Бойко удължил живота на българите

harkon

New Member
“За трите години наше управление с една година средно се е вдигнала продължителността на живота в България”. Това са думи на премиера Бойко Борисов на последното заседание на кабинета в сряда, протоколирани и включени в стенограмата от заседанието.

Ще имаме една година повече, за правене на сайтове. Да е жив бате Бойко! :D

source


Този взе да се излага, като dalasweb.
 
От: Бойко удължил живота на българите

Такива статистики се правят на база данни от много много дълъг период време. Как за 3 години решиха че има има някаква (без значение каква) промяна в продължителността на живота?
Накратко казано, това е пиар простотия, на която се връзват само по-простите.
 
От: Бойко удължил живота на българите

Разбира се че го е удължил и то главно по две причини:
Доказано е че една от главните причини за повечето заболявания е преяждането и затлъстяването - това вече се случва на все по малко българи.
Другата причина е преумората от работа и стреса в работата - това вече се случва на все по малко българи

С други думи чак сега ми светна за смисълът на икономическата политика на правителството - Здрав дух - здраво тяло - по дълъг живот.
 
От: Бойко удължил живота на българите

Абе аз си знаех, че има божествени сили и ето го доказателството. Очаквайте в скоро време - безсмъртни данъкоплатци! :)
 
От: Бойко удължил живота на българите

Не, просто от яд хората си продължават да живят с мисълта за вендета. ;)
 
От: Бойко удължил живота на българите

Има една друга статистика, дето хич не е за хвалене. Индексът на свободата: http://en.wikipedia.org/wiki/Press_Freedom_Index . Забележете не само на кое място сме, но и колко много сме паднали точно през последните три години. 2008 година сме били на 59-то място, а сега сме на 80-то и продължаваме надолу с бързи темпове.
 
  • Like
Реакции: Alf
От: Бойко удължил живота на българите

Това като го четох и се скъсах от смях.
Добър виц е.
 
От: Бойко удължил живота на българите

Разбира се че го е удължил и то главно по две причини:
Доказано е че една от главните причини за повечето заболявания е преяждането и затлъстяването - това вече се случва на все по малко българи.
Другата причина е преумората от работа и стреса в работата - това вече се случва на все по малко българи

С други думи чак сега ми светна за смисълът на икономическата политика на правителството - Здрав дух - здраво тяло - по дълъг живот.

по-дълъг живот-по-висока пенсионна възраст :D :D
 
От: От: Бойко удължил живота на българите

Има една друга статистика, дето хич не е за хвалене. Индексът на свободата: http://en.wikipedia.org/wiki/Press_Freedom_Index . Забележете не само на кое място сме, но и колко много сме паднали точно през последните три години. 2008 година сме били на 59-то място, а сега сме на 80-то и продължаваме надолу с бързи темпове.
Мерси за информацията. Това е доказателство, че не си въобразявам и не страдам от халюцинации.
 
От: Бойко удължил живота на българите

Тя пък тази статистика, кво обшо има?! Голяма глупост, ако нещо измерваше .......
 
От: Бойко удължил живота на българите

Блеки има и то много голямо значение чуждите капитали не обичат да ходят в страни дето са във втората половина на тази класация нашата държава е пряко доказателство за това
 
От: Бойко удължил живота на българите

Точно такъв отговор очаквах :D

Айде за да ви обесня ква глупост е това и колко субективно гледате ето ви истинска статистика - http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_GDP_(PPP)_per_capita

Любимата ми страна Сингапур е на майна си райна, под нас - а е на 3то място по БВП на човек, a ние да не говори в края на 60-те, и тук някой да не си въобразява че там е диктат, световен тъговски център е, както и един от най-големите фин. центрове в Азия - така че капиталите не са им проблем - пак казвам това е ирелаванта статистика - може скивате под нас колко страни "свободни" има които са в пъти нашието БВП или пък как Финландия е на 20 място по БВП а иначе е №1 - това не голям фактор за икономиката дали има или няма свободоа - от зародиш на медиите винаги са били проекция на политици, какво толкова се чудите :D

П.С. Сингапур е единствената страна, която си бе решила всички Макроикономически проблеми - ръст, безработица, заетост, ценови равнища и контрол и регулиране на всички ресури - така че .....
 
