Бихте ли си купили очила онлайн?

tanipo

Well-Known Member
Имам възможност да направя такъв проект, като цените ще са да речем с 20-30% по ниски от каталожните заради това, че всичко е онлайн. Примерно очила дето биха стрували 100лв ще са 70лв, ако живеете в малко населено място пестите пари за път и.т.н. Има начини да се прецени дали рамката става - размери и.т.н., проблема е същия като с дрехите, които дори и аз купувам вече онлайн за да избегна неприятно разкарване по магазините - колкото и да мериш може да се окаже, че нещо не тамън. Та отговорете честно, дали бихте купили. Знам, че това ще дойде в БГ, щом го има в чужбина, въпроса е доколко и как ще се приеме. Другия плюс е, че ако е онлайн едни очила за ПЦ биха могли да се пуснат и за по 30на лв ( говорим с бюджетни материали, не премиум такива, но за първи очила перфектни да се ориентира човек без да дава по 200лв)

Бтв пращал съм очила на колеги от форума дистанционно и са доволни, но там правим малко по разлчини неща - те ми пращат снимки на себе си, аз имам развит усет вече от години и предлагам модели които знам, че ще им отиват - с ел.магазин това едва ли е е възможно.
 
От: Бихте ли си купили очила онлайн?

мисля че трудно ще се научи българина да пазарува online защото той е око да види ръка да пипне ... е вярно е че има и такива които предпочитат пазаруването в мрежата но според мен са малко все още а лично аз бих си купил аксесоар от интернет но за дреха ... предпочитам да си я премеря за да не се минавам с нещо което няма да нося
 
От: Бихте ли си купили очила онлайн?

Бих си купил, но с много условности. Аз проблем с зрението нямам, но постоянно съм със слънчеви очила, можеш да разбереш кога изгрява и кога залязва слънцето по мен. Но, аз много трудно избирам очила...
От друга страна зависи какво точно продаваш - ако предлагате качествени стъкла с възможност да ги напаснем на рамка по желание (която вече имам или която съм си харесал някъде) тогава е друго поръчвам без да се замислям. Но ако трябва да се доверя на онлайн магазин за самата рамка - няма начин, докато не съм си я сложил на носа въпросната рамка не мога да я купя. Понякога съм се спирал от покупка само заради чувството, че въпросната рамка не ми е удобна, нищо че ми стои добре. Но пък съм си поръчвал сл. очила онлайн след като съм си ги харесвал офлайн...
Честно казано, малко авантюристично ми се струва да си купиш подобни неща онлайн.
 
От: От: Бихте ли си купили очила онлайн?

Именно за това е тази тема. И аз мислех, че няма да си купя дрехи онлайн. Е, купих си наскоро 3 ризи, 1 блузка, 1 дънки, 1 обувки от Англия ( ако имаше надежден и изгоден магазин щях да ги взема и оттук ). И съм много доволен, всичко ми стана и спестих не само пари - може би 200лв ами и време, това да си избера дънки и ризи, а пък и обувки за мен е свързано поне с 2 неприятни излизания да обикалям като кон, да се бутам наляво надясно - главоболия, контакт с разни прости продавачки и.т.н. за 2 парцала на кръст. След тази покупка ще си купя дреха само ако минавам отнякъде и така и така съм там и нещо ми грабне окото - иначе онлайн ще си поръчвам. 2 дена изгубени в пазаруване за някакви парцали за мен са много пари. За очилата плюса е, че сайта ще е пълен с много, много, много инфо което човек да може да асимилира на спокойствие, и даже може да вземе по информирано решение, а пък цената както вече казах ще е доста по-ниска. Ако живееш на майната си само пътя за билет ти е 10лв примерно да идеш в града.
 
От: Бихте ли си купили очила онлайн?

Хора всякакви и мнения всякакви, докато не го пробваш няма да разбереш. Ако не го опиташ, ще се чудиш дали е щяло да стане, ако го опиташ - може да стане, може и да не стане :)
 
От: Бихте ли си купили очила онлайн?

Абе аз съм го почнал така или иначе, то си е просто продължение на реален офлайн бизнес. Мисля поне с пакети за бюджетни очила за компютър и за четене ще е ок защото за тях човек не му се дават много пари, логично ползва ги у дома и никой не го гледа, то така или иначе ще комбинирам с контактни лещи, слънчеви очила и другите там неща. Щом го правят в чужбина значи и тука би трябвало да е ОК, и да прав си - хора всякакви. И аз си казвах дънки - онлайн - не. Ама сега ги гледам съхнат на сушилника и си мисля, бахти кефа имам нови дънки без да ми се мъчи душата да обикалям по гадните магазини.
 
