Бездействието на МВР...

Force

Active Member
Ситуацията е типичната - вандализъм и унищожени 4бр. гуми. Извършителите са ясни, има свидетели. Колата има каско, щетата е заведена. Патрулна кола е дошла на място и регистрирала щетите, свидетелите са дали показания. СПЪНКА - от районното управление не искат да издават удостоверение, който да се послужи пред каското, защото един от извършителите е роднина на някой началник. А няма ли удостоверение, няма и обезщетение. Какво бихте направили в такава ситуация?
 
От: Бездействието на МВР...

на мен ми е интересно защо са ти рязали гумите? знаеш ли? или по-важното е, че някой има роднина на точното място... и ти ако имаше и ти щеше да се възползваш :)
 
От: Бездействието на МВР...

Спрял си кофти някъде и са ти нарязали гумите?
 
От: Бездействието на МВР...

Става въпрос за расизъм и нетърпимост на етническа основа. Колата беше пред моя гараж. Дори не познавам извършителя.
 
От: Бездействието на МВР...

Става въпрос за расизъм и нетърпимост на етническа основа. Колата беше пред моя гараж. Дори не познавам извършителя.
Какъв си по произход (няма значение за мен, просто питам). И откъде си сигурен, че е точно това?
 
От: Бездействието на МВР...

Няма значение какъв съм. Проучихме извършителите и се стигна до този извод. Няма друг мотив, никой от моите познати досега не са имали работа с тях или са ги ощетявали с нещо. Не прилича и на платена поръчка, защото нямам врагове.

Проблемът е тук, че уж живеем в правова държава, но като си ощетен и те отсвиркват отвсякъде и ти остава единствено да се оплачеш на арменския поп... Реално кой контролира работата на тези институции и пред кого може да оплачеш? Засега само се сещам за господари на ефира...
 
От: Бездействието на МВР...

Няма значение какъв съм. Проучихме извършителите и се стигна до този извод. Няма друг мотив, никой от моите познати досега не са имали работа с тях или са ги ощетявали с нещо. Не прилича и на платена поръчка, защото нямам врагове.

Проблемът е тук, че уж живеем в правова държава, но като си ощетен и те отсвиркват отвсякъде и ти остава единствено да се оплачеш на арменския поп... Реално кой контролира работата на тези институции и пред кого може да оплачеш? Засега само се сещам за господари на ефира...

Бягай в господари на ефира и си купи гуми, забрави някой да ти ги плати.
 
От: Бездействието на МВР...

в България има стотици хиляди турци и цигани.. защо точно твоите гуми режат?
май си се правил на тежкар и сега хленчиш, че някой имал контакти...
 
От: Бездействието на МВР...

След като ти отказват да издадат протокол за извършителите, това ще повлияе ли на каското?
 
От: Бездействието на МВР...

Пълното автокаско плаща гумите и пътната помощ до сервиза. Вашето каско ако не ги покрива, това си е ваш проблем. Ясно ми е, че няма да получа отговор на въпроса си. А не съм отворил темата, за да ме подлагате на кръстосан разпит.
 
От: Бездействието на МВР...

Да, ще повлияе. Понеже тогава щетата ще се води от неизвестен извършител и каското няма да може да ги съди, за да си възстанови изплатените пари на мен.
 
От: Бездействието на МВР...

Значи за теб това, че няма да ти платят 4 гуми е по-важно отколкото, че престъплението е извършено на етническа основа?
смешно е...
 
От: Бездействието на МВР...

Били са двама, единият от тях скоро е излязъл от затвора, в момента е в пробация и една жалба отново го праща зад решетките. Заради това случаят се потулва. Аз дори да не пусна жалба, ако ми издадат протокола, каското ще повдигне следствено дело и пак е същото. Затова и двата варианта не са решение за тях. Не съм злобен човек, искам по законов ред всичко да се реши. Иначе най-лесното е да ходиш да ги биеш...
 
От: Бездействието на МВР...

