Блокиран акаунт в PayPal...?

genesis2202

New Member
Здравейте. Имам един огромен проблем с Пейпал и се надявам да получа отговор на въпросите ми от Вас.

Днес получавам съобщение от Paypal, че са ми блокирали акаунта. Основанието им е, че 39% от всички транзакции, които съм направил, се "превръщали" в диспути. Ето и тяхното съобщение:

"We’ve limited your account because of the excessive number of claims you’re
involved in.

Our records now show that in the past several months 39% of your total
transactions have resulted in claims. This is considered abuse of our Buyer
Complaint process and violates the PayPal User Agreement.

As a result of this limitation, you can’t send or receive funds. Log in to
your PayPal account and go to the Resolution Center for more information. "

Ето и снимки от профила:

http://uploadpic.org/v.php?img=vwdYxkYihB

http://uploadpic.org/v.php?img=UboTA8uGzR

Дотук добре. Нямам нищо напротив да ми блокират картата, ако не губя пари. Но в случая ще загубя големи суми. Защото:

Първи проблем: В момента в акаунта ми има 23.60$. Понеже акаунта ми е блокиран, в момента тези пари не мога да ги изхарча и не мога да ги прехвърлям в картата ми, чрез withdraw, понеже там няма бутон за тази операция - http://uploadpic.org/v.php?img=67UX6dRTK0 . Обаче забележете на тази снимка - http://uploadpic.org/v.php?img=2QsugqpNaq показва, че имам право да прехвърлям парите в картата ми. В случая какво мога да направя с тези пари?

Втори проблем: В момента водя още два диспута с продавачи(вижда се на предишната снимка) за неполучени пратки. Ако евентуално спечеля диспутите, върнатите пари къде ще отидат - в баланса на акаунта или в картата ми?

Трети проблем: В момента имам направени поръчки от сайтовете на стойност около 150$. Все още очаквам да си получа тези поръчки и срещу тях в момента не водя диспути. Какво правя ако и тези поръчки не пристигнат и се наложи да отворя диспути за тях...?

Искам да отбележа, че този голям процент за отворени диспути не е направено с цел измама, а диспутите са отваряни защото наистина доста пратки не ми пристигат или артикулите са със забележки. Пише, че акаунт, блокиран един път, после не може да се възстанови... А дали този лимит не е поставен временно...

Ще Ви бъда благодарен ако ме светнете по тези многобройни въпроси...
 
От: Блокиран акаунт в PayPal...?

За първи път чувам да блокират акаунт на клиент, обикновено търговците са тези, на които им блокират акаунтите.

Правиш груба грешка като се обръщаш към PayPal за да си поискаш парите обратно. Задължително трябва да се свържеш първо с търговеца и чак когато търговецът откаже да ти върне парите (да ти замени стоката) да се обръщаш към PayPal.
 
От: Блокиран акаунт в PayPal...?

И аз имам доста непристигнали пратки и всички от тях се обърнаха в диспути и търговците върнаха парите. До сега проблем нямам (около 8 години). Просто явно им е направило впечатление и доста от покупките ти завършват с диспут. На година правя около 1000 покупки в пейпал и около 100 се превръщат в диспути (бах тоя Китай и пратки пътуващи 3 месеца и нагоре)..
 
От: Блокиран акаунт в PayPal...?

Пише, че можеш да си теглиш парите към картата. Не можеш да пращаш и да получаваш, но ще си получиш парите от диспутите, ако са в твоя полза.
 
От: Блокиран акаунт в PayPal...?

Не, не мога да си прехвърля парите в картата. Виж тази снимка: http://uploadpic.org/v.php?img=67UX6dRTK0 Забелязваш ли, че в долния десен ъгъл няма бутон "Continue". По принцип в активните профили този бутон е там и като го натиснеш, парите отиват в картата. Обаче в моя случай този бутон липсва и не мога да ги прехвърля.
 
Последно редактирано:
От: Блокиран акаунт в PayPal...?

Писах им вече. Обаче за да им се обадя трябва да намеря човек, който умее да говори английски добре(не мисля, че имат български персонал)
 
От: Блокиран акаунт в PayPal...?

Това е безумие! За това избягвам да ползвам тоя смотан Пейпал. Толкова пари ми бяха блокирали, че ги намразих до живот. Правят си каквото искат. Имам около 10 блокирани акаунта и до сега не са ми възстановили нито един, но винаги съм била търговец, а не купувач.
 
