Блог означен като спам

bodyrock89

Active Member
Здравейте, вчера получих съобщение, че автоматичната система на Blogger е затворила блога ми след подаване на сигнал за спам. Веднага пуснах заявка за разглеждане и днес са ми изпратили съобщение, че се извиняват и че са пуснали отново блога ми. Да обаче блогът още не е онлайн. Имам достъп до всички останали компоненти от контролния панел, но като дам на "Преглед на блога" не ми отваря блога, а отново контролния панел. Като посетя адреса на сайта ми показва грешка:
"The requested URL / was not found on this server."

Блогът има домейн от Godaddy. Да не би да трябва да правя настройките наново? Ако някой знае какъв е проблема и какво трябва да направя ще се радвам да помогне. Благодаря предварително!
 
От: Блог означен като спам

Заеби ги blogspot , аз толкова време ги ползвах и ги хвалех, но добре че минах на wp. Така ще ти бавят сега блога 1 месец и едва ли ще ти го пуснат
 
От: Блог означен като спам

Заеби ги blogspot , аз толкова време ги ползвах и ги хвалех, но добре че минах на wp. Така ще ти бавят сега блога 1 месец и едва ли ще ти го пуснат

Всъщност блога вече е готов. Пренасочих домейна на Blogger към този в Godaddy и се оправи. Между другото при WP няма ли опасност да ти затворят блога за спам както при Blogger и лесно ли става преместването? Изглежда някой ми е хвърлил око и нищо чудно пак да го затворят.
 
От: Блог означен като спам

wordpress.org теглиш си , слагаш си каквото искаш, хостинг си намираш , домейн и си готов.
 
От: Блог означен като спам

Ако ползваш услугите на wordpress.com за безплатен хостинг може да ти го затворят за спам. Ако обаче си изтеглиш кода от wordpress.org и го инсталираш на хостинг, за който си платил ще ти го затворят само ако доставчикът на хостинг получи оплакване за спам, но в двата случая дефиницията за спам е различна - при wordpress.com за спам се счита блог, на който има съдържание, целта на което е единствено SEO и/или да продаваш нещо. При платения хостинг спам е непоискани търговски съобщения, изпратени по електронната поща (т.е. сайтът ти може да е някакъв много отвратителен спам с десетки святкащи банери).
 
От: Блог означен като спам

Значи най-добрия вариант е на платен хост. Поне да знам, че при подаване на сигнал за спам сайта ми ще бъде разгледан от хора, а не автоматично затворен.
За сега обаче мисля да остана на блогер поради това, че бързо оправиха проблема, но ако за в бъдеще се повтори и нещата се закучат ше мисля за местене.
Мерси за отговорите!
 
От: Блог означен като спам

Имам няколко блога в Blogger и много често получавам съобщения по емайл, че някой от боговете ми е означен като спам. Блоговете са лично мой и никога не са служили за тази цел, за сега винаги след преразглеждане нещата са се коригирали!
 
От: Блог означен като спам

Да, а колко посещения губиш през това време?

пс: знаем, че си правиш каунт до 12 мнения, направо сподели какво ще ни офертираш - ptc , mlm , ? реклама на кръчма?
 
От: Блог означен като спам

Ееее стига бе,веднага го заклейми:)
Да, а колко посещения губиш през това време?

пс: знаем, че си правиш каунт до 12 мнения, направо сподели какво ще ни офертираш - ptc , mlm , ? реклама на кръчма?
 

Горе