако ги запазите за себе си сте крадци.
Да, вярно е. Тук сме все престъпници. :)
 
От: БГ манталитет!

Бе какъв български манталитет те гони, това, че не си ровил из нета, нищо не изначава, винаги и навсякъде има такива типове, ти пък защо репортваш бе? Пречи ли ти нещо човека???
 
От: БГ манталитет!

В този форум предимно пишат крадци. Такива, които крадат парите на държавата.

Най-големите престъпници у света тука сме се събрали. :lol:

И ако ги запазите за себе си сте крадци.

Пък ако не ги запазите за себе си ги давате пак на крадци. :DБез да ми се обиждаш ама имам чувството, че работиш за НАП.
 
От: БГ манталитет!

Най-удобно за властта е когато законите взаимно си противоречат и са много сложни. И в резултат на това всички граждани са в някакво нарушение.

Това създава отлични условия за корупция и най-различни форми на организирана и неорганизирана престъпност, от които се облагодетелстват управляващите.
 
От: БГ манталитет!

Първо не съм теглил пари от адсенс досега!

Второ започнал съм с регистрацията и ще си платя всичко както е по закон! Не съм лъгал, който и да било дори за 1 стотинка. И не трябва да се осигурявам, консултирах се вече. Т.е. не съм ощетил държавата!

Трето не ми е много гот аз да си плащам за adwords, и задари някакви келеши парите ми да отиват на майната си!

Кое точно не е ясно в случая???????
 
От: БГ манталитет!

Първо не съм теглил пари от адсенс досега!

Второ започнал съм с регистрацията и ще си платя всичко както е по закон! Не съм лъгал, който и да било дори за 1 стотинка. И не трябва да се осигурявам, консултирах се вече. Т.е. не съм ощетил държавата!

Трето не ми е много гот аз да си плащам за adwords, и задари някакви келеши парите ми да отиват на майната си!

Кое точно не е ясно в случая???????

ааа нали каза :
Май ще е най-лесно да емигрирам!!!!

Трето не ми е много гот аз да си плащам за adwords, и задари някакви келеши парите ми да отиват на майната си!

и само да ти кажа когато плащаш ,получаваш и фактура,а как плати без да получиш фактура...


 
Последно редактирано:
От: БГ манталитет!

Изобщо не става въпрос за това дали си ощетил държавата или не. А за това дали си спазил закона. Има вероятност да си изтървал срока за регистрация по ЗДДС. В същност спазването на закона (подаването на заявлението за регистрация) ощетява държавата по две причини - 1) държавата няма да вземе глоба и 2) държавата ще се занимава да ти обработва заявлението за регистрация и документите, които ще изиска във връзка с регистрацията (тъй като ти няма да плащаш ДДС държавата губи от тази процедура).

Има случаи в които държавата губи когато гражданите спазват закона и по-горе дадох пример за това. В други случаи е обратното - държавата губи когато гражданите не спазват закона.

Разбира се аз не защитавам държавата. Държавата е враг на всички граждани (с изключение на тези, които я използват за забогатяване). Когато държавата печели обикновено гражданите губят.
 
От: От: БГ манталитет!

имам чувството, че работиш за НАП.

Всички работим за НАП. Когато си харчиш парите в България НАП прибира 16.66% (на всеки изхарчени 120 лв - 20 лв ДДС) плюс още данъци. Няма как да си харчиш парите без държавата да прибере ДДС и данък печалба (ако търговецът, който ти е продал стоката е бил на печалба).

На практика повечето, които изкарват пари в този форум получават пари от чужбина. И затова работят за НАП. На всеки 1200 спечелени лева дори и да не плащат данъци НАП ще прибере 200 лв (защото като изхарчите парите в магазина търговецът ще плати 200 лв ДДС, което е 16.66% от изхарчените пари).

Ако не искате да работите за НАП - отидете в друга държава и си харчете парите там. Обаче имайте предвид, че в повечето от другите държави данъчната тежест не е по-малка. Даже е по-голяма.
 
От: БГ манталитет!

Трето не ми е много гот аз да си плащам за adwords, и задари някакви келеши парите ми да отиват на майната си!

Кое точно не е ясно в случая???????


ей изнервих се повече няма да пиша
но ще допълня
бухал кажи кой е твоя сайт ?
нещо друго да кажеш че ми писна от такива като теб



реп - ти ли си спамера бе!!

ххх баси и недодялканите гъзодавци :)
 
Последно редактирано:
От: БГ манталитет!

Напомням, че лицата, които са плащали на Google Ireland във връзка с Google AdWords и са пропуснали да се регистрират по ЗДДС в срок са в нарушение.

Обърнете внимание на фактурата, която виждате онлайн в сайта на Google AdWords. Там пише, че не са ви начислили ДДС. Този данък следва вие да си го платите в България.

НАП трябва да благодари на Google за приходите от глоби

Кога подлежим на задължителна регистрация по ЗДДС при електронна търговия и реклама?

Това означава, че ако закупувате реклама в Google AdWords, Facebook и подобни сайтове, Вие следва да се сте регистрирали по ДДС. Тук няма вратички и няма начин как да избегнете регистрацията, ако правите подобни транзакции. Важно е да се отбележи, че на регистрация подлежат и физическите лица.
 
От: БГ манталитет!

ей бухали да вземети да си заврете картоните

че аз пляскам не като бащите ви
малки измекарчета

Не знам кой какво ти е репортвал на google. Аз досега съм репортнал 1 сайт и с право!

А ако google са ти спрели рекламите, явно си имат причина!

А ако с тоя си пост визираш мене и искаш да ми кажеш нещо лично, ще ти дам адрес да дойдеш!

Мисля си, че този форум е за хора, които са се събрали да обменят идеии как да правят бизнес,
до колкото може по правилата, не за хора, които се опитват да печелят с измама!
 

Горе