От: Блокиран акаунт в PayPal...?

Имаш 10 акаунта? Как успя да ги направиш толкова, всички роднини ли ги снабди с PayPal акаунт или прави 10 фирми специално заради PayPal? Защото не може да имаш повече от един акаунт на едно и също лице.
 
От: Блокиран акаунт в PayPal...?

Когато една пратка не пристигне или се забави над 45 дена, то няма как да се разбереш с тези дръпнати копелета(без извинение), ако не си отворил диспут. Пише му - първо не ти отговаря, после ти изпраща някакви общи писма, ако го застрашиш много - предлага купон за отстъпка и фактически няма как да си върнеш парите. Отваряш диспут - същата работа. Даже започва да ме убеждава, че не може да ми върне парите, докато диспута е отворен и ме моли да затворя диспута. Но нали ако затворя диспута доброволно, той ще спечели, понеже тогава няма да мога да претендирам да ми върне парите обратно... След това се налага да ескалирам - още 20 дена до вземане на решение и чак тогава си връщам парите...
И после защо сме отваряли толкова много диспути...
 
От: Блокиран акаунт в PayPal...?

Имаш 10 акаунта? Как успя да ги направиш толкова, всички роднини ли ги снабди с PayPal акаунт или прави 10 фирми специално заради PayPal? Защото не може да имаш повече от един акаунт на едно и също лице.
Снабдих роднините и съседите :) Освен това на едно име и различен адрес също можеш да имаш няколко пейпала :) Важното е картите към него да са различни
 
От: Блокиран акаунт в PayPal...?

Това е безумие! За това избягвам да ползвам тоя смотан Пейпал. Толкова пари ми бяха блокирали, че ги намразих до живот. Правят си каквото искат. Имам около 10 блокирани акаунта и до сега не са ми възстановили нито един, но винаги съм била търговец, а не купувач.

A какво ползваш вместо тях и на кои сайтове върви алтернативата?
 
От: Блокиран акаунт в PayPal...?

A какво ползваш вместо тях и на кои сайтове върви алтернативата?
Ако се ползва за ebay - за съжаление там няма алтернатива, защото пейпал си е техен.
За България -epay, за чужбина - moneybookers
 
От: Блокиран акаунт в PayPal...?

Това е безумие! За това избягвам да ползвам тоя смотан Пейпал. Толкова пари ми бяха блокирали, че ги намразих до живот. Правят си каквото искат. Имам около 10 блокирани акаунта и до сега не са ми възстановили нито един, но винаги съм била търговец, а не купувач.

Явно и 100 да имаш - пак ще ти ги блокират :lol:
 
От: Блокиран акаунт в PayPal...?

Вместо да блокират китайците, те блокират на българчетата. Не ги е срам! :twisted:
 
От: Блокиран акаунт в PayPal...?

Когато една пратка не пристигне или се забави над 45 дена, то няма как да се разбереш с тези дръпнати копелета(без извинение), ако не си отворил диспут.

Имал съм проблем с китайски стоки и винаги проблема се е решавал без да намесвам PayPal (имало е забавяне, имало е дефекти).

Снабдих роднините и съседите :) Освен това на едно име и различен адрес също можеш да имаш няколко пейпала :) Важното е картите към него да са различни

А съседите и роднините знаят ли какво ги чака, ако ги спипат от НАП, че входящите плащания не са декларирани като приходи? И как успяваш да си извадиш дебитна карта с различен адрес, променяш си адреса на личната карта ли?
 
От: Блокиран акаунт в PayPal...?

Имам около 10 пейпал акаунта, всички са с фалшиви имена дори от сорта на "fdsdsfds" и не ги блокират. Е повечето вече са блокирани поради диспут и достигане на лимита от 2500$ без ферификация, но не съм имал проблеми с изтеглянето на парите заради фалшивите имена и адрес. Дори избирах за държава Кипър :Д. Правите си виртулани карти и си теглите без проблем. Като го лимитират правите друг и т.н. А парите от лимитиран акаунт се теглят след 180 дни запор. Но най-добре е да не ползвате тоя идиотски сайт.
 
От: Блокиран акаунт в PayPal...?

Привет, много ми стана интересно за тези 10 акаунта...как ги правите тези акаунти - с различни IP-а, предполагам, защото на мен ми блокираха веднага втория акаунт, който се опитах да си създам...
 

Горе