Бурята!!!

Cassiopeia

Active Member
Няма как да не отбележим щети и начини евентуално със справянето.

Такова нещо не бях виждала!

Нямам кола, но като видях на колеги и приятели ми се доплака.

Улиците ни са реки. Блокирано е движението по основни артерии ... не знам просто.

Пишете как сте и така ... Стискам палци да се справим.
 
От: Бурята!!!

ние сме добре, застрахователите да му мислят... аз съм минус 8 елемента - total damage

След обстоен преглед се оказаха 13 елемента (дори не знаех, че купето може да има цели 13 елемента) +плюс едно странично огледало, което видях едва сега... смятай колко ги погледам докато карам :-/
 
Последно редактирано:
От: Бурята!!!

Застрахователите, ако не си подадат масово оставката и не се гръмнат, значи са много корави копелета.
Не мога да си представя дори опашките за щети или в сервизите за ремонт. Ужас наистина!

Отделно оглеждам блоковете наоколо има толкова избушени по високите етажи, не един два, че не знам тия хора как ще спят...

Стигнах до блока си почти с плуване, хайде джапане, но водата е ледена и въобще не знам докато дойде някаква пожарна да отводни, как ще се ходи на работа и въобще какво ще е придвижването.

На кръстовището България Несторов е страшно! Части от светофари плуват, изобщо трябва или да летиш или да си купиш джет, лодка ... нещо си за по вода ...
 
От: От: Бурята!!!

ние сме добре, застрахователите да му мислят... аз съм минус 8 елемента - total damage

Осем "елемента" въобще не са малко!

Аз преброих поне десет Мерцедеса и ... въобще такива скъпи коли без задни стъкла!
Почти през кола са такива. Останалите са с напукани предни.
На единия колега багажника му беше все едно някой с брадва го е сякъл ...
 
От: Бурята!!!

Аз па имам гараж и се отървах.
 
От: От: Бурята!!!

Осем "елемента" въобще не са малко!

Аз преброих поне десет Мерцедеса и ... въобще такива скъпи коли без задни стъкла!
Почти през кола са такива. Останалите са с напукани предни.
На единия колега багажника му беше все едно някой с брадва го е сякъл ...

1. Колата е гаранционна все още
2. Има пълно КАСКО

Малко, много ... все пак съм здрав :)
 
От: Бурята!!!

Има и загинал човек. На мен предното ми стъкло е напукано , капака и покрива са като войнишка каска.
Много коли са изпотрошени. Кобра ще работят май извънредно тия дни , опашките са много сериозни и там.
 
От: Бурята!!!

Тавана ми е на сол, нямам здрав детайл :D ама ебал съм го, да плащат тия педали и да си взимам друга :D
 
От: Бурята!!!

То сега малко шокът се принесе към резултата от мача, но аз като цяло съм сравнително доволна, че има... пожарникари :twisted: които поне два часа отводняваха улици и блока. За материалните щети на хората не ми се мисли, но като цяло не се превърнахме във Венеция 8)

Мой близък ми обясни, как навремето е имало специални служби за градушките и донякъде за това не помним подобни бедствия. Тогава с ракети са разбивали такъв тип облаци, но впоследствие ги закриват, поради неприемливи разходи и те ти булка спасов ден ...
 
От: Бурята!!!

И сега я има тази "служба" - Изпълнителна агенция Борба с градушките......
Колко работи, видя се днес!
 
Пак изпуснах купона, поне дайте мат'риал, да позяпам :(
 
От: Бурята!!!

Беше някакъв ад при назе. Бях с колелото, вятъра направо ме бутна...
БТВ Под едно дърво вектрата не е усетила град, само е малко по-чиста :)
 
От: Бурята!!!

Има агенция за борба с градушките, която притежава и собствен сайт: http://www.weathermod-bg.eu/
На него е налична радарна карта, която в реално време показва къде има градушки. Понякога дори може да се предвиди къде ще вали градушка половин час преди да се случи.

Ето какво са засекли радарите над София в 16:45, когато е бил пикът на градушката:
2014_07_09_024237.jpg


Снимката от 16:00 часа подсказва, че може да има нещо нещо, но едва ли ще е сериозно:
2014_07_09_024657.jpg


15 минути по-късно, в 16:15 часа, вече е ясно, че ще стане катастрофа, но е твърде късно за каквато и да е реакция:
2014_07_09_025333.jpg


Така или иначе София не попада в районите, защитавани от агенцията.
Изпълнителна агенция “Борба с градушките” защитава територия от 17 000 кв. км в силно градобитни райони в областите Видин, Монтана, Враца, Плевен, Пазарджик, Пловдив , Стара Загора, Сливен.
 
От: Бурята!!!

Ами то хубаво има, но дали е достатъчно това и успокояващо предвид днешните поражения?

Не пиша, да се предвижда с картинки, дори и половин час, а да се предотвратяват, ако може подобни ... бедствия.
В този смисъл, кое е по-добре? Някой да ми каже: ще те блъсне влак!- или как да спре влакът да ме блъсне.

Когато е имало средства е имало и възможности да се "разбиват" подобни облаци с градушки, а сега просто ... по мегафон или медии да се съобщава 10 минути преди това къде да се покрием. Но останалите щети се предотвратяват, ако въобще няма подобни градушки.
Не сме толкова безсилни и фактът, че никой не помни подобно нещо, очевидно преди години такива облаци са били стопирани и разбивани с ракети, за които в момента няма средства.
 
От: Re: Бурята!!!

Но си беше страшно. Не защото съм жена, а защото си мисля колко сме нищожни ...

и ти трябваше градушка за да го разбереш?
:lol:

утре като пекне 30-40 градуса пак ли ще пускаш теми? ами зимата - минус 20-30 - пак? :shock:
 
От: От: Бурята!!!

Когато е имало средства е имало и възможности да се "разбиват" подобни облаци с градушки, а сега просто ...

елементарна женска логика трябваше да ти подскаже, че едва ли изстрелването на ракети над 2 млн. столица е добра идея :)
градушката не е опасна за хората (и това го доказа последния пример), даже сега четох, че облака е бил много голям (т.е. нетипичен и дори да се изстрвлят ракети, няма да може да се спре)

с една дума: ракетите са измислени за опазване на земеделската продукция, а не за теб :D (т'ва не знам как ти дойде на "ум")
аз пък ще искам да измислят нещо против жега, студ, вятър и дъжд :oops: :p
 

Горе