БОРИКА се срина!! Някой има ли повече информация?

BRAIN_PAIN

Well-Known Member
Току що видях във фейса следния пост:

Ivan Yanushev
ВНИМАНИЕ!!! ВНИМАНИЕ!!! ВНИМАНИЕ!!! ВНИМАНИЕ!!!

БАНКОМАТИТЕ НЕ РАБОТЯТ В ЦЯЛА БЪЛГАРИЯ.
В БАНКИТЕ НА КАСА НЕ МОЖЕ ДА СЕ ТЕГЛИ ИЛИ ВНАСЯ ОТ СУТРИНТА.НИКОЙ НЕ ЗНАЕ КАКВО СЕ СЛУЧВА, ОТ БНКИТЕ НЕ ДАВАТ ИНФОРМАЦИЯ.
ПО НЕ ПОТВЪРДЕНА ИНФОРМАЦИЯ Е ИМАЛО ХАКЕРСКА АТАКА И В БЛИЗКИТЕ ДНИ НИКОЙ НЯМА ДА МОЖЕ ДА ТЕГЛИ ИЛИ ВНАСЯ ПАРИ!!!
ПО ДРУГИ ДАННИ ПРЕДСТОИ СРИВ НА БЪЛГАРСКАТА ИОНОМИКА ТЕЗИ ДНИ И ЗАТОВА УМИШЛЕНО Е БЛОКИРАНО ТЕГЛЕНЕТО НА ПАРИЧНИ СУМИ.
КОЙТО НЕ ВЯРВА ДА ПРОВЕРИ В БЛИЗКИЯТ КЛОН НА БАНКА ИЛИ БЛИЗКИЯТ БАНКОМАТ.

И настина не работят системите, пробвах през ипей и ми дава грешки като си проверявам сметката.

Ето какво казват някои сайтове:

http://offnews.bg/index.php/264486/borika-se-srina-bankomati-i-karti-blokiraha
http://plovdivnews.net/index.php?op...&id=40192:40192&catid=87:community&Itemid=122

Никъде не пише за срив на икономиката както в поста от фейса. Пише за хардуерен проблем при Борика, но е доста странно.

Някой има ли повече информация?

На техния сайт не намерих нищо такова, а само в разни новинарски пише.

Ужас и паника направо :shock:
 
От: БОРИКА се серина!! Някой има ли повече информация?

И аз сутринта към 10:30 отивам да тегля пари от ЦКБ и гледам табела: РЕВИЗИЯ. Викам си брех, ква ревизия по никой време, че и на банкомата сложена лепенка. На 10 метра имаше ДСК и от там си изтеглих парите, така че може би се отнася само за някой банки, знае ли човек...
 
От: БОРИКА се серина!! Някой има ли повече информация?

И аз сутринта към 10:30 отивам да тегля пари от ЦКБ и гледам табела: РЕВИЗИЯ. Викам си брех, ква ревизия по никой време, че и на банкомата сложена лепенка. На 10 метра имаше ДСК и от там си изтеглих парите, така че може би се отнася само за някой банки, знае ли човек...

Ама намирисва нещо, защо ще са в ревизия и не дават информация..

На коя банка ти е картата?
 
От: БОРИКА се серина!! Някой има ли повече информация?

И аз сутринта към 10:30 отивам да тегля пари от ЦКБ и гледам табела: РЕВИЗИЯ. Викам си брех, ква ревизия по никой време, че и на банкомата сложена лепенка. На 10 метра имаше ДСК и от там си изтеглих парите, така че може би се отнася само за някой банки, знае ли човек...

Само за някои банки се отнася (с карта на ЦКБ днеска съм направил поне 10 трансфера към различни места като PayPal, ePay и плащания в магазини). До утре най късно всичко трябва да е наред. Проблема е хардуерен и е в Борика.
 
От: БОРИКА се серина!! Някой има ли повече информация?

Ето малко повече инфо: http://btvnews.bg/article/bulgaria/sistemata-na-zborika-blokira-bankomatite-ne-rabotyat.html

Пише, че проблема е от 15:00, което е странно.

Може наистина да е само технически проблем и дано да е само това.., че не ми се мисли ако е нещо от варианта срив на икономика.
 
От: БОРИКА се серина!! Някой има ли повече информация?

кажи му на този Ivan Yanushev да скача веднага през терасата :wink:
 
От: БОРИКА се серина!! Някой има ли повече информация?

Трансфер и аз си направих към Спортингбет :p даже и си ги изтеглих парите, но от друг банкомат. Интересното е, че не казват какво става, че и ПОС-терминалите в магазините не работят :)
 
От: БОРИКА се серина!! Някой има ли повече информация?

Мисля, че оправиха проблема. Вече имам достъп до картата през epay :beer:
 
Re: БОРИКА се серина!! Някой има ли повече информация?

Мне, освен, че не мога да платя през него, ами се налага. Да знаете, че трудно ще се плати от карта през която и да е система. Аз пробвах ePay и йок. Много удобно.

Сега се чудя кога ще го оправят и дали да не ползвам друг метод, но те парите така или иначе са заключени в карата. Очертава се една интересна събота и неделя за шопинг маниаците. :)
 
От: БОРИКА се серина!! Някой има ли повече информация?

Би трябвало да бачка вече Blinky. Пробвай пак :|
 
От: БОРИКА се серина!! Някой има ли повече информация?

Между другото, нали знаете, че не е добра идея да си държите всичките пари и валути в банка?

 
От: БОРИКА се серина!! Някой има ли повече информация?

Захраних си малко пари в картовата сметка на обяд, още не са се появили. И ми стана странно, очевидно има проблем. Преди за 1-2 часа се появяваха. Става дума за ЦКБ.
Даже затова се разстърсих за информация и веднага попаднах на тази тема.
 
От: БОРИКА се серина!! Някой има ли повече информация?

Това ми напомня на една справка от банкомат. При проверката изкарваше, че в картата има 100 000 лв. (сума която и на 10% няма да държа в банкова карта). Викам си "Брех някой е направил дарение", ама след втората проверка си изкарваше нормалната сума.
 
От: БОРИКА се серина!! Някой има ли повече информация?

Банкоматите на някои банки е възможно и да не са засегнати от проблема. Пробвайте например тези на ОББ и Първа инвестиционна банка. Доколкото знам тези на ОББ имат собствена система, но може и да ползват БОРИКА за някои неща, не съм сигурен.
 
От: БОРИКА се серина!! Някой има ли повече информация?

аз пък изтеглих пари без проблем към 10:00 часа на ДСК съм, до сега никакви проблеми с тях нямам. Те са номер 1 за мен. И ги изтеглих направо от банката.
 
Re: От: БОРИКА се серина!! Някой има ли повече информация?

Само за някои банки се отнася (с карта на ЦКБ днеска съм направил поне 10 трансфера към различни места като PayPal, ePay и плащания в магазини). До утре най късно всичко трябва да е наред. Проблема е хардуерен и е в Борика.

Според Offnews.bg:

Банките, чиито банкомати не се поддържат от БОРИКА, са ДСК, Юробанк (Пощенска банка), ОББ и ПИБ.

Аз съм от другите "късметлии". :)

Проблемът е от след обяд, от към 14:00. Не знам с точност. ;)
 
От: БОРИКА се серина!! Някой има ли повече информация?

Мисля, че оправиха проблема. Вече имам достъп до картата през epay :beer:

Моята карта още не работи в epay.bg, пише 0.00 лв.
 

Горе