Бизнес партньори от чужбина

GeorgiTodorov

Active Member
Здравейте, ако си търсите бизнес партньори от чужбина, хвърлете един поглед на pcci.bg

На тази страница търсите потенциални партньори: http://pcci.bg/bcd_offers/index.html
ОФЕРТИ ЗА БИЗНЕС СЪТРУДНИЧЕСТВО BCD  Business Cooperation Database .png


Ако сте набелязали фирми за сътрудничество, можете да се свържете с тях чрез попълване на този формуляр.
formular.png

Ако искате да регистрирате и вашата фирма, за да могат чужди компании да се свързват с вас- изтеглете си формуляра и го попълнете, като напишете от какво сътрудничество точно се интерсувате. (Формуляра е в дъното на страница)
registracia.png
 
От: Бизнес партньори от чужбина

Днес разгледах офертите и определено една ни интересува, задвижих попълването на формуляра, за да ни дадат достъп до контактите на фирмата. Като има резултат ще пиша впечатления.
 
От: Бизнес партньори от чужбина

Днес разгледах офертите и определено една ни интересува, задвижих попълването на формуляра, за да ни дадат достъп до контактите на фирмата. Като има резултат ще пиша впечатления.

Имай в предвид, че малко бавничко стават нещата, все пак в Камарата работят държавни служители :) Аз през август съм се възползвал от услугите им и бяха бавни, но това е може да е заради месеца.
 
Re: От: Бизнес партньори от чужбина

Имай в предвид, че малко бавничко стават нещата, все пак в Камарата работят държавни служители :) Аз през август съм се възползвал от услугите им и бяха бавни, но това е може да е заради месеца.

Разкажи повече, ако е удобно. :) Хм, все пак имаме хора, които са го опитвали. Аз сефте чувам, а уж ги следя тези неща. :)
 
От: Бизнес партньори от чужбина

Имай в предвид, че малко бавничко стават нещата, все пак в Камарата работят държавни служители :) Аз през август съм се възползвал от услугите им и бяха бавни, но това е може да е заради месеца.

Благодаря за предупреждението.
Преди 10 години имах контакти с Италианската Промишлена Палата, стигнахме до тях от Италианското консулство/посолство. Свързаха ни с италианска фирма интересуваща се от офертата ни. Още си спомням изненадата си от италианския говор в слушалката на телефона, когато се обадиха на посочените контакти. Бях впечатлена от начина има на комуникация. Ще имам база за сравнение.

А за нашите чиновници - съм свикнала да ползвам телефоните за "тормоз" + email.
 
От: Бизнес партньори от чужбина

Разбира се, Блинки. Не знам много, но ще опитам да не се повтарям и да кажа нещо ново.

Pcci.bg e сайта на Търговско-Промишлената Камара в Пловдив, създадена е малко след Освобождението на България. Явно си сътрудничат с чуждестранни Камари, подобни на тях, защото ако отвориш тази страница: http://pcci.bg/bcd_offers/index.html, можеш да видиш всеки месец около стотина чужди фирми, които са си публикували точно какво сътрудничество и какви партньори търсят.

Една примерна оферта изглежда така:

BORU20140822003 Руска фирма, специализирана в производството на хавлиени изделия, търси търговски посредници. Фирмата произвежда широка гама от стоки: хавлиени кърпи, халати, комплекти за сауни, хартиени салфетки, тоалетна хартия. Държави: ЕС. Предимства и иновации: широка гама от продукти, ниски цени, органични материали, високотехнологично производство.


Как да си изберете оферта?

След като отворите http://pcci.bg/bcd_offers/index.html, си избирате за кой месец да разгледате офертите:
oferti.png

Както забелязвате, няма оставена връзка за директен контакт или име на компанията до офертите. Ако някоя оферта ви допадне и искате да се свържете с фирмата и да обсъдите проекта, трябва да попълните формуляр и да го изпратите до Камарата, след това те го пращат до фирмата към която сте проявили интерес и ако тази фирма реши- получавате контактите им и се свързвате с тях.
От тук се тегли формуляра:
http://pcci.bg/bcd_offers/index.html
formulqr.png

Или да си пуснете вие оферта

Другото, което може да ви е от полза е, ако си пуснете вие офертата и чакате вас да ви намират фирми или хора, които се интерсуват от сътрудничество. Този формуляр се тегли от тук:
http://pcci.bg/bcd_offers/index.htm
partnership.png

Моят опит с тях

През месец август проявих интерес към 5 оферти, изпратих формуляр да получа данните им и след 3 седмици ми изпратиха контактите на 4 от фирмите. Петата явно не беше заинтерсована или не беше потвърдила, че е съгласна да си даде детайлите за контакт.

Свързах се с четирите фирми, две италиански, една полска и една македонска. С едната италианска установихме партньорски отношения и в момента работим. На македонците като им се обадих, да не ми кажат, че не говорят български, разбрахме се да си комуникираме по имейла и на мен ми се изпари желанието да правя бизнес с тях.

Общо взето това е. Виждам че често някой си търси партньори във форума, може да ги намери там. Има и български фирми, не само чужди.
 
От: Бизнес партньори от чужбина

… да не ми кажат, че не говорят български, разбрахме се да си комуникираме по имейла и на мен ми се изпари желанието да правя бизнес с тях.

Аз съм изумен. Откога българския стана интернационален и заемащ Топ 3 по говоримост на езиците? Би следвало човек да е благодарен, че е открил нещо, от което може да стане „нещо“ реално, отколкото да слага на първи, приоритетен и преден план едно нещо: езиковата бариера. Прост пример от оня ден. Писал съм и в тук-там руски форуми на развален, но пак съм правил покупко-продажби на каквото ми е трябвало (някои ми пишеха, че съм пишел като робот/бот). Все тая.

За е-поща си има мадон за авт. превод при select на текста от какъвто искаш език на какъвто искаш. Без нужда от посещение на 3rd party site за paste на текста. Ако се иска live комуникация, ясно е кой инструмент ще е най-подходящ за такъв вид чат.

Езиковата бариера НЕ би следвало да е проблем при всякакъв вид писмена печатна ел. комуникация. При печатна книжна, вече ще влиза в употреба OCR софтуер, който не винаги качество установява думите. При ръкописен обаче си е мъка и почти невъзможно. При гласова по тел. или f2f, вече там е „или знаеш, или не знаеш“.
 
От: Бизнес партньори от чужбина

Sherifa, мисля че езикът не беше проблема в конкретния случай. Просто почувствах неприятелско отношение от другата страна, което е трудно да се опише в едно изречение, а и няма смисъл.
 
От: Бизнес партньори от чужбина

Браво на колегата за интересната информация. Уж и аз ги следя, а благодарение на него разбирам... Ще се поровя да си харесам нещо, респ. да отговарям на "изискванията".
 

Горе