Борисов със самопризнания: Работим в интерес на САЩ!

biaaro

Well-Known Member
Борисов заяви, че руските енергийни проекти в България - строителството на петролопровода Бургас-Александруполис, атомната електроцентрала Белене и газопровода "Южен поток" са били спрени в полза на САЩ.

Това възможно ли е да го каже премиерът на България питам!?

Мен ме е срам от този предател, не знам за вас. Не гледаме нашия интерес, а гоним този на щатите... Нямам думи просто, тоя съвсем се самозабрави, щом така открито си казва, това което всички така или иначе знаехме.

Новината я има по всички медии, който иска може да прочете всичко тук: Лавров: Борисов да се срамува относно енергийните проекти

Още по-голямата простотия е това, че акцента е на това какво коментирал руския външен министър, а не на това, че България поставя интересите на САЩ преди своите.
 
От: Борисов със самопризнания: Работим в интерес на САЩ!

Васално поведение и нищо повече не мога да кажа
Прави се на патриот, но е купен по американска програма
И няма характер да отстоява национални интереси
 
От: Борисов със самопризнания: Работим в интерес на САЩ!

Какво да коментираш на това. Кочина !
 
От: Борисов със самопризнания: Работим в интерес на САЩ!

Руското ресто- Афера говори за него от доста време, сега ми се връзва защо медиите на ДП така на дълго и нашироко отразяват всички събития свързани с Русия реално, 1 към 1, та чак и с лека нотка на подмазване....
И особено тази статия..
 
От: Борисов със самопризнания: Работим в интерес на САЩ!

Владко, не превръщай българския интерес в руски
Защо във всяка твое мнение прозира руската нишка, плащат ли ти
 
От: Борисов със самопризнания: Работим в интерес на САЩ!

Владко, не превръщай българския интерес в руски
Защо във всяка твое мнение прозира руската нишка, плащат ли ти

На такова, какво да му обясняваш?!...

troll.jpg
 
От: Борисов със самопризнания: Работим в интерес на САЩ!

Защото не може да обясниш, затова
Абе защо плащат за пропаганда и на отявлени дебили
 
От: Борисов със самопризнания: Работим в интерес на САЩ!

Не можа да защити руските енергийни проекти, защото не представи добре проекта, а предпочете да се помазни с приемането на руските санкции
Това е проблем на българската политика, не на европейската демокрация
 
От: Борисов със самопризнания: Работим в интерес на САЩ!

Така, в духа на утвърждаването и защитата на сигурността и мира в международен план, необходимостта от добре балансирана външнополитическа стратегия на България е все по-належаща.

Малки страни като България не бива да подценяват значението на общото състояние на световните отношения и да затварят своя кръгозор и следваната от тях политика в тесни черупки. Те трябва да си дават ясната сметка, че въвличането им в играта на големите може да има трагични и трудно поправими последици за тях.
Такова въвличане включва, както ограничаване ролята на тяхната дипломация, така дори лишаване от самостоятелност на външната им политика. Свръхамбициозните претенции на малките да играят активна и решаваща роля в международните отношения понякога би изглеждала смешна, ако не бе същевременно и толкова опасна. Външната политика на малката държава трябва да се съобразява най-вече с нейните възможности.

Както убедително е показало миналото, за страни като България, е особено опасно еднопосочното обвързване, независимо дали в политически, икономически, социален или идеологически аспект, с която и да е държава. Колкото и примамливи да изглеждат еднопосочните и небалансирани връзки, цената им винаги е твърде висока и се заплаща от по-слабия партньор.

Многопосочността и балансирането на връзките във всички посоки може да разшири възможностите за маневриране във външната политика на малките и средни държави, в това число и България, като по този начин националните интереси ще бъдат отстоявани по-успешно в международната система. В основата на международната сигурност и сътрудничество трябва да стоят точно дефинирани и открито изразявани и защитавани национални интереси. Прекаленият конформизъм, марак и изглеждащ прекалено удобен, не е най-добрата стратегия малките страни. Защото е важно да се отбележи, че в международните отношения гласът на онези, които умеят да отстояват своите интереси се чува най-силно. И се ценят се онези партньори, които са способни, наред с предлагането на взаимна изгода, да показват готовност да отстояват открито и своя, и общия интерес.

България трябва да се стреми именно към воденето на такава външна политика, която гарантира сигурността, отстоявайки политическите и икономически интереси на страната и съдейства за воденето на международен диалог, чиято цел е мирът и стабилността.

Когато махнем американофили,русофили и тем подобни... колко българофили ще останат???!?!?
 
От: Борисов със самопризнания: Работим в интерес на САЩ!

ББ пак прекспонира за да се покаже колко добро "прави" БГ правителството и да има обратна връзка по линия на ТЕЦ-овете в случаят.