От: Бихте ли си купили очила онлайн?

Абе аз съм го почнал така или иначе, то си е просто продължение на реален офлайн бизнес. Мисля поне с пакети за бюджетни очила за компютър и за четене ще е ок защото за тях човек не му се дават много пари, логично ползва ги у дома и никой не го гледа, то така или иначе ще комбинирам с контактни лещи, слънчеви очила и другите там неща. Щом го правят в чужбина значи и тука би трябвало да е ОК, и да прав си - хора всякакви. И аз си казвах дънки - онлайн - не. Ама сега ги гледам съхнат на сушилника и си мисля, бахти кефа имам нови дънки без да ми се мъчи душата да обикалям по гадните магазини.

Е точно за такива очила - по-лесно ще се продадат. Сега нали ти е ясно, че жена ми избира рамки за очилата си от асортимента на поне 5 оптики, а за стъклата минаваме през още толкова. Но на нея очилата й трябват за да вижда добре, освен това не трябва да изглежда идиотски (лекар е, в някои случаи идиотския вид много помага).

Пробвай, особено щом е продължение на офлайн бизнес нищо не губиш, а и както виждам, много си наясно кое би се продало, кое не :)

П.С. Слънчеви очила ще има ли?
 
От: Бихте ли си купили очила онлайн?

Имам слънчеви, имам и диоптрични слънчеви, имам и диоптрични слънчеви с поляризация имам и drivewear . За обикновенните слънчеви не държа много марки защото трудно се продават и много застояват, залагам на измислени марки повече, но задължително с УВ и поляризация ( лично ги тества едно по едно и пред клиента и преди това ). В момента нямам много наличности, но март ще зареждам стотици модели за сезона.
 
От: Бихте ли си купили очила онлайн?

Както казаха колегите, по-горе - щом е продължение на офлайн бизнес - реално не губиш почти нищо. Освен това - наистина мнения много и всякакви.

Бтв пращал съм очила на колеги от форума дистанционно и са доволни, но там правим малко по разлчини неща - те ми пращат снимки на себе си, аз имам развит усет вече от години и предлагам модели които знам, че ще им отиват - с ел.магазин това едва ли е е възможно.
Това е изключително добра идея... ще можеш ли да смогваш на клиентела? Т.е. имаш изпратени 150 снимки на различни хора... ще можеш ли в нормални времеви рамки да им дадеш точен отговори и да им изпратиш оферта с поне 4-5 модела, който ще им стоят добре, а вече те да изберат измежду тях?
Ако сметнеш, че ще можеш - супер!

И още нещо... ако използваш "Виж преди да платиш" на ЕКОНТ... мисля, че това още повече увеличава шансовете за бъдещи покупки. Ако някой ги пробва пред куриера, не му харесат или нещо такова - може да ги върне на момента. Може да се измисли и нещо със 7 дневен срок, за да си спестиш разходите за куриер, но то това сам ще го прецениш.

Опитай!
 
Последно редактирано:
От: Бихте ли си купили очила онлайн?

Да, мога да смогвам но не бих го направил по няколко причини:

1. С колегите от форума ми беше лесно да правя това, но тук интелектуалното ниво е доста високо, представи си какъв ужас ще е и неразбория и недоволство когато почна да предлагам такава услуга на средностатистическия петкан и драган

2. Ако ще е онлайн ще е по евтино - тоест ще печеля много малко пари - не си струва да отделям на 150 човека 3000 минути за обработка , ако ще е евтино ще печеля много малко , по добре това време да си го инвестирам в интернет проектите повече ще спечеля и няма да се главоболя. Не е толкова лесно да продадеш едни очила, кореспондирали сме сам знаеш колко условности има още на ново първоначално запитване.

3. Мисля да го направя просто като някакво алтернативно полу-автоматизирано решение, който иска да спести време и пари го ползва, който не ....
 
От: Бихте ли си купили очила онлайн?

Е виж тия кво са направили: http://www.brille24.de
Стоките са им с 80-90% от качеството на офлайнките с тая разлика че цените са на 10% от "по-качествените"
Виж, решили са и въпросът със снимките (лицата)
Ако се добараш до дръпнатите им партньори вервай ми че ще скъсаш сенджира :)
 
От: Бихте ли си купили очила онлайн?

За очила - евентуално само някакви недиоптрични. Ама аз по принцип не съм голям потребител на очила.

