Баничарница инвестиция

Bansko2020

New Member
Здравейте,
Какво мислите за отварянето на баничарница около центъра на София? Колко голямо място е необходимо за разполагане на кухнята и колко би струвало първоначално? Заслужава ли си?
Ще се радвам да чуя мнения на хора, които са вещи в тази област!
Благодаря!
 
Здравей.
Аз съм винаги за. Честно казано, това най-дълго държи от бизнесите, които се отварят по кварталите. Аз съм много положително настроен, но се иска сериозна инвестиция. Щом става дума за центъра на София, щом и голямо посещение. И определено добре си за замислил за да е собствено производство. Всичко друго ми се вижда малко шит, честно казано. Една баница да пътува през целия град, за да ти я продадат. Кофти е.

За това, което искаш да направиш е нужно да има план, който да следва определени цифри и параметри. Никой от нас, поне от повечето, дано пък и да бъркам, не е много наясно за точни суми, но за предполагаеми, може би някои знаят. Според мен ще е нужно да си направиш сам сметките, да си прецениш трафика, да си пресметнеш, печалби, разходи и най-вече да видиш с каква инвестиция е възможна реализацията.
 
Стартъп иновавивна баничарница, като баниците се приготвят с DeepMind AI
 
Софийска баница имат франчайз. Аз поне бих пробвал с нещо такова, защото по този начин стъпваш върху изграден бранд, а и те със сигурност ще ти дадат съвети и ще окажат пълно съдействие.
 
20 бона грубо...да предвидиш наеми за половин година поне напред. Работници ще имаш поне 4. Оборудване, продукти, лицензи
По-скоро са разрешителни. Дано успее да се вмести в тия 20К. Според мен зависи и от помещението, защото в центъра дори за 20 кв.м. цените почват от 800-1000 лева на месец. Ако говорим за наистина атрактивна локация, не на гърба на някоя сграда, която е забита някъде. Както и отделен бюджет за реклама ще е нужен, малко гласност, че има нова баничарница в района няма да излишно.

Успя ли да се ориентираш измежду конкуренцията. Дори и да не говорим за локацията, към която си се насочил. Просто някакви странични наблюдения, дори като клиент - колко хора влизат, какво купуват, дори може да се разбере и какво се печели от продажбата на една закуска. Много важен момент е видовете закуски, които ще предлагаш - влизал съм в баничарници, в които има точно 4 типа закуски и в такива, в които изборът е толкова голям, че не може да си избереш.
 

Горе