Бутиковите стоки.

stranen

Member
Според вас каква е разликата между бутиковите и обикновенните стоки.Българите купуват ли бутикови стоки,как мислите?
 
Да, има хора. Дори често го забелязвам при девойките, умират си да си харесат нещо в нета и да си го ушият. И не говоря за некви парцали по сайтовете, а например рокли и тоалети, които са видели на някоя звезда, минаваща по червения килим. ;) И да, отговора е ДА, търсят, но в определени ниши може би. За какво точно си говорим тук? Нещо по-конкретно. Дори и в колите съм виждал някакви ръчни изделия.
 
От: Бутиковите стоки.

Тва за бутиковите дрехи по поръчка е истина. Една мацка, моя съученичка за бала си хареса една много яка рокля, но адски скъпа. Отиде на такова бутиково място, където и направиха роклята почти едно към едно. Като пара, пак не беше най-евтино, все пак е бутик, ама в сравнение с първоначалната цена е рай.
 
От: Бутиковите стоки.

Клиенти има за всякаква стока. Въпроса е да подходиш правилно с рекламата, за да достигнеш до точния таргет. Цели се във финансово стабилни клиенти и ще видиш ефекта :)
 
От: Бутиковите стоки.

Аз виждам много ателиета... (и за мъжете няма почти нищо). Явно има бизнес в цялата работа. За мен не си заслужава да дадеш много пари за дрехи...
 
От: Бутиковите стоки.

Аз съм го казвал и друг път- има си бизнес, но не за всеки! Трябва си мая за тази работа. С две думи връзката с тези клиенти, трябва да си част от тях.
 
От: Бутиковите стоки.

Дрехи се купуват да.Интересува ме за другите видове стоки.Предмети които се използват за окраса в интериора,разни машини,лодки,малки яхти,коли.(ако се сещате за други кажете).Изделия които се правят в много малки серии.Голяма част от работата по тях е ръчна.По скъпи са от масово разпространените.Изделия които по сръчен човек може да започне да произвежда сам или с още един-двама човека.И постепенно да се разрастне.Аз това разбирам под бутикови,ако греша,кажете.
 
Ама и за други. Да си виждал от време на време в някои апартаменти едни странно-изглеждащи лампи? Горе долу е приложимо за всичко. :) А най-често (изключвам дрехите) съм го наблюдавал при предмети тип малки самолетчета, яхти, дървени корабчета, кукли и подобни. ;) Хората на изкуството често правят някакви такива. ;)

Не само че ръчна, но уникална и по вкуса на клиента. За това и ще има бизнес в това. ;)
 
От: Бутиковите стоки.

Поинтересувах се за лампите.Само в моя град има десетина магазина пълни със стотици модели от хубави по-хубави.Много евтини.Чудя се защо някой би избрал скъпа лампа при положене ,че има красиви и евтини.За моделите на самолети и кораби-пазара в България е много малък и хората купуват предимно от един китайски сайт.Известен в целия свят с евтините си стоки.Пък хората на изкуството в България са умряли от глад,може да се каже ,че у нас почти няма изкуство.Колкото повече се интересувам,толкова повече стигам до извода ,че в България ценителите на по-скъпи стоки които до голяма степен се правят ръчно са много малко.Може би най-добрия вариант е да се прави нещо и да се продава извън България.Но ми се вижда по- сложно.Не може да се започне постепенно.Първоначално трябва да се вложат много пари,време и т.н.Защо някой Американец да си купи нещо от малка и задръстена България,като може да си купи от Америка.За да се купуват,продуктите трябва да са наистина уникални.Няма да е невъзможно да се измислят и да се правят,но ще е много трудно :(:)
 
Той не избира по цена, когато става за нещо по негов вкус. Обикновено пазара тук е даваш идеи и предложения или дизайнера, човека се съглася и му се прави на дадена цена. Евтино и бутиково обикновени вървят заедно само когато става дума за нещо, което е абсолютен боклук без грам творчество излято в него. :)

Само да отбележа, че сравнявате на бутиковите стоки с китайските боклуци е да сравниш техния Санг Йонг с Остин Мартин. :) Едното е на ръка, другото в едно голямо хале ги плюе а конвейер. :)

Някой са умрели от глад, други карат новите X6-ци. Има всякакви клиенти. Аз лично не бих си взел нещо такова, но какво ми разбора главата на мен от изкуство. :) За мен идеалния дизайн на къща се приближава до някой скъп офис. :) Ако това не е закърняло виждане за изкуство, не знам какво е. :)
 

Горе