БИЗНЕС MADE IN BULGARIA

apostol

New Member
БЪЛГАРСКИЯТ БИЗНЕС MОДЕЛ



Най- краткият виц бил този: „Един евреин станал миньор”. Има още един кратък виц и той е много по- смешен: „Един българин станал бизнесмен.”

Наскоро публикация във вестник „Телеграф” направо ме смая. Беше озаглавена

ШАШ В ХОТЕЛА

Иска ми се да цитирам откъси от нея…

„…в много български хотели чужденците са принудени да комуникират чрез знаци. Интересен е случаят с хотел в Балчик, откъдето се обадили в туристическата агенция и казали: „Моля, изпратете преводач с туристите, които ни трансферирате, тъй като ние тук чужди езици не говорим.”

И още:

„Четиризвезден хотел в Приморско шашка със съвсем друга стратегия. В менюто на ресторанта му под линия „Предястия” е записано: 1. Картофено пюре, 2. Пържени картофи, 3. Картофена салата. Графа „Салати” пък е шедьовър на ресторантьорската мисъл. Там има следният богат избор: 1. Домати, 2. Краставици, 3. Домати и краставици. Толкова за четирите звезди.”

Мили родни картинки… Да се смееш ли да плачеш ли?!…Пък после имат и наглостта да се оплакват: бедни били, милите…
БЕДНИЯТ Е БЕДЕН, ЗАЩОТО Е ПРОСТ! Това е универсален закон на Вселената! Защото на този свят всеки получава точно това, което заслужава!

АПОСТОЛ АПОСТОЛОВ
 
Абе ако махнем високопарния тон на Апостола е прав ,което е жалко защото за чужденците правят минимални опити да им угодят ,а към българските клиенти се отнасят като към боклуци. И въпреки всичко не виждам нищо невъзможно в съчетанието българин бизнесмен
 
В хотелите няма да има хора, които да говорят чужди езици, защото всек и знаещ някой език е запрашил нанякъде или си прави бизнеса и няма да им бачка за 200-500 лева цял месец. В Бургас на летището ме трогнаха с незнанието си на немски и руски език. Никой не им обели дума на немците, а на една руска лелка един в безмитния и говори на български и тя като пита Что Что, той и отговаря нищо нищо :) докато не се заплаща нормално няма кой да им бачка освен ученици и бременни самотни майки
 

Горе