Последно редактирано:
От: Бойко удължил живота на българите

... Сингапур ...

Това и сигурно още 1-2 изключения може да има, но това са само изключения.

Мен тая таблица със свободата на словото ми хареса, много е показателна.
 
От: Бойко удължил живота на българите

То не е само 1-2 а са много, а ако тръгнете да съпоставяте страните една по една и БВП и съотвствща и в процентно отношние къде са маргиналните увеличения на свободите спрямо БВП и съотвествща страна, да не излезе интерсно число. По тази логика, трябва така всички в топ трябва са и топ на БВП на глава, в икономиката няма такава крива свобода на медиите и ръст на БВП, просто щото няма как се докаже, писах преди това който е топ трябва е топ и на БВП. Как може УСА да е 47 място по свобода и на 6 по БВП, значи трябва да не инвеситраме там а примерно във финладия, която е по добре :D - ако така се определяше капитало оборота, в интерсен свят щяхме живеем :D

Мен не ме слуайте, прочете зародиша на медиите от де е тръгнал и че сега всичко е едно и също, само дето запада трябва се представя по либерален:

http://www.pbs.org/now/politics/mediahistory.html


Нима очаквате вашата медия, ако е за да кажем обслужва интерсите на мобилните технологии и не сте с нестопанска цел организация, която зависи от реклами на големите компани и конценрни и да напишите - Епъл с Фокскон, експолатират бедните китайчета по 12 часови смени смърт се вее навсякъде в завода за да може едно дебло тлъсто хамерикаско лапенце да си има телефон и да каже на мама че я обича докато яде в макдонлас поредния биг мак. Или че Самсунг обрича на гибел еди си кое, и в същото време да получвате огромни приходи от техните маркетинг отдели, нямам как стане :D
 
От: Бойко удължил живота на българите

Грешка може да го махнете поста трябваше да е за другата тема която ми е в другия таб. :)
 
От: Бойко удължил живота на българите

A по темата, как няма се удължи, всички сме толкова щастливи и ни се живее адски много и на пук не умираме :D
 
От: Бойко удължил живота на българите

... трябва така всички в топ трябва са и топ на БВП на глава, в икономиката няма такава крива свобода на медиите и ръст на БВП, просто щото няма как се докаже, писах преди това който е топ трябва е топ и на БВП. Как може УСА да е 47 място по свобода и на 6 по БВП, значи трябва да не инвеситраме ...

Това пропуснах одеве - мисля е неоспорим факта, че свободата на словото е само един от факторите и съответно няма как 1 към 1 да са пропорционални двете таблици.

И при положение, че има куп други фактори се вижда ясно при сравнението на таблиците, че тоя фактор играе съществена роля.

А по темата - за мен на мантаман мнението показва ясно, че все пак удължаване на живота може да бъде допуснато статистически :)
 
Re: От: Бойко удължил живота на българите

Има една друга статистика, дето хич не е за хвалене. Индексът на свободата: http://en.wikipedia.org/wiki/Press_Freedom_Index . Забележете не само на кое място сме, но и колко много сме паднали точно през последните три години. 2008 година сме били на 59-то място, а сега сме на 80-то и продължаваме надолу с бързи темпове.
Мда, тази статистика могат да погледнат големите медии, както и управляващите. Защото реално няма да се манипулират някои неща, ако всичко беше наред. Всъщност то няма как всичко да е наред, но поне нещата да се случват, а за тези под масата да си знаем, но и да сме за тях, при положение, че го създават благоприятно за всеки. Да не мислим, че в чужбина няма корупция, далавери и какви ли не други изроди. Естествено, че има, но там е така структурирана системата и работи толкова добре, че колко и да далавераджийски да изглежда, все пак създава приятна обстановка и хората си ги преизбират. Тук всички знаем как ще ги преизберат. Два ще са основните двигателя за това:

- Ще изработят народа и ще има както на миналите избори лъж-вериж
- Хората ще се подведат, защото уж нямало за кой друг

Та ако ще правят кампания, нека наблегнат на това "няма кой друг", защото ако ще обещават празни приказки, само ще си вкарат автогол. :) А и кой ли вече вярва? :)
 

Горе