Бизнес мързел по време на криза.. статия

От: Re: Бизнес мързел по време на криза.. статия

Там дето почна преди три години вече я няма :)
При нас дойде 1.5 - 2 години по-късно, а излизането ще е доста по-бавно... :(
 
От: Бизнес мързел по време на криза.. статия

Мислих си последните дни за неадекватното бизнес развитие на голяма част от българския бизнес. Нахвърлих мислите си, ако ви се чете:

Бизнес мързел по време на криза
Всъщност преди мислех,че бг-то бачкатора го е обзела перма апатията,но все повече се обеждавам,че тъй наречената апатия е ЧИСТ мързел.Не си ли помогнеш сам,няма кой да ти помогне.Това важи както за отделна личност(или индивид.....)така и за цяла държава.
 
От: Бизнес мързел по време на криза.. статия

Всъщност преди мислех,че бг-то бачкатора го е обзела перма апатията,но все повече се обеждавам,че тъй наречената апатия е ЧИСТ мързел.Не си ли помогнеш сам,няма кой да ти помогне.Това важи както за отделна личност(или индивид.....)така и за цяла държава.
Колко жалко, че само 1 плюс мога да ти дам за последното мнение. Българина е мързеливо дебелокожо създание :)
Тези, които не са такива, са само, за да затвърдят масовото правило...
 
От: Бизнес мързел по време на криза.. статия

Ехе много далече отивате с генерализирането на Българина като цяло което е голяма грешка по презункция.

Българина може да е мързелив но не е глупав и много добре осъзнава че за да работиш в нашата "държава" и безмислено поради простата причина че тук няма и през последните 65 години не е имало условия за работа а за робовладелство характерно за колониите каквато сме и ние.:mad:

Един работлив германец ако бъде поставен при нашите условия има два варианта:

1. Да си тегли куршума което е най-достойно
2. Да се превърне в "мързеливо дебелокожо създание"

Лекарство за моят мързел се казва:Минимална работна заплата 1000лева, средна 1500лева, нормална над 2000лева(при сегашния стандарт), до тогава аз съм "мързеливо дебелокожо създание" и не ме търсете за работа:p

Както не веднъж сам казвал: За да работиш трябва да ти плащат, да работиш без да ти плащат това не е работа а Робство, Ангария.....:arrow:

В България пари се правят само и единствено ако работиш за себе си и върху себе си, всякакви останали варианти са чиста загуба на време, ресурс и усилия.
 
От: Бизнес мързел по време на криза.. статия

Кои са нашите условия? Най-ниските данъци в ЕС? Един от най-либералните данъчни режими? Едни от най-ниските прагове за социално и здравно осигуряване в Европа?
Кое условие е по-зле съществено от друга държава в ЕС? Стига говори глупости.
Аз се занимавам с данъци и счетоводство в почти целия ЕС и единствената държава, която има сходна политика е Кипър (донякъде и Люксембург що се отнася до физически лица), навсякъде другаде примерно данъците върху доходите на физически лица са 20+ процента...
Мързи ни, това е.
 
От: Бизнес мързел по време на криза.. статия

Глупостта която изговарям е че на населенито в нашата Колония не се гледа като на Хора а като на ЕВТИНА РАБОТНА РЪКА (не съм го казал аз, казаха го няколко министри на икономиката)

Такава Рая каквато има тук няма в нито една друга държава членка на ЕС, а и извън него.

Сори колега но аз не съм ЕВТИНА РАБОТНА РЪКА и за по-малко от два бона от нас не излизам, работа не започвам и договор не подписвам.

PS

А това за данъците е вярно, но то облагодетелства най-вече Колонизаторите и в много малка степен средния и дребен роден бизнес.

Дай ми 2000евро средна заплата пък вземи от нея 30-40% данъци, само че тогава ще избягат Робовладелците и ще трябва да закриваме Колонията:lol:
 
От: Бизнес мързел по време на криза.. статия

Че да не би някой друг от самите роби да е виновен?!?
Аз защо не работя за 300 лева? Даже и за 3,000 не работя?
 
От: Бизнес мързел по време на криза.. статия

Между другото, "робовладелците" нямат никаква пряка изгода от ниските данъци за физически лица. О корпоративния данък да, но не и от ДДФЛ, както и да е.
Сами сме си виновни, според мен...
 
От: Бизнес мързел по време на криза.. статия

Че да не би някой друг от самите роби да е виновен?!?
Аз защо не работя за 300 лева? Даже и за 3,000 не работя?

Е тук вече дойде на моя акъл.

Аз колко теми съм отворил в този форум да култивирам робите да не работят за българска заплата, български "бизнесмен" и български договор, но те вият на умряло и искат да си теглят хомота или така са научени или така им харесва.

Виж каква лекция съм им изнесал какво повече искат, но както е казал народът: Насила хубост не става:)
 
От: Бизнес мързел по време на криза.. статия

Вярно си е, от хората зависи всичко. Като е мързелив народа, и държавата такава.
 
