БЕЗПЛАТЕН ХОСТИНГ с SQL и FTP

Предлагам беплазтен хостинг срещу 1 линк от сайта, който ще се хоства.

Значи, мога да осигоря на мой споделен хостинг "СуперПро - Superhosting" с индивидуално IP

  • 1бр. - FTP акаунт чрез който да си качвате и оправлявате файловете
  • 2 GB пространство
  • SQL - 1 бр.


Идеята е вие да си хоствате на моя хостинг сайт без да плащате а аз получавам един линк от сайта ви(видим на всички страници).

*Идеята ми е експериментална, на този етап има свободно процесорно време. Предполагам че до 4-5 сайта няма да има проблем да се разположат(та даже и повече).
**За сайтове от 3-4 страници предложението не важи. Минимално изискване към сайта е да има 10 униклани статии(200+думи/средно на статия).


За сайтове с до 5 footer линка искам един за сайтове с от 5 до 10 искам 2 линка. Сайтове с повече изходящи footer линкове не искам, освен ако не са с PR4+ :)
Статийните линкове не ги борим
 
Последно редактирано:
От: БЕЗПЛАТЕН ХОСТИНГ с SQL и FTP

Как ще си контролираш потребителите, като ще трябва да използвате един и същ cPanel? Ти ще им правиш базите, мейлите и т.н ли?
 
От: БЕЗПЛАТЕН ХОСТИНГ с SQL и FTP

да,

невиждам какво толкова има да се контролира един фтп акаунт с лимит еднма база.

Ако иска нещо щ еми пише или обади и ще го направя.

Става въпрос за евентуално няколко потребителя макс 10
 
От: БЕЗПЛАТЕН ХОСТИНГ с SQL и FTP

Аз искам един акаунт ако може! Ще го обгрижвам перфектно! По подобен начин обгрижвам няколко други - мога да ти покажа на лично, и всички сме доволни

Очаквам те и също така ако на други им се дава акаунтче по същата схема - да ми пишат
Поздрави за инициативата, тя е прекрасна и е от типа win/win
 
От: БЕЗПЛАТЕН ХОСТИНГ с SQL и FTP

А как ще ограничиш достъпа на потребителите до файловете и базите данни на другите? Стига ти да попаднеш на един недобронамерен, които да злоупотреби с чуждите сайтове, пък после ще се чудиш как е станало и как да обясниш на хората че не си бил ти..
Това, което искам да кажа е, че можеш да ограничиш FTP достъпа до една папка, но не можеш да ограничиш достъпа на скриптовете до всяка директория(или поне аз не знам как).
Аз бих дал FTP достъп само на познат, или някой който не разбира много..
 
От: От: БЕЗПЛАТЕН ХОСТИНГ с SQL и FTP

Не те разбирам.

Давам достъп до една папка с лимит в обема и. Този акаунт има достъп само до тази папка.
Достъпа до базата му е пак с отделен потребител имащ права само върху една база(неговата).

Аз не знам да може чрез скриптове да излезеш на по-горно ниво от нивто на папаката която си получил? То по тази логика ще можеш да достъпиш другите сайтове хоствани на машината.

А как ще ограничиш достъпа на потребителите до файловете и базите данни на другите? Стига ти да попаднеш на един недобронамерен, които да злоупотреби с чуждите сайтове, пък после ще се чудиш как е станало и как да обясниш на хората че не си бил ти..
Това, което искам да кажа е, че можеш да ограничиш FTP достъпа до една папка, но не можеш да ограничиш достъпа на скриптовете до всяка директория(или поне аз не знам как).
Аз бих дал FTP достъп само на познат, или някой който не разбира много..
 
От: БЕЗПЛАТЕН ХОСТИНГ с SQL и FTP

Може да си свалиш някой шел скрипт (има ми навсякъде в нета), пробвай тестово да си направиш една папка (лимитирана с достъп само на 1 FTP акаунт до нея), качи въпросния скрипт и се наслади как ще имаш пълен достъп до тази папка, предишната (public_html) и home folder-a на твоя си акаунт :) Ще можеш да триеш, променяш и т.н. Трябва много да внимаваш, защото ако някой твои потребител качи някоя апликация, която лесно може да се експлойтне, има голяма вероятност и ти самият да се опариш от това, твоите си файлове също ще бъдат засегнати.
 
От: БЕЗПЛАТЕН ХОСТИНГ с SQL и FTP

Ще видя да проверя нещата. Благодаря за съвета.

