Блокираха ми дебитната карта VISA ELECTRON

D.Ivanov

Well-Known Member
Здравейте,

Днес получих обаждане от служител на Прокредит Банк,който ми каза,че от VISA са ми блокирали картата поради използване в несигурен сайт или нещо такова.Понеже аз имам заявени плащания от Солид Тръст Пей и Пейпал ги попитах дали ще пристигнат и той ми каза,че като дойдат да им се обадя да ми отключат картата да мога да си изтегля парите и след това пак ще я блокират и ще ми преиздадат нова карта безплатно.

Случвало ли се е на някой подобно нещо?

Аз никъде не съм ползвал картата директно.Депозирам само в Solid Trust Pay,Payza i Paypal.И вече чрез тях плащам навсякъде.Няколко пъти използвах картата да си платя хостинга към Hostgator и също съм купил 2 домейна от Хостгейтър пак.Нищо друго днеска си гледах извлеченията даже.Странна работа общо взето.

Нека ако някой е имал такъв проблем да сподели.
 
От: Блокираха ми дебитната карта VISA ELECTRON

На мен преди няколко дни от ЦКБ ми блокираха маестрото че съм използвал несигурен банкомат, а си бях извадил новата преди няма и месец. Сега са ми извадили нова, но още не съм ходил да я взимам.
 
От: Блокираха ми дебитната карта VISA ELECTRON

Ползвал ли си я на някой банкомат картата? Ако да ето ти и отговора. Намират скимиращо устройство на банкомата и последните 48 часа който е ползва банкомата, му блокират картата и му я преиздават да не стане авария (както е станало и при mvmrik).
 
От: Блокираха ми дебитната карта VISA ELECTRON

Така ми бяха анулирали една карта преди време в ПИБ. Отивам да тегля пари - не бачка, отивам в офиса - картата е невалидна, елате след еди си колко си време да ви дадем нова.
 
От: Блокираха ми дебитната карта VISA ELECTRON

И аз за първи път чувам за такова нещо. През последните години ползвам ЦКБ без проблеми.
 
От: Блокираха ми дебитната карта VISA ELECTRON

Всички VISA карти, които са ползвани в STP са блокирани и ще бъдат преиздадени безплатно (по инициатива на Виза)...
 
От: Блокираха ми дебитната карта VISA ELECTRON

И аз за първи път чувам за такова нещо. През последните години ползвам ЦКБ без проблеми.

Аз също имам от години и не е имало такова нещо. Става въпрос за банкомат от който тегля всеки път. Просто изтеглих с новата карта и на другия ден ми звънят че е блокирана.
 
От: Блокираха ми дебитната карта VISA ELECTRON

Ползвал ли си я на някой банкомат картата? Ако да ето ти и отговора. Намират скимиращо устройство на банкомата и последните 48 часа който е ползва банкомата, му блокират картата и му я преиздават да не стане авария (както е станало и при mvmrik).
Преди 2-3 седмици ми блокираха една карта по същия начин. Ползвах я само веднъж на банкмат в Пловдив преди повече от месец. И на следващото теглене (на друг банкомат) направо ми глътна картата, което никога преди не се е случвало. Обадих се в банката и казаха, че предишния път съм ползвал инфектиран банкомат и ми трябва нова карта.
 
От: Блокираха ми дебитната карта VISA ELECTRON

Ти да видиш после как ги отблокират. Преди време от уникредит булбанк ми бяха блокирали дебитна карта виза електрон (ползвал съм бил съмнителен банкомат). Отивам в клона им да ми я отблокират и някаква кифла ми казва, че пуска заявка, до 15 мин ще й се обадят че е отблокирана и аз ще имам 15 мин за да си сменя пина. Мотах се малко и тръгнах да си върша работата. Звъннаха ми след час от банката, че картата е отблокирана и ще трябва спешно да тичам до банкомат за да си сменя пина. Казах им че съм на една среща и тая няма да стане до 15 мин. Отивам след час до банкомата и хоп - изненада. Картата ми отново е блокирана. Изпуснал съм срока за смяна на пина. Побеснях. Теглих майни на всички в тъпата банка и вече не се занимавам с тях.
 
От: Блокираха ми дебитната карта VISA ELECTRON

И защо така аз много пъти съм ползвал STP,нали е VISA VERIFIED?

Какъв е начина да се избегне този проблем и само VISA ли го имат?
Ако проблема е във VISA ЩЕ Я СМЕНЯМ С MASTERCARD,ако е необходимо.
 

Горе