Но контактни лещи - да, бих си купил онлайн без да се замислям особено. То даже и сега обикновено почти така става - отивам у оптиката, питам какви имат, избирам си от каталога (ако имат) и даже плащам предварително да ми ги доставят. Демек това са ми цели две разкарвания/ангажимента дето трябва да си набутам у графика. А и си е консуматив - като нищо бих поръчал като за складова наличност.
 
Последно редактирано:
От: Бихте ли си купили очила онлайн?

Идеата е супер. На мен ми харесва. Но за жалост аз купувам само слънчеви очила онлайн. За другите не смея, все пак си е и здраве. Виж контактни лещи - те са си ОК. Говорим както за такива, които правят корекция, така и за цветни. Вторите са много модерни сред жените. Даже имам приятелка, на която не и знам естествения цвят на очите. Представи си.

Тези с диоптерът могат да се измислят, като се събмитне рецептата, селектира се рамката и се пусне поръчка. За рецептата ясно - ще се изпълни. За рамките също - ще се изберат някакви като се опише и диаметър на глава и т.н., но дали ще му харесат как седят на него - този рист ще трябва да поеме потребителя, което малко ще го дръпне. Но и тук може да се измисли нещо, нещо като програма симулираща това, рез негова снимка. Идва малко измишльотина, но нямаме много избор в тази ситуация. Виждам, че си го практикувал. Сори, първо написах мнението си и после допрочетох последните ти редове. :)

Аз като потребител би ме отблъснало само това - дали ще ми хареса как ми седят. Всичко друго е ОК за мен, и най-вече факта, че ги получават с 30% отстъпка от магазинерските цени.
 
От: Бихте ли си купили очила онлайн?

Пазарувал съм онлайн, но не и от български сайтове. За повечето българи ми се струва ако им дадеш избор между ен онлайн магазин и бг биха избрали ен, тъй като му имат повече доверие и се чувстват по сигурни, че няма да бъдат излъгани и прецакани.
Пример спортсдирект-а, всичките ми познати се счупват да пазаруват от там. Какво предлагат повече там, че нашенци пазаруват толкова много - доверие и усещане, че пазаруват от английски онлайн магазин евтина стока, ориджинал и са на далавера.

ПП Мнението си е чисто лично, предполагам има и добри бг магазини, но все още не съм ги открил
 
От: Бихте ли си купили очила онлайн?

Идеата е супер. На мен ми харесва. Но за жалост аз купувам само слънчеви очила онлайн. За другите не смея, все пак си е и здраве. Виж контактни лещи - те са си ОК. Говорим както за такива, които правят корекция, така и за цветни. Вторите са много модерни сред жените. Даже имам приятелка, на която не и знам естествения цвят на очите. Представи си.

Тези с диоптерът могат да се измислят, като се събмитне рецептата, селектира се рамката и се пусне поръчка. За рецептата ясно - ще се изпълни. За рамките също - ще се изберат някакви като се опише и диаметър на глава и т.н., но дали ще му харесат как седят на него - този рист ще трябва да поеме потребителя, което малко ще го дръпне. Но и тук може да се измисли нещо, нещо като програма симулираща това, рез негова снимка. Идва малко измишльотина, но нямаме много избор в тази ситуация. Виждам, че си го практикувал. Сори, първо написах мнението си и после допрочетох последните ти редове. :)

Аз като потребител би ме отблъснало само това - дали ще ми хареса как ми седят. Всичко друго е ОК за мен, и най-вече факта, че ги получават с 30% отстъпка от магазинерските цени.


Blinky, на линка който съм дал всичките галимации са измислени, дори е бая удобно направено. Имаш си скали и за диоптера и за астигматизма и за покритие, затъмненост и кво ли не бате. Взимали сме цайси от тия и гарантирам, че са на 80-90% от най-качествените..не че нещо трее гарантирам де, щото тия имат стотици хиляди продажби на месец.

Който фане подобен бизнес в бг, ако не му строшат ключиците (щото някои бачкат на 800%), ще дръпне адски напред :)
 
От: Бихте ли си купили очила онлайн?

