Бутони за споделяне в WP

black_tulip

Member
Имам едно питане към по-знаещите от мен тук (аз не знам много, но криво ляво се оправям ;) ) за бутони в сайт на WP. Питането ми е следното:

Как може да се сложат бутони за поделяне на снимки в сайт на WP? Или по-точно обяснено в статията има текст и картинки 640х420 например 5 или 10 и между всяка картинка има написани 2-3 изречения. В момента в който се скролва надолу някъде отляво на снимката горе например да се появят бутончета 20-тина пиксела е добре едно под друго да се сподели САМО въпросната снимка в Г+, Fb и Пинтерест например? В боред панда гледах и много ми хареса как е направено. В момента в който със курсора се мине върху снимката и веднага отстрани излизат бутоните.

С някакъв плъгин може ли да стане? В момента го няма, но от дълго време искам да се направи и още не съм намерил как.
 
Аз плъгин не мога да намеря. Вероятно не търся като хората и затова искам помощ от приятел.
 
Знам го отлично, но не ми харесва че като минеш на иконата за споделянето и ти вади всички мрежи. Аз искам отделна икона за Фб, отделна за Г+ и отделна за Пинтерест. Преди го инсталирах под статия и нямаше голям ефект. На мен ми трябва за всяка една снимка не за статията.
 
мисля, че не знаеш какво и защо го искаш, но както и да е :)
Снимката,която се споделя зависи от Фейсбук, не от плъгина. Фейса се ръководи от og тагове, ако ги няма си прави каквото иска
при G+ взема първата снимка или тази с най голяма резолюция или по негова си прищявка
при Pinterest излиза меню с всички снимки от страницата и ти си избираш коя да сподели.
може и да има някакви нови промени в пинтерест сега, всеки ден сменят по нещо
 
Последно редактирано:
b0d4bf8b51638a44ca21c58da749af4a.jpg Да, поредното хай куалити мнение.

мисля, че не знаеш какво и защо го искаш, но както и да е :)
Снимката,която се споделя зависи от Фейсбук, не от плъгина. Фейса се ръководи от og тагове, ако ги няма си прави каквото иска
при G+ взема първата снимка или тази с най голяма резолюция или по негова си прищявка
при Pinterest излиза меню с всички снимки от страницата и ти си избираш коя да сподели.
може и да има някакви нови промени в пинтерест сега, всеки ден сменят по нещо
 
Без да правя реклама на чужди сайтове, но ето нагледно какво искам да стане в завършен вид.

https://brightside.me/inspiration-t...wine-without-a-corkscrew-175305/#image2370155

В момента в който се мине с курсора върху снимката в горният десен ъгъл се появяват бутони за споделяне. След като се цъкне сподели се споделя САМО снимката, а не цялата публикация. Възможно е да не съм обяснил добре, но ето нагледен пример какъв бих искал да бъде завършеният вид на това което искам аз. Кой ще споделя е въпрос на гледна точка. Виждал съм доста сериозни сайтове които го имат това нещо и според мен е удобно.
 
ти пробва ли ги тези бутони ?
Навярно си прочел това,което съм написал в първия пост
като отвориш страницата и веднага натиснеш бутона не се появява картинка. Пак прочети поста ми и ще разбереш защо. бутоните използват скрапера на фейса всеки път, когато се натиснат и така като гледам бавят сайта ужасно. А никога не се знае фейса дали ще им тегли майната и кога.
Искрено не ти препоръчвам да ги ползваш и да се занимаваш с глупости
Успех !
 
Последно редактирано:
Пробвах ги и си работят добре, а за бавенето не знам. Не съм имал до сега и не мога да кажа. Не съм се замислял за бавене, но ако не е много би ми се искало на сайта хикс да се сложат, защото това е най-лесния начин за споделяне. Скролваш си на долу, харесваш си снимка цък и сподеяш. Лесно, удобно и мързеливо.
 
Благодаря BurnX. Точно за това ставаше дума. Трябва да се прави Fb приложение, но аз обичам да се занимавам. Човек няма да научи нищо ново, ако всеки ден прави едно и също нещо. Не съм казал, че искам безплатни неща - даже като се замисля май нямам шаблон на сайт, който не съм го купувал. Контрата остава у мен обаче. За да е в равновесие всичко - черпенето е от мен ;). Свинско със винско ли да бъде или уиски със бадеми и сода? :) Намерих и един друг на тем форест и може и с него да си поиграя. От дълго време искам нещо подобно, но явно не знам как да търся.
 
Потърси в интернет , best sharing plugins или fastest sharing plugins и после проучи дали дадения плъгин има опция за бутони по картинките.
Това в случаи че искаш да си купиш някой, с безплатните е ясно тестваш и виждаш дали е ок.
 

Горе