Слагам малко промени в изискваняита към лнка. Сайта да не съдържа повече от 15 footer линка и ако са повече от седем искам 2 линка от сайта.
 
От: БЕЗПЛАТЕН ХОСТИНГ с SQL и FTP

По тази логика ще стигнеш само до директории, върху които има права хостинг акаунта ти.
Тоест всичко под /home/saitbgcom/ . На скриптовете не им е проблем да ползват файлове от по-горна директория.
 
От: БЕЗПЛАТЕН ХОСТИНГ с SQL и FTP

До колкото разбрах това зависи от конфигурацията на потребителя и групата. Това означава ли че конфигурацията на cpanel-a позвоялва такъв пропуск в сигурността. Все пак това е продук ползван на дествки хиляди сървъра.

Това което съм пробвал е joomla с extplorer който по принцип достъпва на всякъде където има достъп сменя права и в тази си комбинация не може да достъпи по-горно ниво. Но ще гледам да проверя нещата.

(все пак това не е услуга кoято се предлага на стотици а на няколко човека а е наличен и Back Up на отделни сървъри).
 
Последно редактирано:
От: БЕЗПЛАТЕН ХОСТИНГ с SQL и FTP

Какво имаш предвид с това 'конфигурацията на cpanel-a позвоялва такъв пропуск в сигурността'?
Какво общо има cpanel? И според мен това е удобство, защото позволява да се скрият изпълнимите файлове в не-публична директория. Тоест да се ползват файлове от по-горни директории (няпример някоя библиотека).

Поразгледай "c99.php" например.
 
От: БЕЗПЛАТЕН ХОСТИНГ с SQL и FTP

когато създадеш отделен FTP потребител, ти го ограничаваш до дадена директория, но ако в тази директория се качи php shell -той се изпълнява през web с username на твоя cPanel акаунт, следователно има достъп до всички директории и файлове в рамките на твоя cPanel акаунт. Това не е пропуск в сигурността, защото addon домейните не са замислени като форма на реселинг на хостинг (това го има само в БГ, защото тук всички са тарикати). За да си сигурен, че друг няма да ти закача нещата НЕ ДАВАШ достъп до хостинг акаунта си на никого. Но все пак може да си спокоен, повечето хостинг компании вкл. и Суперхостинг имат изградена защита против php shell-ове и засичат/блокирват изпълнението им още при първата POST заявка.

А относно сигурността на cPanel повярвай ми, дори и продукт, който струва $350 на година за 1 сървър, който се ползва от стотици хиляди сървъри има пропуски, които години наред не са пачнати.
 
От: БЕЗПЛАТЕН ХОСТИНГ с SQL и FTP

Видях за какво става въпрос, така е както казвате. Мерси за съветите.

За сега смятам да се доверя на хората и да не очаквам злоупотреба, като за целта ще следя за ъпдейти на CMS-те. Все пак сайтовете и целия акунт може да се възтнови.
 
От: БЕЗПЛАТЕН ХОСТИНГ с SQL и FTP

Python, CGI shell-ове блокира ли ?

Има начини да се блокира и това, но решението е твърде скъпо за да се третира като добавена стойност към услугата на БГ пазара. Хаковете през CGI са по-малко от 2-3% в сравнение с php-shells. През последната година и половина не съм срещал подобни, а от 2007 насам само един perl shell и един phyton-ски.
 
От: БЕЗПЛАТЕН ХОСТИНГ с SQL и FTP

Лично от мен проблеми няма да видиш, тъй като съм един от одобрените от теб! Намеренията са ми чисто и просто да си помогнем взаимно
 
Re: От: БЕЗПЛАТЕН ХОСТИНГ с SQL и FTP

А как ще ограничиш достъпа на потребителите до файловете и базите данни на другите? Стига ти да попаднеш на един недобронамерен, които да злоупотреби с чуждите сайтове, пък после ще се чудиш как е станало и как да обясниш на хората че не си бил ти..
Това, което искам да кажа е, че можеш да ограничиш FTP достъпа до една папка, но не можеш да ограничиш достъпа на скриптовете до всяка директория(или поне аз не знам как).
Аз бих дал FTP достъп само на познат, или някой който не разбира много..


Да можеш с Reseller акаунт всеки потребител ще си има отделен цпанел акаунт и ще е сам за себе си с настройки итнт......

Освен това е добра тактика за ползване от уебмастъри хостващи повече от един сайт за подобряване на стабилноста ... така ако хакнат единия сайт ще имат достъп само до конретния цпанел само...

А и ще им даваш пълен цпанел :)
 

Горе