@madgooglebot, така е, но това реално доктора го прави. Ти не може сам да си дадеш диагноза и в последствие рецепта за очила. Не ми звучи много умно и правилно. Нали той те преценява на кое око какво имаш да корегираш. аз нали от скоро сложих очила за комшютър с малка корекция на дясното око, та за това се включих активно в темата. :)

За качество тук не си говорим. Мислех, че проблема е в покупателната активност, имайки предвид вида услуга и стока. Явно бизнеса е меко казано много печеливш, но автора на темата все пак ще оперира на БГ пазара, а тук знаем колко са възпитани нашите убавци, особедно за стоки касаещи здравето им. И за да не бъда многословен, сега ще кажа - захващай се с това. Определено има хляб, но гледай да го изпипаш така, че да можеш да продаваш на страхливите и на по-малко страхливите потребители. Другите са ти в кърпа вързани. ;)

Веднъж утвърдиш ли се в онлайн пространството, никой няма да ти се опъне. Така както направиха sportsdirect и други големи онлайн магазина. А като гледам и как вървиш, мисля си, че няма да ти е проблем. ;)
 
От: Бихте ли си купили очила онлайн?

Има хляб я, и то много :)
Взимаш си рецепта от некъде (където и да е) и си поръчваш тънканата, не виждам абсолютно никакви спънки :)
В няколко очиларници искахме да поръчаме от "качествените", най-тънката оферта беше 500 плюс лева (заради ебан астигматизъм). Накрая ги поръчахме от тоя сайт за 45 еврака, дойдоха за 15 дена. Никаква разлика (с оглед кьоренето) няма с предишните, които бяха излезли с бая отстъпки от изедниците на Стамболийски 450лв.
Аз лично нямам ресурса..пък и дръпнатите партньори :) а още по-малко се доверявам на кисели газета, иначе да го бях пуснал това в бг, въпреки че съм убеден, че шанса да ода с патерици е огромен :D
 
От: Бихте ли си купили очила онлайн?

За тоя сайт супер е, но липсват някои основни продукти най-вече от стъклата, като например с изтъняване, хелиоматици, хелиоматици с поляризация, слънчеви с ползризация, асферични стъкла, видове покрития и.т.н. Относно доставиците да речем, че бизнес преговорите са ми специалност и си говорим не само с дръпнатите ами и с жабарите и с хората от родината на най-качествените и от родината на най-здравите автомобили. В този сектор производителите и марките са като пясъка по варненския плаж - много.
Кога човек би поръчал онлайн освен в моментите които изброих:
Иска да си вземем резервни очила/ Неговите се чупят/ Иска да си вземем слъчеви с диоптър/ Иска някакво разнообразие - има много варианти, за които да се сети човек когато рамката която ще вземе човек ще е идентична вече с неговата и ще се ориентира лесно - те размерите са като при дрехите, формите също, човек като носи веднъж и се ориентира.
Относно чупенето на капачките - този бизнес не е някакъв супер печеливш, даже сега в БГ е стагнация, не знам да има някакви брутални играчи или такъв тип отношения и разчистване на сметки. Не вярвам, че един ел.магазин може да промени много пейзажа и да размести пазара, че изобщо да му обърнат внимание. Освен това не мисля да продавам без пари или нещо такова защото не би имало смисъл, това че не Г-бота са му искали 500лв някъде не значи, че на сякъде ще му искат толкова, ако беше дошъл при мен, аз работя с каталог и казвам цената от каталога надали щеще да е толкова. Не всички праскат такива цени, дажи повечето и най-вече големите вериги имат нормални каталожни цени и правят големи намаления и отстъпки. Не мисля че отстъпка от 20-30% ще разстрои някой в бранша при положение, че бих могъл да работя с несравними марки и продукти, тоест такива които не са широко застъпени на БГ пазара. Другото е, че това намаление идва най-вече от това че не ангажираш персонал, и най-вече лекар - обикновенно прегледа в оптиката е безплатен, но оптиката плаща на лекаря - ето от там идват и 20-30% намаление. Все едно да се сърдим на онлайн магазините за контактни лещи дето продават 20-30-40 процента надолу.
Проблема главно идва от липса на време - очилата са просто един от проектите ми. Но явно се убедих, че ще го направя като странично продължение - гледам има такива за БГ, но са направени с двете леви.
 
От: Бихте ли си купили очила онлайн?

Предполагам ще мога да предложа и свястна аффилиейт програма, предполагам друго ще е да работите с един от вас отколкото с някой завеян алчен мухльо от тия дето не са от нашите среди и летят из облаците.
 
От: Бихте ли си купили очила онлайн?

Виж това дали ще ти свърши работа за да могат клиентите да "пробват" очилата. Може да ти се наложи ти да го правиш вместо тях, защото със сигурност ще са доста, тези които няма да могат да го направят сами, но това може и да се окаже даже като плюс за продажбите, защото хората ще се чувстват оградени с внимание.
 

Горе