Да, ще повлияе. Понеже тогава щетата ще се води от неизвестен извършител и каското няма да може да ги съди, за да си възстанови изплатените пари на мен.
Значи, според теб, ако колата ти е спряна на паркинг и аз мина и ти отнеса предницата, каското няма да ти изплати сумата, защото няма да знае кой съм? Нещо ми се струва безумна тая теория със съденето. Най-близкото, което съм имал с гуми е кражба с джантите и вярно почакахме 2 години, обаче ги изплатиха.
 
Бате, ако чакаш полицията за нещо, направо метни една връзка през душа и се обеси. :) Имаме най-много полиция на глава на населението и най-бездарното такова. За нищо не стават. ;)

Днес минавайки покрай една организация, чекваха едни и двамата полицай седяха в патрулката, а оня им зависнали на прозорците. Къде в Америка ще видиш как полицай кара някой да виси на прозореца на патрулката и да му обяснява нещо. Най-малкото не можеш да реагираш ако оня изагресира. Пълна аматьорщина отвсякъде. Стигнеш ли до полиция, майката си трака. И стандарния им отговор е "Нямаме свободни патрули". Кретенни пълни. :(
 
От: Бездействието на МВР...

Значи, според теб, ако колата ти е спряна на паркинг и аз мина и ти отнеса предницата, каското няма да ти изплати сумата, защото няма да знае кой съм? Нещо ми се струва безумна тая теория със съденето. Най-близкото, което съм имал с гуми е кражба с джантите и вярно почакахме 2 години, обаче ги изплатиха.

Каското ще ми изплати сумата, но ти ще си минеш без никакво наказание. Идеята ми е каското да се разправя с тях и аз да не се занимавам. Като ми изплатят обезщетението, тези хора остават проблем на каското и ще ги съдят ли, ще ги бият ли не знам, но някак си трябва да си върнат парите.
 
От: Бездействието на МВР...

в България има стотици хиляди турци и цигани.. защо точно твоите гуми режат?
май си се правил на тежкар и сега хленчиш, че някой имал контакти...

Значи всеки с "контакти" според теб да прави какво си иска ? Б@хти логиката, ей затова сме на това положение.
В твоят случай директно подавам сигнал за корупция в МВР, после едни 50 лв за адвокат да напише една жалба, все ще намери за какво се жалва, за бездествие, по-някой си закон полицайте са длъжности лица... и ще видиш как ще се смени тона, да се реши всичко мирно и кротко.
 
От: Re: Бездействието на МВР...

Бате, ако чакаш полицията за нещо, направо метни една връзка през душа и се обеси. :) Имаме най-много полиция на глава на населението и най-бездарното такова. За нищо не стават. ;)

Днес минавайки покрай една организация, чекваха едни и двамата полицай седяха в патрулката, а оня им зависнали на прозорците. Къде в Америка ще видиш как полицай кара някой да виси на прозореца на патрулката и да му обяснява нещо. Най-малкото не можеш да реагираш ако оня изагресира. Пълна аматьорщина отвсякъде. Стигнеш ли до полиция, майката си трака. И стандарния им отговор е "Нямаме свободни патрули". Кретенни пълни. :(

Или напиши го у вас и го донеси, и след това ама как си го писал у вас? Ела утре.
 
От: Бездействието на МВР...

Каското ще ми изплати сумата, но ти ще си минеш без никакво наказание. Идеята ми е каското да се разправя с тях и аз да не се занимавам. Като ми изплатят обезщетението, тези хора остават проблем на каското и ще ги съдят ли, ще ги бият ли не знам, но някак си трябва да си върнат парите.
Схванах ти мисълта.

Интересно, твоите свидетели що не са направили нещо когато са видели, че ти режат гумите?

Отделно, това че ти твърдиш, че са някакви хора не значи, че са те. Не знам дали искаш от полицаите да напишат, че е Гошо без да има дело срещу Гошо и да е доказано, че е той.
 
От: Бездействието на МВР...

Имам записи от охранителни камери и им се виждат лицата. В същото време съседа паркира пред неговата къща и ги вижда двамата до колата. Той пък ги разпознава и е готов да свидетелства. Искането за издаване на протокол е подадено преди 2 седмици, имам входящ номер от районното. Обаче каското ме притиска за документа. А от районното нито ми звънят да ми вземат показанията, нито искат записите от камерите - определено никой не се интересува от мен.
 

Горе