Не знам колко сме спрели Белене и по точно ББ, след като имаше референдум, то не случайно и заради него си падна от власт.
Също така и не знам колко сме спрели ЮП, след като това го направи Путин, а нас ЕК ни отвори процедури по неспазване на условията.

Като цяло тези 2-та проекта, ако ще и немски да бяха пак щяхме жестоко да се забатачим в тях, така че добре, че ги нямаше всички знаем последните месеци с колко увелича ЮП, а един АЕЦ за 10 милиарда евра при наличието на излишък от ток си е направо безумие - а за комуникационите фалове на ББ е ясно и на малките деца!
 
Последно редактирано:
От: Борисов със самопризнания: Работим в интерес на САЩ!

Борисов заяви, че руските енергийни проекти в България - строителството на петролопровода Бургас-Александруполис, атомната електроцентрала Белене и газопровода "Южен поток" са били спрени в полза на САЩ.

Това възможно ли е да го каже премиерът на България питам!?

Мен ме е срам от този предател, не знам за вас. Не гледаме нашия интерес, а гоним този на щатите... Нямам думи просто, тоя съвсем се самозабрави, щом така открито си казва, това което всички така или иначе знаехме.

Новината я има по всички медии, който иска може да прочете всичко тук: Лавров: Борисов да се срамува относно енергийните проекти

Още по-голямата простотия е това, че акцента е на това какво коментирал руския външен министър, а не на това, че България поставя интересите на САЩ преди своите.

Ква е разликата? Дали ще ни чукат човекоподобни (рашки) или хамерикаци както им викате?
 
От: Борисов със самопризнания: Работим в интерес на САЩ!

Г-н Тиква, може да се жалва, но надали ще му обърне внимание някой..
 
От: Борисов със самопризнания: Работим в интерес на САЩ!

Г-н Тиква, може да се жалва, но надали ще му обърне внимание някой..

Като се снима в щаба на ЦРУ не рИва. Когато щеше да сваля руски самолети пак не рИва. Сега рИве... :-o :cry:
Ама ако не ме лъже паметта, и Орешарски точно преди да подаде оставка, беше казал нещо от рода "Всеки ден работим тихо за интересите на Израел".
Понеже сме надупени, и ни клатят както си искат. Който и да дойде на власт в България, ако не с пари, то със заплахи от инфарктиране/катастрофиране на членове от семейството, пак ще го накарат да изпълнява заповедите им. Съжалявам го вече Баце, ама шибека повече го съжалявам, защото всички ще си измият ръцете с него заради некадърността си (вече си ги измиват): конгрес, пентагон,корпорации, служби и т.н. А то реално от него нищо не зависи...
 
От: Борисов със самопризнания: Работим в интерес на САЩ!

Ако погледнем реално над нещата, не може и да бъде по друг начин... Лошото е, че се казва така направо.
Но в днешно време всички сме свързани и затова зависими един от друг.
 
От: От: Борисов със самопризнания: Работим в интерес на САЩ!

Икономическите ползи в случая са без никакво значение. Тука става въпрос, че министър председателят на България признава, че сме васални на щатите и спираме проекти не съобразно икономическите изгоди, а съобразно интересите на друга държава. Това нормално ли ти се вижда!? Ако беше казал, така и така, тука ще се набутаме, ама по тоя начин е твърде грубо...


ББ пак прекспонира за да се покаже колко добро "прави" БГ правителството и да има обратна връзка по линия на ТЕЦ-овете в случаят.

Не знам колко сме спрели Белене и по точно ББ, след като имаше референдум, то не случайно и заради него си падна от власт.
Също така и не знам колко сме спрели ЮП, след като това го направи Путин, а нас ЕК ни отвори процедури по неспазване на условията.

Като цяло тези 2-та проекта, ако ще и немски да бяха пак щяхме жестоко да се забатачим в тях, така че добре, че ги нямаше всички знаем последните месеци с колко увелича ЮП, а един АЕЦ за 10 милиарда евра при наличието на излишък от ток си е направо безумие - а за комуникационите фалове на ББ е ясно и на малките деца!
 
От: Борисов със самопризнания: Работим в интерес на САЩ!

Тва му беше на Баце. Сега ще тръгне бавно бавно надолу....
 
От: Борисов със самопризнания: Работим в интерес на САЩ!

Не знам някой да му се връзва на Борисов :)

Той обикновено си дрънка квото му дойде на ъкъла.
 
От: От: От: Борисов със самопризнания: Работим в интерес на САЩ!

Икономическите ползи в случая са без никакво значение. Тука става въпрос, че министър председателят на България признава, че сме васални на щатите и спираме проекти не съобразно икономическите изгоди, а съобразно интересите на друга държава. Това нормално ли ти се вижда!? Ако беше казал, така и така, тука ще се набутаме, ама по тоя начин е твърде грубо...

Явно последният ред си го пропуснал ... трябва се научи на дипломация и да изкара негатива в позитив ама ...
 

Горе