От: Бизнес мързел по време на криза.. статия

Вярно си е, от хората зависи всичко. Като е мързелив народа, и държавата такава.
Липсват народните будители на България нали?.Вече близо век и половина се мина откакто Васил Левски и со.окрилили бг народа.....В най-скоро време очаквайте refresh,смея да твърдя, че дори вече са се родили наследниците им,спотайвайки се из родината.Тогава Европа отново ще обърне поглед към нашата географска ширина.НЕ ТВЪРДЯ,че тогава безбройните плачковци и безделници ще изчезнат като с магическа пръчица,но няма да бъдат RULES(както е в момента),а ще бъдат избутани на заден план.

пп.Сори,ако е офтопик,но ме обзе малко патриотична вълна:)+бира.
 
От: Бизнес мързел по време на криза.. статия

Така е, а някои са и тъпи освен мързеливи. Само като знам какви бастуни има по мениджърските позиции и се плаша. Да не говорим и отрасли като: маркетинг, реклама и др. Но ние от кризата ще излезнем, ама друг път. Ние сме си в една голяма криза от както се помня. Все мизерия, все евтини придобивки, все скътани спестявания. Реално след 2-3 години ще се върнем на трасете, за сега ще си е тегаво и мнгоо хора, включително и работодателите, ще се оправдават с нея.

Да, там където е е била сега залязва, но тук ще си е тегаво още време. След няколко години може и да се живее нормално тук, ама пак се съмнявам. То и манталитета ни няма да го позволи. Абе направо да се чудя защо кризата пък ни е виновна. :)
 
От: Бизнес мързел по време на криза.. статия

Каквото и да си говорим, сме си мързелив, мрънкащ, кисел и завистлив народ !
1. Работодателят е с вечните паранои - "крадат ме", " не работят", " лъжат" и "ме мразят" - лошото е , че е 60-70% прав
2. Работникът е с вечните паранои - "ами за толкова пари - толкоз", "ние му работим - той обира парата", "толкова пари идват в тая фирма - къде отиват?" и най-лошото "тая работа не се прави така, ама като не ме слуша !!!"
Ето и дадености, които за съжаление не се оправят бързо и се задълбочават -

Работодателят няма нужната култура и поведение на такъв - той се лута от "гадното копеле", което глобява , наказва и санкционира до "готиния пич", който купува кафето, плаща обяда, ходи по купони с персонала и ...... еми то си е често явление " врътка някоя от подчинените " и това се пази в ГОЛЯМА ТАЙНА (разбирай всички го знаят)

Работникът е навъсен, но спокоен - и да го изгонят в БГ всеки от по-възрастните от 40-45 год си има жилище, в БГ "детето" винаги има място при мама и тате, т.е изгонен или уволнен този работник има къде да спи, кабелна телевизия, топла супа и "наште" все ще му намерят пари за кафенце и цигарки !
На всички събирания на служители се отделя огромна част от времето да се обсъжда несполучливия модел и грешките на фирмата, но пред шефа се мълчи като пукел. Айде да не изброявам още, че ще свърша след 5-6 часа !

Объркан модел, озлобени хора, липса на нормална комуникация и всякаква креативност, параноя, която ескалира !
Качваш се на колата и тръгваш към вкъщи - малеее ужас - среща на параноиците на свобода, и почваме здравата псувни, закани майки и т.н и т.н !
Връщаш се в къщи и кво ....... ? Пак са погнали Доган (ама друг път ще го чешат, сега събират данни и доказателства) и отново съдът е пуснал поредния от "ПЪРШИВИТЕ" !
Луда работа сме !

бтв - А, АМOUN си е в джакузито и пляка хилядарки !
 
От: Бизнес мързел по време на криза.. статия

бая сте изписали докато съм спал :)

Продължението след описания объркан модел, озлобените хора и липсата на нормална комуникация е накрая да дойдат онези с бизнес семинарите, дето на болбордовете има усмихнати чичковци :) и да ни обяснят как се става богат

А мнението по-горе за двето-трито поколения е много точно. Малко става като Обетованата земя. Само се притеснявам след тези поколения, че пътя към Обетованата земя нямя да е бил съвсем правилния.
 
От: Бизнес мързел по време на криза.. статия

Качваш се на колата и тръгваш към вкъщи - малеее ужас - среща на параноиците на свобода, и почваме здравата псувни, закани майки и т.н и т.н !
[/QUOTE]

Влизаш в някой форум и там пак ... закани, караници, псувни, закани :)

аз а мързела не сте прави... ако не беше мързела да ни води към прогрес още колелото нямаше да сме открили...
 
От: Бизнес мързел по време на криза.. статия

Кои са нашите условия? Най-ниските данъци в ЕС? Един от най-либералните данъчни режими? Едни от най-ниските прагове за социално и здравно осигуряване в Европа?

Наистина данъците не са високи, но въпреки това сме доста назад в индекса за икономическа свобода.

Код:
72 South Africa 62.8 -1.0
73 Greece 62.7 +1.9
74 Italy 62.7 +1.3
75 Bulgaria 62.3 -2.3
76 Uganda 62.2 -1.3

По-назад сме даже и от Гърция, където са толкова тъпи, че даже протестират против икономическата свобода при търговията с горива...

За да има добри условия за бизнес е необходимо не само данъците да са ниски, но и да се плащат лесно и да няма излишна бюрокрация, която да ограничава и затруднява правенето на бизнес.
 

Горе